Grudzień

XII Bożonarodzeniowy Kiermasz Świąteczny

   W dniach 19 – 21 grudnia 2016r. w naszej szkole odbył się XII Bożonarodzeniowy Kiermasz Świąteczny. Jak co roku sprzedawane były na nim ozdoby oraz smaczne ciasta i sałatki wykonane przez uczniów, rodziców oraz nauczycieli. Przez dwa dni o świąteczną atmosferę przy kiermaszu zadbały klasy, które przygotowały kolędy i zaśpiewały je podczas przerw na korytarzu szkolnym (4d, 4c, 6a, 6b).

   Wyjątkowo w tym roku prace dzieci wystawione też były w niedzielę (18 grudnia) przed kościołem p.w. Świętej Rodziny na specjalnym kiermaszu dla parafian.  W sprzedaż zaangażowali się uczniowie z klas 6b, 6d oraz 6e. 

  Zebrane podczas kiermaszu pieniądze przeznaczone zostaną na cele charytatywne oraz na potrzeby XXV Jubileuszowego Zlotu Szkół Sienkiewiczowskich, którego jesteśmy organizatorem.

 

  

     

     

     

     

     

Plastyka z patchworkowymi bombkami

Grudniowe lekcje plastyki zawsze skupiają się wokół świąt Bożego Narodzenia. Przygotowujemy wtedy ozdoby świąteczne, które potem sprzedawane są podczas szkolnego kiermaszu. W tym roku pracowaliśmy techniką patchworku, którą zdobiliśmy styropianowe kule. Przy wykonywaniu takiego zadania bardzo pomocna była współpraca w grupach. Dzieliliśmy się nie tylko ścinkami materiału do zdobień, ale przede wszystkim pomysłami Wszystkie prace były piękne i z całą pewnością niepowtarzalne! Poznawszy technikę możemy w domu wyczarować  jeszcze wiele ozdób, które będą znakomitymi prezentami dla najbliższych i przyjaciół.

    ]

 

Florystyczne warsztaty bożonarodzeniowe

Wystarczy puścić wodze fantazji, dać się ponieść wyobraźni a w kilka chwil można wyczarować piękną, niepowtarzalną dekorację. Dnia 13 grudnia pod fachowym okiem florystki uczniowie klasy VI e uczestniczyli w świątecznych warsztatach florystycznych Profesjonalny pokaz i odpowiedni instruktarz pozwoliły uczestnikom aktywnie uczestniczyć w zajęciach. Pani florystka dużą uwagę zwracała na naturalność i ekologię. Poznane podstawy układania kompozycji florystycznych, doboru stylu i wielkości elementów dekoracyjnych, pozwoliły na samodzielne wykonanie świątecznych stroików.   

 

     

    

 

Warsztaty mikołajkowe klasy 4b i 3e

W dniu 14 grudnia klasy IV b i III e wybrały się na bożonarodzeniowe warsztaty do Bawialni Trolejbus w Lublinie.

Uczniowie odkrywali magię świąt, biorąc udział w mikołajkowych warsztatach. Odwiedzili stolarnię i pod okiem św. Mikołaja tworzyli drewniane klocki elfów. Następnie w dekoratorni z pomocnikiem św. Mikołaja zdobili własnoręcznie wykonane klocki. Dzieci odwiedziły również studio nagrań i miały okazję zagrać w orkiestrze reniferów. Największą atrakcją była jednak wizyta w kuchni św. Mikołaja, w której z Panią Mikołajową piekły słodkie pierniczki. Zwieńczeniem wycieczki było spożywanie przy wspólnym stole wypieków polanych pyszną czekoladą. Uczniowie pożegnali św. Mikołaja z uśmiechem od ucha do ucha i zapowiedzieli ponowne odwiedziny.

Dzieci podsumowały odwiedziny u św. Mikołaja słowami: „Poczuliśmy magię świąt!”

   

     

     

Piernikowy zawrót głowy - 3c

13 grudnia 2016 r. - uczniowie kl.III c uczestniczyli w bardzo atrakcyjnych warsztatach piernikowych. Z dużym zaangażowaniem wykonywali domki z piernika oraz wiele innych piernikowych ciasteczek. Ponadto zapoznali się z tradycjami, zwyczajami i obrzędami związanymi ze świętami Bożego Narodzenia. To były bardzo ciekawe warsztaty:)

 

     

     

     

    
  

Warsztaty psychologiczne dla uczniów klas 6

W dniach 22.11 i 09.12.2016 odbyły się w naszej szkole zajęcia warsztatowe na temat: „Jak osiągnąć sukces”. Udział w zajęciach brały klasy 6a i 6c ze swoimi Wychowawcami, zaangażowane w program „Erasmus”. Zajęcia prowadziła p. Dorota Karamon, trener programu „Archipelag Skarbów”, który od kilku lat realizowany jest w puławskich gimnazjach. W czasie dwóch godzin lekcyjnych uczniowie zastanawiali się czym jest sukces, jakich obszarów życia może dotyczyć, co wpływa na osiągnięcie sukcesu. Poprzez ćwiczenia odkrywali swoje osiągnięcia, zdolności i możliwości, mieli szansę również zobaczyć, jakie mocne strony dostrzegają w nich koledzy i koleżanki z klasy. Młodzież chętnie uczestniczyła w zajęciach, myślę, że dla większości uczniów były one impulsem do wzmocnienia wiary w siebie i przekonania, że osiągnięcie sukcesu jest w zasięgu ich możliwości.

Zakończenie akcji "Polacy-Rodakom"

    W listopadzie świetlica szkolna uczestniczyła w akcji „Polacy-Rodakom” koordynowanej przez Stowarzyszenie „Przeszłość- Przyszłości”. Zbieraliśmy dary dla Polaków mieszkających za wschodnią granicą. Uczniowie z naszej szkoły wraz z rodzicami oraz nauczyciele przygotowali podarunki dla dzieci mieszkających za wschodnią granicą. Wszyscy, którzy mieli ochotę wziąć udział w akcji przynosili żywność o długim terminie ważności, maskotki i książki.

Ceremonia przekazania paczek na ręce Pana Konsula odbyła się 11.12.2016r. w Pałacu Czartoryskich. Uroczystość uświetnił występ zespołu „Jedenastki” pod przewodnictwem Pani Bożeny Krygier.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do stworzenia wspaniałych paczek.

Nad zbiórką czuwały p. Maria Rymkiewicz i p. Paulina Wolszczak.

 

      

Wycieczka do Kraczewic i Wojciechowa - kl. 2f

Dn. 9 grudnia b.r. nasza klasa wybrała się na wycieczkę klasową, na której dowiedzieliśmy się wielu interesujących rzeczy. Pierwszym punktem naszej wyprawy była Piekarnia "Tadeusz Zubrzycki" w Kraczewicach Prywatnych. Na miejscu dowiedzieliśmy się jak wygląda praca w piekarni, mogliśmy obejrzeć maszyny niezbędne w produkcji pieczywa, a także obejrzeliśmy film edukacyjny mówiący o szacunku do chleba. Jednak najważniejszą atrakcją pobytu w piekarni była możliwość samodzielnego wyrobienia aż 4 rodzajów pieczywa, tj. chałka, bułeczka jesienna w kształcie ptaszka czy słodkie Mikołaje. Okazuje się, że wyrobienie takich bułeczek wcale nie jest takie proste, jednak nasze wyroby bardzo spodobały się wszystkim piekarzom i zostaliśmy wyróżnieni "Medalem honorowym" z piernika. Bardzo dziękujemy właścicielom oraz piekarzom za tak ciepłe przyjęcie oraz wspaniałe warsztaty. 

 

     

  

 

Drugim punktem naszej wycieczki była wizyta w kuźni kowalskiej w Wojciechowie. W rytmie wykuwanej przez kowala podkowy nauczyliśmy się jakie właściwości ma żelazo a także, jak różnorodne rzeczy można z niego stworzyć. W kuźni mogliśmy także zakupić pamiątki - podkowy, koniki, breloczki wykute z żelaza. To była bardzo udana wycieczka :)
    
Warsztaty mikołajkowe - VI c

Tegoroczne mikołajki nasza klasa spędziła w zupełnie inny sposób niż dotychczas. Nie było obdarowywania się prezentami, a w zamian za to mieliśmy okazję wspólnie współpracować na zajęciach zorganizowanych przez Fundację Praesterno "Przemoc i agresja". Zajęcia prowadzone przez p. Olę były bardzo interesujące i zajmujące. Mieliśmy okazję porozmawiać o tym, co nam przeszkadza, z jakich powodów się denerwujemy ale także o tym, co sprawia nam radość. Bardzo dziękujemy p. Oli za wspaniałe zajęcia a nasza klasa odwiedziła Fundację nie po raz ostatni. Po warsztatach udaliśmy się do pizzerii "Da grasso", gdzie Mikołaj przygotował dla nas prawdziwą ucztę. To był wspaniały dzień :)​​​​

    

  

Mikołajkowe warsztaty

Mikołajki - prezenty, obdarowywanie się, słodycze... Takie najczęściej mamy skojarzenia z tym dniem. Tymczasem klasy szóste naszej szkoły otrzymały prezent inny, bardzo przydatny w codziennym życiu. Prezentem tym był udział w zorganizowanych przez Fundację Praesterno warsztatach "Przemoc i agresja". Swobodne rozmowy na temat tak ważny dla młodych ludzi, przyjazna atmosfera, możliwość wypowiadania swoich myśli, zabawa i kolejna możliwość poznania się - to najważniejsze elementy tego mikołajkowego spotkania. Każdy znalazł dla siebie coś, co budziło refleksję i prowadziło do zastanowienia się nad własnym postępowaniem. Czekamy na kolejne spotkania!

 

 lightbox lightbox

lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox

lightbox lightbox lightbox

Mikołajkowa wycieczka klasy 4d

6 grudnia - w ramach Mikołajek – uczniowie z klasy 4d wybrali się na wycieczkę do Lublina. Na początku odwiedzili Zamek, gdzie uczestniczyli w bardzo atrakcyjnych Mikołajkowych Warsztatach Rękodzielniczych „Zrób to sam”. Pod czujnym okiem pań organizatorek z wielkim zaangażowaniem wykonywali z filcu ciekawe ozdoby świąteczne. Dodatkową i niespodziewaną atrakcją była możliwość udzielenia przez dzieci wywiadu  na temat tych warsztatów dla lubelskiego Radia Freee.

 

     

     

    

 

 

Głównym punktem programu mikołajkowej wycieczki była sztuka „Książę i żebrak” w teatrze im. Juliusza Osterwy. Dzieciom bardzo podobała się gra aktorów, którzy bardzo często schodzili ze sceny i odgrywali swoje role wśród widowni.

 

     

  

 

Ostatnim punktem wycieczkowego programu był posiłek w pizzerii. Apetyty i humory dzieci dopisywały. Mikołajkowa wycieczka skończyła się spacerem po lubelskim Starym Mieście.

 

    

   

Mikołajkowy podbój stolicy

Mikołajki to czas obdarowania prezentami najbliższych, kolegów i koleżanek. Klasa VIb postanowiła mikołajkowy dzień spędzić inaczej niż zwykle i wybrała się na wycieczkę do Warszawy. Celem był m.in. PGE Narodowy, na którym mogliśmy się poczuć jak Robert Lewandowski. Zobaczyliśmy stadion w zimowej odsłonie, szatnię i miejsce, w którym nasi piłkarze regenerują swoje siły. Co nas zaskoczyło? To olbrzymi obiekt. Okazało się, że jesteśmy znakomitymi kibicami, co pokazał pomiar dźwięku.

 

lightbox lightbox lightbox

lightbox lightbox lightbox lightbox

 

Kolejnym punktem programu było zwiedzanie TVP - okazało się, że w telewizji wszystko wygląda zupełnie inaczej. Mogliśmy zobaczyć, jak wygląda praca dźwiękowca, kamerzysty, przygotowanie studia do programu "Jaka to melodia". Byliśmy w studiu, z którego codziennie rano nadawany jest program "Pytanie na śniadanie".

 

 lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox

lightbox lightbox lightbox lightbox

 

Popołudnie to podziwianie Starego Miasta i Ogrodu Świateł w Wilanowie. To była prawdziwa uczta dla naszych oczu. Iluminacje świetlne w stolicy są naprawdę cudowne...

 

lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox

lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox

     

Kiermasz Mikołajkowy

5 grudnia w naszej szkole odbył się Kiermasz Mikołajkowy. Uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły mogli kupić pyszne ciasta i sałatki przyniesione przez uczniów z klas IV – VI. Organizacją Kiermaszu zajęła się klasa IV d wraz z wychowawczynią – panią Iloną Sumorek. Radosny nastrój dopełniły świąteczne piosenki oraz dziewczynki z Samorządu Uczniowskiego, które chętnym dzieciom malowały na twarzy kolorowe obrazki.

Pieniądze uzyskane ze sprzedaży przeznaczone zostaną na cele charytatywne oraz na potrzeby związane z organizacją w naszej szkole XXV Jubileuszowego Zlotu Szkół Sienkiewiczowskich.

 

     

     

     

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )