Kwiecień

Wycieczka klas 2a i 2c do Lublina

Dnia 27.04.2016r. klasy IIa i IIc wybrały się na wycieczkę do Lublina. Na początku uczniowie oglądali przedstawienie pt. „Kopciuszek” w Teatrze Muzycznym. Spektakl trwał prawie  2 godziny i  zachwycił wszystkich piękną muzyką, graną na żywo oraz  strojami aktorów. Oprócz tradycyjnej bajki uczniowie mogli usłyszeć dobre rady  sympatycznych  Wirusków komputerowych, które śpiewały o tym co jest złe, a co dobre. Następnym punktem wyjazdu była wizyta w Muzeum Wsi Lubelskiej. Dzieci uczestniczyły tam w warsztatach: „Od ziarenka do bochenka” i  lekcji muzealnej „Szlakiem ginących zawodów”. 

     

     

     

     

Książka przed sądem

26 kwietnia w naszej szkole odbyło się spotkanie z okazji zakończenia projektu Z książką przez świat. Na początku uczniowie klas IV - VI obejrzeli część artystyczną przygotowaną przez klasę 6d. Akcja przedstawienia rozgrywała się na sali sądowej. Chłopcy weszli mocnym krokiem w autentycznych togach i wśród widowni zapadła cisza. Wszyscy z ciekawością wysłuchali wypowiedzi oskarżyciela, obrońcy oraz świadków, którzy mówili o roli i zaletach książki od starożytności do współczesności. Uczniowie zaprezentowali dwie piosenki oraz skoczny taniec. Przedstawienie wszystkim się podobało i mamy nadzieję, że w pewnym stopniu zachęci zebranych do spędzania wolnych chwil z książką.
Po części artystycznej przyszedł czas na  rozdanie nagród i dyplomów otrzymanych przez uczniów w konkursach zorganizowanych w ramach projektu. Laureaci otrzymali książki współczesnych autorów, które powinny zadowolić ich czytelnicze gusta.
Aktorom gratulujemy występu, a nagrodzonym i wyróżnionym życzymy dalszych sukcesów.

 

    

    

   

Nietypowa lekcja w SP nr 11 w Puławach

W dniu 25.04.2016 odbyła się otwarta lekcja wychowania fizycznego w klasie VId dla zespołu matematyczno-przyrodniczego. Prowadził ją nauczyciel Zbigniew Dors wraz z trzema reprezentantami Polski w piłce ręcznej Przemysławem Krajewskim, Rafałem Przybylskim oraz Patrykiem Kuchczyńskim. Lekcję oglądali dyrektor szkoły Mirosław Kamola zaproszeni nauczyciele oraz II trener Azotów Puław Marcin Kurowski.

Wszystkim oglądającym oraz ćwiczącym chłopcom bardzo podobała się nowatorska forma prowadzenia zajęć. Należy wspomnieć że już kilkukrotnie przychodzili zawodnicy Azotów na lekcje do Zbigniewa Dorsa, który to prowadzi współpracę z klubem Azoty Puławy.

 

   

 

Przedstawienie klasy 5a z okazji Dnia Ziemi

W dniu 22 kwietnia  odbył się apel z okazji Dnia Ziemi. Apel został przygotowany przez klasę Va pod kierunkiem wychowawcy p. Jolanty Sadurskiej. W repertuarze przedstawienia znalazły się wiersze, skecze i piosenki tematyczne. Dwoje uczniów ujawniło swój talent muzyczny, grając na fletach prostych. Uczniowie zadbali o ciekawą scenografię i atrakcyjne stroje. Wszyscy artyści mieli nadzieję, że wkład ich pracy zostanie zauważony przez widownię.

 

    

  

Tydzień Promocji Zdrowia

W dniach 11-15 kwietnia w naszej szkole odbył się Tydzień Promocji Zdrowia.

Przez wszystkie dni uczniowie naszej szkoły poprzez różne aktywności dowiedzieli się w jaki sposób należy dbać o zdrowie.

 

"Kto chce być zdrowy jak ryba musi jeść owoce i warzywa!"
W poniedziałek 11 kwietnia klasa V c przeprowadziła pikietę informującą i nawołującą do zdrowego stylu życia. Poprzez kolorowe plakaty oraz głoszone hasła uczniowie zachęcani byli do podjęcia aktywności fizycznej oraz rozwagi w odżywianiu. Klasa V c odwiedziła także naszych najmłodszych uczniów w ich klasach, ponieważ jak głosi stare przysłowie "Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci." 
    
