Marzec

Wiosenny konkurs recytatorski

23 marca 2017 r. na 3 i 4 godzinie lekcyjnej odbył się w świetlicy konkurs recytatorski. Uczniowie z klas drugich zaprezentowali swoje zdolności, recytując wiersze o tematyce wiosennej Jana Brzechwy, Hanny Bechlerowej, Hanny Zdzitowieckiej i wielu innych pisarzy dla dzieci. W przerwach między prezentacjami zdolnych recytatorów mogliśmy posłuchać także wspaniałych występów wokalnych klas, przygotowanych przez panie wychowawczynie. Wiosenny nastrój tego spotkania podkreślał zielony kolor ubrań dzieci. Rozdano nagrody i wyróżnienia dla uczniów recytujących wiersze oraz dyplomy i słodki poczęstunek dla wokalistów.

 

      

   

NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH - NAGRODZENI

Nagrody rozdane!!!

Heraklit z Efezu powiedział: „Wiedza jest drugim słońcem”. 14 marca br. w Szkole Podstawowej nr 11 im. Henryka Sienkiewicza w Puławach zorganizowano spotkanie, aby docenić i nagrodzić tych spośród uczniów klas IV, V i VI, którzy w myśl przytoczonej maksymy, starali się w tym słońcu nauki nie tylko błyszczeć, ale też wykorzystać zdobytą wiedzę w codziennym życiu, by docenić tych, którzy postarali się osiągnąć jak najlepsze wyniki w nauce. Spotkanie „NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH", jak co roku, przygotowała i prowadziła Rada Samorządu Uczniowskiego – uczennice z klas czwartych i szóstych.

Bohaterami tego niecodziennego spotkania byli „NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH”, czyli uczniowie, którzy w pierwszym semestrze roku szkolnego 2016/2017 osiągnęli średnią ocen co najmniej 5,27. Tych wyjątkowo pracowitych młodych ludzi było trzydzieścioro.

 

lightbox lightbox lightbox

Prowadzące galę dziewczęta z RSU

 

lightbox lightbox lightbox lightbox

KLASY CZWARTE

 

lightbox lightbox lightbox lightbox

KLASY PIĄTE

 

lightbox lightbox lightbox lightbox

 KLASY SZÓSTE

 

Galę urozmaiciły występy przedstawicieli szkolnych mistrzów w nauce, którzy zgromadzonym kolegom, nauczycielom, rodzicom i rodzeństwu zaprezentowali swoje niesamowite talenty. Były to osoby, które w minionym semestrze reprezentowały szkołę w różnych konkursach i zdobywały nagrody. Podczas spotkania podziwialiśmy: zespół dziewcząt z klasy 4c, który brawurowo wykonał dwa utwory z repertuaru zespołu Rokiczanki; wokalistów - Michała Podsiadłego z klasy 4a i Natalię Kosmowską z kl. 3b, którzy wszystkich zaskoczyli swymi niezwykłymi umiejętnościami. Oprócz występów artystycznych wszyscy zgromadzeni wysłuchali wiersza Zuzanny Dąbrowskiej oraz opowiadania Natalii Czarneckiej. Dziewczęta zainspirowane twórczością Patrona Szkoły w wojewódzkim konkursie literackim „Moje spotkanie z Henrykiem Sienkiewiczem w szkolnej bibliotece” zostały laureatkami.

 

lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox

Uczniowie, którzy swoim występem ubogaciły spotkanie najlepszych uczniów w szkole

 

Podczas gali podziwialiśmy uczniów zdolnych i pracowitych, którzy na laury zasłużyli ciężką pracą oraz tych, którzy są szczególnie uzdolnieni i swoim talentem często ubogacają różne szkolne uroczystości.

Nagrodzonym uczniom gratulujemy wysokich wyników w nauce i życzymy wielu sukcesów!

Niezwykły Dzień Kobiet w klasie 4b

Klasa 4b postanowiła uczcić Dzień Kobiet w urokliwym Kazimierzu Dolnym w Muzeum Przyrodniczym. Dzień rozpoczął się od zwiedzania eksponatów znajdujących się w muzeum i interaktywnej wystawy dotyczącej owadów, następnie uczniowie brali udział w zajęciach prowadzonych przez przyrodników z muzeum na temat Sowy- nocni łowcy połączonych z konkursem wiedzy. Kolejnym punktem programu były interesujące warsztaty artystyczne, gdzie wszyscy uczestnicy wycieczki mogli własnoręcznie wykonać ekologiczną torbę. Dzień zakończył się przy smacznej pizzy i życzeniach 100 lat dla uroczych dziewczyn z klasy 4b.

