Warto przeczytać i wziąć udział...

Regulamin RSU

Każda Rada Samorządu Uczniowskiego ma dokument, który reguluje pracę wszystkich uczniów. Warto się z nim zapoznać!

opis dokumentutypdata

Regulamin Rady Samorządu Uczniowskiego

docx22-10-2019[ Pobierz ]
23 kB
Znicze dla Kresów - akcja wspierana przez RSU

Komunikat Rady Samorządu Uczniowskiego
Po raz trzeci w naszej szkole zbieraliśmy znicze, które już 1 listopada zostały zapalone na Wołyniu. Zapłoną też na Kresach RP - Podolu, Tarnopolszczyźnie, Nowogródczyźnie, Wileńszczyźnie.

Akcję przeprowadziliśmy w porozumieniu ze Świetlicą Środowiskową OHP w Lublinie i Towarzystwem Przyjaciół Krzemieńca i Ziemi Wołyńskiej w Lublinie. To środowiska, które od lat prowadzą różne działania na Kresach.

W naszej szkole zebrano 505 znicze.

Wszystkim, którzy zaangażowali się w tę zbiórkę - dziękujemy.

lightbox

Zdjęcie efektów zbiórki w Hufcu OHP Lublin.

PAMIĘTAMY!

Uczniowie należący do RSU przed Dniem Wszystkich Świętych wybrali się na puławskie cmentarze. Zapalili znicze na grobach nauczycieli, którzy swoją pracą kształtowali umysły młodych Polaków w naszej szkole. Odwiedziliśmy też groby zmarłych dzieci - uczniów SP11.

Znicze zapalono również na grobach żołnierzy walczących o wolną Polskę w czasie II wojny światowej i pomordowanych na wschodzie. Pamiętaliśmy także o światełku pamięci przy naszym drzewku katyńskim.

lightbox

lightbox lightbox