"Mniam! Smaczne, bo zdrowe!"
We wtorek 12 kwietnia klasa VI b wraz z wychowawczynią oraz p. Karoliną Tyburcy-Szlendak przygotowała dla wszystkich uczniów i pracowników szkoły smakowity kiermasz zdrowej żywności. Na kiermaszu mogliśmy kupić pyszne szaszłyki owocowe, sałatki a także świeżo wyciskane soki owocowe. Wszystkie produkty sprzedały się w błyskawicznym tempie, a dochód z kiermaszu przeznaczony został na cele charytatywne.
   
    
"Ruch to zdrowie!"
W środę 13 kwietnia na sali gimnastycznej odbyły się zawody sportowe dla uczniów klas IV-VI przygotowane przez p. Elżbietę Rutkowską. Nie od dziś wiadomo, że aktywność fizyczna pozytywnie wpływa na nasze zdrowie oraz samopoczucie. Zalecana dawka ruchu to przynajmniej godzina dziennie. To tak niewiele jednak wystarczy aby nasze organizmy prawidłowo funkcjonowały. Klasy zmagały się w różnego rodzaju konkurencjach i świetnie poradziły sobie z każdym zadaniem.
"Tłusto wszędzie, grubo wszędzie, co to będzie? Ciężko będzie!"
W piątek 15 kwietnia uczniowie naszej szkoły mieli okazję wziąć udział w krótkiej prelekcji na temat zdrowego odżywiania oraz obejrzeć przedstawienie podsumowujące Tydzień Promocji Zdrowia, które zostało przygotowane przez klasę V c oraz wychowawcę p. Karolinę Tyburcy-Szlendak, a także p. Wiktora Leonienko. Aktorzy wzięli pod młotek sędziowski niezdrowe produkty, takie jak: napoje gazowane, fast foody, czipsy i skazali je na żar ognia piekielnego. Natomiast do nieba zawędrowały warzywa, owoce, produkty zbożowe, orzechy, migdały i wiele innych. "Sąd ostateczny" niezdrowej żywności uświadomił nam, ile szkodliwych substancji i składników znajduje się w tego typu produktach. 
     
  
     
    
Ale nie tylko obejrzenie przedstawienia było w tym pomocne. Uczniowie całej szkoły mieli do wykonania projekty, które w bardzo dużym stopniu przybliżyło ich do zdrowego stylu życia. Klasy I-III przygotowały wspaniałe piramidy żywieniowe pełne zdrowych produktów, a także przepiękne stroje owoców i warzyw, które dumnie zaprezentowały na przedstawieniu. Zaś klasy IV-VI opracowały plakaty informacyjne o witaminach, które ozdobiły później korytarz szkolny. Dziękujemy wszystkim uczniom oraz wychowawcom klas za zaangażowanie w projekty. Wierzymy, że wspólnym działaniem możemy przeciwstawić się niezdrowym nawykom i w pełni cieszyć się zdrowiem.
     
  
Dzień Zdrowia w klasie 1b

Dzień 15 kwietnia 2016 r. uczniowie klasy I b obchodzili również pod hasłem zdrowego odżywiania. Z tej okazji zajęcia rozpoczęły się od samodzielnego wykonania smacznych i zdrowych kanapek. Ponieważ przewodnicząca klasy wylosowała pomarańczę - wszyscy ubrali się na pomarańczowo. Ogromną atrakcją była także degustacja nektaru pomarańczowego, który wszystkim bardzo smakował. „Pomarańczowy dzień” bardzo się dzieciom (i paniom!) podobał i na długo pozostanie w naszej pamięci.

 

     

Z wizytą w Oddziale Centralnej Biblioteki Rolniczej w Puławach

12 kwietnia 2016 r. klasa IV a z wychowawczynią p. Alicją Korpysz i p. Teresą Swinarską odwiedziła Oddział Centralnej Biblioteki Rolniczej w Puławach, który mieści się w dawnym pałacu Czartoryskich. Uczniowie zapoznali się nowoczesną w pełni skomputeryzowaną i wyposażoną w regały przesuwane biblioteką. Kierowniczka biblioteki zaprezentowała nam w sali kolumnowej na przepięknym historycznym stole, przy którym odbywały się narady wojenne marszałka Józefa Piłsudskiego przed Bitwą Warszawską w sierpniu 1920 r. najstarsze książki, w tym niektóre pisane ręcznie. Najbardziej podobały się uczniom warsztaty w introligatorni, gdzie zapoznali się z zabytkowymi maszynami (gilotyną, prasą, nożycami) oraz z zanikającą już sztuką ręcznego oprawiania książek. Zajęcia odbyły się w ramach międzynarodowego projektu Erasmus+.

     

     

     

   

Warsztaty z języka angielskiego!!

W dniu 8.04.2016 uczniowie aktywnie działający w grupie Erasmus+ wzięli udział w warsztatach Great Britain, great traditions prowadzonych przez rodowitego Irlandczyka Richie’go Mullaney’a. Uczniowie przekonali się, że nauka angielskiego wcale nie musi ograniczać się wkuwania słówek i zasad gramatycznych, ale może być też świetną zabawą i niezapomnianym doświadczeniem. Zaproponowane zabawy i ćwiczenia ruchowe pozwoliły dzieciom otworzyć się na nowy język i pokonać barierę wstydu. Obawy, które towarzyszyły im przed pierwszymi warsztatami z native speaker’em zdawały się w ogóle nie istnieć już po kilku minutach zajęć. Doskonale dobrane materiały multimedialne, spora dawka humoru oraz profesjonalizm prowadzącego sprawiły, iż spotkanie to na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczniów i nauczycieli – uczestników warsztatów.

       

     

Dni otwarte w PG 2

7 kwietnia 2016r uczniowie klas szóstych Naszej Szkoły uczestniczyli w zajęciach otwartych w Gimnazjum nr 2 z ZSO nr 2 w Puławach. Promocja przygotowana przez gimnazjalistów była bardzo ciekawa i zajmująca. Po powitaniu gości przez p. Dyrektor, gimnazjaliści popisywali się swoimi talentami wokalnymi, instrumentalnymi i aktorskimi. Wszystkie występy zostały nagrodzone gromkimi brawami. W drugiej części spotkania wszyscy szóstoklasiści zostali podzieleni na grupy i uczestniczyli w bardzo ciekawych warsztatach, konkursach i grach z języka polskiego, języków obcych oraz doświadczeniach przyrodniczych. Mimo, że spędziliśmy tam kilka godzin, to czas upłynął szybko w trakcie nauki w miłej atmosferze.

 

    

  

Dzień Zdrowia

Dzień Zdrowia obchodzony jest zawsze 7 kwietnia, by zwrócić uwagę ludzi na bardzo ważną sprawę, czyli zdrowie. W naszej szkole na różne sposoby staramy się przypomnieć nie tylko zasady zdrowego żywienia, zachęcić do spożywania tego, co jest źródłem siły i urody, ale i zaproponować różne smakowitości.

W tym roku Rada Samorządu Uczniowskiego zaproponowała wszystkim uczniom zdrowe, kolorowe kanapki, sałatki i wykonane domowym sposobem powidła. Wszystkie przysmaki cieszyły się wielkim powodzeniem. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na cele charytatywne. Zbliża się Dzień Dziecka, więc najbardziej potrzebujące dzieci na pewno będą miały powód do radości....

 

     

    

 

Egzamin szóstoklasisty

 

Sprawdzian, sprawdzian i po sprawdzianie!

 

W dniu dzisiejszym uczniowie klas szóstych naszej szkoły, tak jak szóstoklasiści w całej Polsce, przystąpili do sprawdzianu, którego napisanie jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej. Wszystko było dopięte na ostatni guzik, panowała miła i podniosła atmosfera, chociaż początkowo nieco napięta. Oczekujący na napisanie swojego pierwszego tak ważnego testu uczniowie nieco się stresowali, ale byli i tacy, którzy tryskali humorem i uspakajali innych.

 Jak mówią niektórzy - "Nie taki diabeł straszny jak go maulują". Po pierwszej części sprawdzinu uczniowie wyznali, że nie było tak źle. Część z języka polskiego ocenili jako łatwą, ale z matematynki nie byli już tak zadowoleni. Niektórzy przyznali się, że nie zauważyli jednego zadania i .... nie wykonali go.

Angielski? "To bajka" - mówili. Mamy nadzieję, że tak było w rzeczywistości i że wyniki będą tak dobre jak dzisiejsza pogoda - ciepła i słoneczna.

 

Uczniowie klas szóstych! Życzymy Wam wysokich wyników!

 

Popatrzmy, jak wyglądali nasi uczniowie przed i po sprawdzianach. W czasie pracy nikt im nie zakłócał spokoju...

 

A, jeszcze jedno. W przyszłym roku sprawdzianu szóstoklasisty najprawdopodobniej nie będzie.

 

Sprawdzian, sprawdzian! 

 

     

     

     

    

 

i po sprawdzianie!

 

    

  

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )