DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

W piątek 30 listopada odbył się w naszej szkole Dzień Życzliwości i Pozdrowień przygotowany przez uczniów działających w wolontariacie Szkolnego Koła PCK. Był to dzień wyjątkowy, pełen uśmiechów, miłych słów, gestów i pozytywnych emocji. W tym dniu w szkole dominował kolor żółty – kolor optymizmu i radości. Wychowawcy wspólnie z uczniami opracowali i umieścili na korytarzach Kodeks Ucznia Życzliwego. W konkursie literackim została wyróżniona Karolina Nocek z kl. 8e, w konkursie plastycznym wyróżnieni zostali uczniowie klasy 1e (wychowawczyni pani Monika Mocarska), którzy również zwyciężyli w konkursie międzyklasowym  dla najliczniej ubranej na żółto klasy w szkole.

II miejsce zajęła klasa 2c (wychowawczyni Małgorzata Krulikowska) i klasa 2 b (wychowawczyni Sylwia Rodak), a na trzecim miejscu była grupa 0c (wychowawczynie Kinga Kapusta, Natalia Górzyńska) i grupa 0a (wychowawczynie Anetta Grzęda, Dorota Wdowiak) oraz klasa 4b (wychowawczyni Agata Kantorska).

Tego dnia „Poczta życzliwości” dostarczyła ponad 400 listów, w którym uczniowie i nauczyciele przekazywali życzliwe, ciepłe słowa do wybranych osób sprawiając tym samy wiele radości adresatom. Podczas kiermaszu można było kupić ciastka z wróżbą, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie wspólnie ze swoimi dziećmi uśmiechniętych i życzliwych buziek, którymi dzieci przyozdobiły swoje ubrania i plecaki. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Opiekun wolontariatu pedagog p. Ilona Wrótniak-Terlecka

Sukces w Igrzyskach Powiatowych w pływaniu

W dniu 23.11.2018 r. w Szkole Podstawowej nr 10 odbyły się Igrzyska Powiatowe w pływaniu. Jak co roku uczniowie naszej szkoły nie zawiedli i o to wyniki:
  • I miejsce sztafeta 8x25 stylem dowolnym dziewcząt Gawełko Zuzia, Wielena Malwina, Sączek Marika, Klamann Maja, Woszczek Ola, Jarosińska Magdalena
  • II miejsce sztafeta 8x25 stylem dowolnym chłopców po zaciętej walce o 1 miejsce Bielawski Tymoteusz, Daniszewski Antoni, Podsiadły Michał, Lassak Szymon, Mirosławski Sebastian, Ciurkowski Igor.
  • I miejsce Bielawski Tymoteusz 50 motylkowym
  • III miejsce Mirosławski Sebastian 50 motylkowym
  • II miejsce Ciurkowski Igor 50 stylem grzbietowym
  • II miejsce Podsiadły Michał 50 stylem dowolnym
  • III miejsce Lassak Szymon 50 stylem dowolnym
  • I miejsce Gawełko Zuzanna 50 stylem klasycznym
  • III miejsce Klamann Maja 50 stylem klasycznym
  • II miejsce Jarosińska Magdalena 50 stylem grzbietowym

Wszyscy wymienieni uczniowie awansowali do zawodów rejonowych które odbędą się 30 listopada na hali MOSIR w Puławach.

Nauczyciel Wojciech Białek

Zdrowo jem, więcej wiem

Zdrowo jem, więcej wiem!” jest ogólnopolskim projektem edukacji prozdrowotnej dla zerówek i klas I-III szkół podstawowych. To już IX edycja tego projektu, którego głównym celem jest troska o zdrowie młodego pokolenia. W tym roku szkolnym po raz pierwszy dołączyli do realizacji wielu zadań będących szansą na zdobycie wiedzy o zdrowym odżywianiu oraz wyrobienie prawidłowych nawyków żywieniowych, a także zdobycie cennych umiejętności uczniowie klasy I a.

Jednym z zadań do wykonania była inscenizacja wiersza Jana Brzechwy „Na straganie”. Przedstawienie teatralne odbyło się w trzech „odsłonach”: dla rodziców uczniów, dla uczniów z oddziałów zerowych oraz dla pozostałych pierwszoklasistów. Wszyscy widzowie docenili sztukę aktorską młodych artystów, ich piękne stroje i rekwizyty oraz bogatą dekorację salki teatralnej, gdzie krótki seans miał miejsce.

Zapraszam do GALERII.

Zabawa Andrzejkowa

W dniach 21 i 22 listopada odbyła się w naszej szkole zabawa andrzejkowa. Andrzejki to wspaniała okazja do dobrej zabawy, a jednocześnie źródło szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Uczniowie świetnie bawili się przy dźwiękach dyskotekowej muzyki a w przerwach czekał na nich pyszny poczęstunek zorganizowany przez rodziców. Wróżby andrzejkowe przygotowane przez Samorząd Uczniowski pozwalały uczniom przenieść się w świat marzeń i fantazji.
Dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy do obejrzenia GALERII.
Andrzejki w klasie IE

W czwartek 29 listopada w klasie IE odbyły się tradycyjne andrzejki. Były zabawy, tańce i wspaniały poczęstunek. Ale było fajnie…..

Zdjęcia znajdują się w naszej GALERII.