Wrzesień

Dzień Chłopaka w II grupie świetlicy

Dnia 30 września 2016 roku w świetlicy szkolnej dzieci z grupy II (kl. 1a, kl. 2a, kl.2d, kl. 2f) świętowały Dzień Chłopaka. Były laurki, upominki i słodki poczęstunek. Dostaliśmy dzbanek do filtrowania wody, chustę animacyjną i gry planszowe. Smakował nam bardzo popcorn (były różne smaki), winogrona białe i czarne, pyszny sok malinowy z wodą filtrowaną. Bawiliśmy się przy tanecznej muzyce. 

    

Wycieczka klasy 4a i 4b do Woli Okrzejskiej

    28 września klasy IV a i IV b uczestniczyły w wycieczce szkolnej do Woli Okrzejskiej. Uczniowie zwiedzili Muzeum Henryka Sienkiewicza, które utworzone zostało w oficynie dworskiej, w której 5 maja 1846 r. przyszedł na świat przyszły Noblista. Młody Henryk spędził tu pierwszych 9 lat swojego życia. Dworek szczęśliwie przetrwał burze dziejowe i po remoncie otwarto w nim muzeum biograficzne poświęcone pisarzowi. Po wizycie w muzeum uczniowie mieli czas na gry i zabawy ruchowe w pobliskim parku. Kolejnym punktem wycieczki było ognisko i pieczenie kiełbasek.
Na koniec uczniowie wyruszyli na znajdujący się w Okrzei Kopiec Sienkiewicza. Został on usypany na cześć pisarza przez ludność z całej Polski, a nawet z zagranicy. Z jego wierzchołka roztacza się piękny widok na okolicę. Wycieczka była udana, pogoda nam dopisała.

 

      

     

   

15 sierpnia - Święto Wojska Polskiego

 

     

Wycieczka klasy 3a i 3c do Warszawy

Dnia 27 września 2016r. uczniowie klas IIIa i IIIc wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem zwiedzania stolicy była edukacyjna wizyta w Centrum Nauki Kopernik. Uczniowie uczestniczyli tam w interaktywnej wystawie, na której znajduje się kilkaset eksponatów w sześciu galeriach tematycznych. Dzieci poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń odkrywały i poznawały prawa nauki. Pobyt w CNK uatrakcyjniło przedstawienie teatralne z robotami w rolach głównych. Kolejnym punktem wycieczki było odwiedzenie Manufaktury Cukierków, w której uczniowie zobaczyli w jaki sposób powstają słodycze. Cukierki tworzone były na oczach widowni od momentu wylania cukru na stół po jego uformowanie i skrojenie. Na zakończenie warsztatów każdy uczestnik otrzymał słodką niespodziankę. Pobyt w Warszawie zakończyliśmy ciepłym posiłkiem w Mc Donalds

 

   

      

                    

Przystanek Biblioteka

W niedzielę 4 września 2016 r. Biblioteka Miejska w Puławach świętowała 50-lecie oddania do użytku budynku Biblioteki przy ul. Głębokiej 7A. Z tej okazji zorganizowano piknik rodzinny pt. „Przystanek Biblioteka”. Podczas  pikniku nagrodzono zwycięzców konkursu literacko-plastycznego „Puławy – moje miasto”, w którym gremialnie uczestniczyli uczniowie naszej szkoły.

 

Oto lista nagrodzonych w konkursie literackim:

 1. Aleksandra Stępień
 2. Dominik Furtak
 3. Juliusz Pytka
 4. Kornelia Filip
 5. Mateusz Lach
 6. Natalia Szymczyk
 7. Olga Więcławska
 8. Paulina Rybińska
 9. Szymon Staszczyk
 10. Wiktoria Kalbarczyk
 11. Zuzanna Dąbrowska

 

Oto lista nagrodzonych w konkursie plastycznym:

 1. Maja Piętak
 2. Antoni Daniszewski
 3. Julia Gaweł
 4. Katarzyna Kiełbasa
 5. Rozalia Komorek
 6. Kinga Paniak
 7. Izabela Stefaniak
 8. Patryk Ziobroń
 9. Wojciech Jaworski
 10. Michał Wójcik
 11. Michał Podsiadły
 12. Klara Łaszcz
 13. Milena Szymanek
 14. Natalia Klimek
 15. Igor Więcławski
 16. Julia Kalbarczyk
 17. Weronika Staniak
 18. Zuzanna Moskalik
 19. Jakub Warowny
 20. Lena Berezińska
 21. Weronika Pytka
 22. Natalia Matlewska
 23. Piotr Stefanek
 24. Maciej Lisowski
 25. Franciszek Saran
 26. Karolina Urbanek
 27. Patryk Niemiec
 28. Patryk Ziemnicki
 29. Jakub Mączka
 30. Paweł Rodzoś
 31. Maurycy Sońta
 32. Natalia Kalbarczyk
 33. Sara Rojek

 

Z piknikiem połączono tegoroczne Narodowe Czytanie „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza, w którym wzięli udział również uczniowie naszej szkoły z p. Elżbietą Dudek.

     

     

      

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )