Zajęcia sportowe

W naszej szkole zajęcia sportowe to bardzo ważne ogniwo edukacji. Codzienna porcja ćwiczeń fizycznych to recepta na dobre samopoczucie i prawidłowy rozwój młodych organizmów. To również najlepszy sposób na rozładowanie energii oraz doskonałą zabawę.

Na lekcjach wychowania fizycznego uczniowie poznają szereg dyscyplin sportowych, uczą się pracy zespołowej, poznają smak zwycięstwa oraz gorycz porażki. To wszystko składa się na ich wszechstronny rozwój psychomotoryczny. Dzieci uczą się zaradności, radzenia sobie w nowych sytuacjach oraz zasad zdrowej rywalizacji w duchu „fair play”. Program wychowania fizycznego klas 0 – VIII w naszej szkole obejmuje również lekcje pływania oraz gimnastyki korekcyjnej.

Nasi uczniowie mają także możliwość uczestniczenia w zajęciach dodatkowych. Są to: piłka ręczna, pływanie, halowa piłka nożna, lekkoatletyka, tenis stołowy, fitness i taniec.

Uczniowie naszych szkół zdobywają wiele medali i wyróżnień nie tylko na arenach szkolnych, ale również krajowych.

LEKKOATLETYKA

Zajęcia lekkoatletyczne służą poprawie ogólnej kondycji fizycznej dzieci. W czasie tych zajęć dzieci nabywają umiejętność poprawnego wykonywania ćwiczeń ruchowych (biegu, skoku, rzutu). Uczestnicy poznają też dyscypliny lekkoatletyczne. Uczestnictwo w zajęciach lekkoatletycznych wiąże się ze startami w lekkoatletycznych zawodach międzyszkolnych np. w Czwartkach Lekkoatletycznych.

nauczyciele wf

Piłka ręczna

Pływanie

Wojciech Białek

Halowa piłka nożna

Szkolne Koło Sportowe - SKS

Zajęcia dedykowane są dla uczniów klas IV-VIII, którzy poprzez uczestnictwo w tych zajęciach chcą poprawić swoje umiejętności w różnych dyscyplinach sportowych oraz przygotować się do zawodów sportowych.

prowadzący:

Sylwia Śliwiak,