Wrzesień

5e na Lubelskim Festiwalu Nauki

 

Lubelski Festiwal Nauki daje szansę na wizytę w placówkach  naukowych. Warsztaty o urozmaiconej tematyce wprowadzają nas w świat prawdziwej pracy badawczej. Corocznie bierzemy udział w tym wydarzeniu i podglądamy pracę naukowców puławskiego IUNG. Tym razem uczniowie klasy 5e podglądali hodowle roślin w kulturach in vitro a podczas warsztatów założyli takie hodowle rosiczek, pomidorów i fasoli.

Zapraszamy do GALERII.

Dzień Chłopaka w klasie Ie

 

Klasa IE uroczyście obchodziła Dzień Chłopaka. Rodzice przygotowali dla chłopców piękne prezenty. Wszyscy cieszyli się słodyczami i zwierzątkami wyczarowanymi przez jedną z mam z balonów. To był bardzo miło spędzony czas.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Dzień Chłopaka w klasie VI d

 

28 września, z okazji Dnia Chłopaka, klasa 6d wybrała się na wycieczkę do Kazimierza Dolnego. Atrakcją wyjazdu był park linowy. Doświadczeni instruktorzy czuwali nad bezpieczeństwem podczas pokonywania przeszkód na wysokościach. Dzieci mogły skorzystać z trzech tras linowych: łatwej - Śnieżki, średniej - K2 i najtrudniejszej - Everest. Wśród uczniów znalazły się dwie odważne dziewczynki: Natalia i Klara, które bez problemu pokonały najtrudniejszą trasę. Aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu zagwarantował wszystkim niezapomniane wrażenia. Po atrakcjach w parku linowym wszyscy udali się na krótki spacer po starówce.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć.

Marsz Nadziei

 

28 września przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz uczniowie klas: 6c i 8c pod opieką Pań: Bożeny Krygier, Elżbiety Rutkowskiej  i Anny Kulig uczestniczyli w Marszu Nadziei. Marsz organizowany jest w ramach Ogólnopolskiej Kampanii "Hospicjum to też życie". Przemarsz nastąpił ulicami miasta Puławy przy akompaniamencie Orkiestry Wojskowej. Uczniowie naszej szkoły biorąc udział w zgromadzeniu publicznym wyrazili solidarność z ludźmi chorymi i cierpiącymi.
Zapraszamy do obejrzenia ZDJĘĆ.
Ptaki puławskiego parku

 

19 września klasa I E wybrała się na zajęcia zorganizowane w ramach XV Festiwalu Nauki pt. „Ptaki puławskiego parku”. Podczas tej wycieczki dzieci pod fachową opieką pracownika IUNG zapoznały się z ptakami, które zamieszkują teren parku i Puław. Wycieczka była bardzo udana. Dopisała pogoda a kasztanowce hojnie obdarowały dzieci dorodnymi kasztanami.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Wystawa prac - konkurs plastyczny Polska Niepodległa

W dniach od 27 września do 5 października zapraszamy do obejrzenia wystawy prac plastycznych nagrodzonych i wyróżnionych w ogólnomiejskim konkursie Polska Niepodległa. Konkurs zorganizowany został przez Bibliotekę Miejską w Puławach. Wystawa znajduje się w holu głównym szkoły (wysoki parter). Większość prac nagrodzonych to prace uczniów naszej szkoły.

 

Jolanta Żmudzka

"Przystanek Niepodległa"

8 września br. na placu Biblioteki Miejskiej w Puławach odbyła się impreza plenerowa pod hasłem „Przystanek Niepodległa”. Wiceprezydent Miasta - Pani Ewa Wójcik zainaugurowała VII edycję Narodowego Czytania, którego lekturą w 2018 roku stało się „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. Naszą szkołę w głośnym czytaniu powieści reprezentowali: 
- z klasy 8a - Maja Rudnik, Natalka Czarnecka, Ania Królikowska 
- z klasy 8b - Emilka Bajew, Marysia Kamińska, Karolina Paniak
- z klasy 8c - Igor Dziura, Paweł Mantyka 

- z klasy 8e - Karolina Kostrzewa, Ola Sitnik.

 

 

Podczas uroczystości miało też miejsce wręczenie dyplomów uczniom, którzy zdobyli nagrody i wyróżnienia w konkursie plastycznym „Polska Niepodległa” zorganizowanym przez Bibliotekę Miejską oraz Urząd Miasta Puławy. 
                                                  

 Nagrodzeni i wyróżnieni z naszej szkoły:

          Prace indywidualne

Pani Kinga Kapusta – klasa IIIc
Nagrody w kategorii uczniowie klas I-III szkół podstawowych: Magdalena Kukier, Wiktoria Michałek 
Wyróżnienie w kategorii uczniowie klas I-III szkół podstawowych: Wiktoria Dzwonnik
Pani Małgorzata Kuś – klasa IIIb 
Nagrody w kategorii uczniowie klas I-III szkół podstawowych: Natalia Mazurak, Natalia Czerwonka, Hanna Mroczek, Emilia Wankiewicz, Stefan Goliszek, Antonina Wawer, Julia Wójcik
Wyróżnienia w kategorii uczniowie klas I-III szkół podstawowych: Karolina Żukowska, Julia Sykut, Zuzanna Michalak

Pani Patrycja Gębala   klasa IIId
Nagrody w kategorii uczniowie klas I-III szkół podstawowychJulia Paciejewska

Pan Wojciech Kostecki 
Nagrody w kategorii uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych: Kinga Paniak kl. Va Wyróżnienia w kategorii uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych: Hanna Kopeć, Aleksandra Sokół, Natalia Wnuk - kl. VIc, Aleksandra Szarga kl. Vc
Nagrody w kategorii uczniowie klas VII – gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne: Zuzanna Dąbrowska kl. VIIa

          Gazetka szkolna

Pani Maria Rymkiewicz, Pani Katarzyna Kowalik, Pani Edyta Ogonowska 
nagroda w kategorii szkoły podstawowe: Zuzanna Olszak (kl. IIIf), Amelia Bernat (kl. IIIf), Błażej Barszczewski (kl. Vc), Marta Janiszek (kl. IIIb), Julia Wójcik (kl. IIIb)   
Pani Anna Bieleń 
 klasa IVe
nagroda w kategorii szkoły podstawowe: Zuzanna Moskalik, Lena BerezińskaWeronika StaniakPaweł RodzośHubert Nakonieczny   
Pani Anna Ląd 
– klasa VIIb
Nagroda w kategorii szkoły podstawowe: Gabriela Zlot, Maja Sumorek, Maria Kamińska, Oliwia Kobus, Emilia Bajew, Karolina Panicz, Juliusz Pytka 

Pan Wojciech Kostecki – klasa 2ag
wyróżnienie w kategorii gimnazjaMagdalena Czechowska, Izabella Matras, Kinga Witek, Joanna Głuchowska, Konrad Szymanek, Michał Nowakowski, Mateusz Gawinek, Katarzyna Łucjanek, Viktoriia Nevidomska, Viktoriia Zhuk, Michał Giza, Emil Trojanowski.

Gratulujemy wszystkim uczniom i nauczycielom.

 

 

Biblioteka Miejska dla dużych i małych uczestników imprezy przygotowała wiele atrakcji. Były konkursy i zabawy dla dzieci oraz pieczenie chleba dla starszych.

Dziękujemy Organizatorom za możliwość udziału w tym wydarzeniu.

Zdjęcia znajdują się w naszej GALERII

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego już za nami

3 września 2018 r. odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego dla klas pierwszych naszej szkoły. Był to dzień pełen emocji i wrażeń dla licznych „pierwszaków”, z których większość miała okazję uczęszczać do grup zerowych w naszej szkole. Znajomość szkoły i wychowawczyń ułatwiły im z pewnością wejście w nowy, tak ważny etap ich rozwoju. Wśród pierwszoklasistów pojawiły się także nowe twarze. Tego dnia najpierw wszystkie dzieci zostały serdecznie powitane przez dyrekcję szkoły, następnie pani dyrektor Anna Daniszewska zleciła każdej klasie zadania do wykonania, z którymi nowi uczniowie poradzili sobie bez trudu. Dzieci wykonały również do pamiątkowe zdjęcia ze swoimi wychowawczyniami: klasa 1a z p. Anną Daniszewską i Anną Polak, klasa 1b z p. Agatą Skowyrą, klasa 1c z p.  Pauliną Wolszczak, klasa 1d z p. Jolantą Zgodzińską i klasa 1e z p. Moniką Mocarską.

Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości dzieci wraz ze swoimi wychowawczyniami udały się do swoich nowych klas.

 

Z okazji pierwszego dzwonka, wszystkim naszym uczniom, tym małym i tym dużym,
życzymy sukcesów w nowym roku szkolnym, a przede wszystkim radości z nauki
i odkrywania swoich pasji oraz talentów.

   

lightbox

 

Klasa 1a

  

lightbox

 

Klasa 1b

 

lightbox

 

klasa 1c

 

lightbox

 

Klasa 1d

 

lightbox

 

Klasa 1e

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )