Dzień Rodziny w klasie 2d

30 maja uczniowie klasy II d wraz ze swoimi rodzicami i rodzeństwem spotkali się w Młodzieżowym Domu Kultury, aby świętować Dzień Rodziny. Na początku odbyły się rozgrywki drużynowe w parach: rodzic i dziecko. Były zadania dla mam i tatusiów. Uczniowie zaśpiewali rodzicom „Sto lat” oraz wręczyli samodzielnie wykonane prezenty. Dzieci natomiast dostały od rodziców piłki. Dużą atrakcją było wspólne grillowanie.

Wizyta w Komendzie Powiatowej Policji

18 maja klasa II d odwiedziła Komendę Powiatową Policji w Puławach. Uczniowie rozpoczęli swoją wycieczkę od pogadanki, z której dowiedzieli się jak wygląda służba w Policji oraz co zrobić, żeby wakacje przebiegły spokojnie i bezpiecznie. Potem zwiedzili niektóre pomieszczenia komendy. Nie zabrakło wizyty w gabinecie Pana Komendanta, który ugościł dzieci cukierkami. Ogromną atrakcją wycieczki okazało się stanowisko dowodzenia, a zwłaszcza możliwość pozdrowienia przez radiostację policjantów pracujących w terenie.Dzieci chętnie oglądały też sprzęt policyjny, mierzyły kaski i zasłaniały się tarczą.Największą radość sprawiły odwiedziny u najmłodszych „policjantów” puławskiej jednostki – psów służbowych. Na koniec wycieczki okazało się, że policyjny samochód służbowy jest bardzo pojemny bowiem zmieścili się w nim wszyscy uczniowie klasy drugiej.

Puchar w naszych rękach

Starosta Puławski uhonorował naszą szkołę pucharem za zdobycie I miejsca we współzawodnictwie sportowym szkół na szczeblu Powiatu Puławskiego za rok szkolny 2015-20116. Puchar odebrał w imieniu szkoły nauczyciel Zbigniew Dors.

lightbox lightbox lightbox