 

       

     

   

Dzień Kobiet w Lublinie

Z okazji Dnia Kobiet klasa VIb wybrała się na wycieczkę do Lublina. Był to dzień pełen niezwykłych wrażeń.

Wizytę w stolicy naszego województwa zaczęliśmy od pobytu w Parku Rozrywki "Mania Skakania". Trampoliny, baseny z gąbkami, mała tyrolka, skoki, salta - to najważniejsze elementy tego miejsca. Nie zabrakło emocji i wielkich przeżyć. Uczniowie zaskakiwali odwagą, pomysłowością i niesamowitą sprawnością.

Kolejnym punktem wycieczki były odwiedziny w manufakturze cukierków "Cukier Lukier". Każdy miał okazję nie tylko zobaczyć to, w jaki sposób w dawnych czasach produkowano słodycze, ale też własnoręcznie wykonać lizaka. Była to świetna zabawa, a manufakturę uczniowie opuszczali nie tylko z uśmiechem na twarzy, ale i ze słodkimi pamiątkami.

Podczas wycieczki był też czas na naukę - poznawanie historii Lublina podczas zwiedzania Trasy Podziemnej znajdującej się pod Rynkiem Starego Miasta.

Niecodzienna wycieczka zakończyła się w Pizzerii "Viva la pizza", gdzie uczniowie odzyskiwali siły po niemal całodziennym szaleństwie.

 

lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox

lightbox lightbox

lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox

lightbox  lightbox lightbox lightbox

 

Słodki Dzień Kobiet klasy 4c i 4d

8 marca z okazji Dnia Kobiet uczniowie klasy 4c i 4d wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem programu były warsztaty w Pijalni Czekolady Wedla. Dzieci otrzymały tam słodki poczęstunek oraz każdy własnoręcznie mógł przyozdobić czekoladowy torcik. Ponieważ tego dnia był Dzień Kobiet, wypisane dedykacje najczęściej skierowane były do mam.

 

     

      

   

 

W Cinema City dzieci uczestniczyły w ciekawym programie edukacyjnym. W kilku salach kinowych, angażując wszystkie zmysły, dzieci mogły wzbogacić swoją wiedzę o człowieku: funkcjonowanie organizmu, zdolności, marzenia, pokonywanie własnych słabości i in. Dzieci wzięły też udział w teście sprawdzającym wiedzę o człowieku. Najlepsi otrzymali dyplomy.

Po ciekawej lekcji przyszedł czas na wspólny posiłek w pizzerii.

 

     

      

          

 

Ostatnim punktem programu była wizyta w Królewskim Ogrodzie Światła przy pałacu w Wilanowie, w którym ułożone ze świateł rośliny są większe niż ludzie. W Ogrodzie Wyobraźni dzieci przeżyły niezwykłe pokazy łączące światło z muzyką klasyczną.

     

    

Po wielu atrakcjach późnym wieczorem zmęczeni, ale bardzo zadowoleni uczestnicy wycieczki powrócili do Puław.

Nietypowe zajęcia sportowe w klasach 3

W sobotę 6 marca 2017r w Szkole Podstawowej nr 11 na zajęciach sportowych dla 3 klas, prowadzonych przez Zbigniewa Dorsa gościło 3 zawodników KS Azoty Puławy - Piotr Masłowski, Przemysław Krajewski i Bartek Jurecki. Reprezentanci Polski poprowadzili ciekawe zajęcia. Dzieciom bardzo podobała się taka forma prowadzenia zajęć.

    

  

Dzieci z przedszkolnej zerówki zwiedzają naszą szkołę

Dnia 1 marca 2017r. naszą szkołę odwiedziły dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 3. Była to grupa "Słoneczników" wraz z wychowawczynią p. Mieczysławą Kowalik. Przedszkolaków gościli uczniowie klas IIIa i IIIb. Uczniowie chętnie zaopiekowali się młodszymi dziećmi i oprowadzili je po najważniejszych miejscach w szkole. Każdy gość miał swojego klasowego opiekuna. Przedszkolaki zobaczyły jak  wyglądają sale lekcyjne, biblioteka, świetlica, stołówka oraz pracownia komputerowa. Największą jednak frajdę sprawił dzieciom  pobyt na dużej sali gimnastycznej i basenie. Wiele wrażeń również dostarczył wspaniały występ kolegów z klasy IIIb, pod kierunkiem p. Iwony Niedopytalskiej, którzy zaprezentowali pełne humoru przedstawienie pt. "Wesoła Szkoła". Na zakończenie dzieci uczestniczyły w zajęciach plastycznych, prowadzonych przez p. Małgorzatę Krulikowską. Z pomocą starszych uczniów, przedszkolaki wykonały piękne prace, które ozdobią ich salę.

 

    

                             

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )