Warto przeczytać i wziąć udział...

 

WALENTYNKI

Rada Samorządu Uczniowskiego czynnie włącza się w kultywowanie tradycji znanych od wielu wieków i tych całkiem młodych. Do takich "nieco młodszych tradycji" zaliczamy walentynki, zwane potocznie świętem zakochanych.

 

Wszystko zaczęło się od biskupa (w niektórych wersjach legendy - kapłana) Walentego, który potajemnie udzielał ślubu zakochanym. Za swoje postępowanie został ukarany - skazano go na śmierć. Wyrok wykonano 14 lutego 269 lub 270 roku.

 

 

 

 

      

14 lutego – w piątek, obchodzimy walentynki.

 

Jeszcze przed tym świętem zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli na kiermasz walentynkowy, który rozpocznie się w najbliższą środę. Na kiermaszu będzie można zakupić drobiazgi związane z dniem zakochanych i różne słodkości, a przede wszystkim kartki walentynkowe.

Oprócz walentynkowego kiermaszu w naszej szkole będzie działała POCZTA WALENTYNKOWA. Wszyscy, którzy chcą przekazać życzenia za pośrednictwem naszej poczty, powinni to zrobić na specjalnie przygotowanych kartkach. Życzenia na kartkach wyrwanych z zeszytu, pomazane i obraźliwe – nie będą przekazywane adresatom. Przypominamy też, że każda kartka walentynkowa powinna być opatrzona adresem, czyli zawierać imię i nazwisko oraz klasę osoby, do której ma dotrzeć.

Kartki można wrzucać do urny od środy do czwartku. Urna zostanie ustawiona na pierwszym piętrze. Walentynkowi posłańcy rozniosą życzenia w walentynki, czyli w piątek 14 lutego.

Zapraszamy do wspólnej zabawy.

RSU

Być Mikołajem...

Każde dziecko czeka na mikołajki. Nie ma się co dziwić. Kto nie lubi dostawać prezentów? Kto nie czeka na ten dzień? Biskup Mikołaj obdarowywał wszystkich bezinteresownie, pomagał najbardziej potrzebującym, ponieważ tego chciał. Słodycze, ciepłe buciki - to rzeczy niezbędne i konieczne dla życia. Obok tych darów materialnych, są inne - również niezbędne każdego dnia! Dobre słowo, radość, pomoc - to też niezbędne elementy naszego życia. O tym przypomina gazetka wykonana przez RSU.

 

lightbox

 

Regulamin RSU

Każda Rada Samorządu Uczniowskiego ma dokument, który reguluje pracę wszystkich uczniów. Warto się z nim zapoznać!

opis dokumentutypdata

Regulamin Rady Samorządu Uczniowskiego

docx22-10-2019[ Pobierz ]
23 kB
Znicze dla Kresów - akcja wspierana przez RSU

Komunikat Rady Samorządu Uczniowskiego
Po raz trzeci w naszej szkole zbieraliśmy znicze, które już 1 listopada zostały zapalone na Wołyniu. Zapłoną też na Kresach RP - Podolu, Tarnopolszczyźnie, Nowogródczyźnie, Wileńszczyźnie.

 

Akcję przeprowadziliśmy w porozumieniu ze Świetlicą Środowiskową OHP w Lublinie i Towarzystwem Przyjaciół Krzemieńca i Ziemi Wołyńskiej w Lublinie. To środowiska, które od lat prowadzą różne działania na Kresach.

 

W naszej szkole zebrano 505 zniczy.

 

Wszystkim, którzy zaangażowali się w tę zbiórkę - dziękujemy.

 

 

lightbox

 

Zdjęcie efektów zbiórki w Hufcu OHP Lublin.

 

PAMIĘTAMY!

Uczniowie należący do RSU przed Dniem Wszystkich Świętych wybrali się na puławskie cmentarze. Zapalili znicze na grobach nauczycieli, którzy swoją pracą kształtowali umysły młodych Polaków w naszej szkole. Odwiedziliśmy też groby zmarłych dzieci - uczniów SP11.

Znicze zapalono również na grobach żołnierzy walczących o wolną Polskę w czasie II wojny światowej i pomordowanych na wschodzie. Pamiętaliśmy także o światełku pamięci przy naszym drzewku katyńskim.

 

 

lightbox

 

lightbox lightbox

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )