Marzec

Spotkanie wielkanocne w klasie 1b

W środę, 23 marca 2016 r. uczniowie klasy I b spotkali się przy wielkanocnym stole na tradycyjne „jajeczko wielkanocne”. Poczęstunek poprzedziło dekorowanie klasy pracami plastycznymi np. wcześniej wykonanymi techniką quillingu pisankami oraz losowanie kartek z życzeniami świątecznymi, które z tej okazji przygotowali samodzielnie wraz ze swoimi paniami. Na świątecznym  stole, ozdobionym bukietem z bukszpanu królowały jajka, kiełbaska i baby wielkanocne. Wszystko było pyszne i smaczne.

    

    

 

Przedstawienie klasy 4b

23 kwietnia 2016 klasa IV B z wychowawczynią przygotowała apel pt. „Wielkanocne tradycje”. Uczniowie w zabawny i prosty sposób przedstawili swoim kolegom i koleżankom tradycje i zwyczaje związane ze Świętami Wielkanocnymi. Przedstawienie zostało dodatkowo wzbogacone melodyjnymi piosenkami.

 

     

     

           

Kiermasz Wielkanocny

W dniach 22 i 23 marca w naszej szkole odbył się już tradycyjny Kiermasz wielkanocny. już od 8 rano wszyscy chętni mogli nabyć wielkanocne cudeńka, wykonane przez uczniów z klas I-VI. Na kolorowych stołach można było znaleźć to z czym kojarzymy nadchodzące święta- stroiki, pisanki, koszyczki, kartki świąteczne, w sumie ponad 400  ręcznie wykonanych "cudeniek". Ponadto podczas kiermaszu można było zakupić słodkości i sałatki przygotowane przez rodziców i uczniów SP nr 11.  Ciasto sprzedawane było na każdej przerwie, a wybierać było w czym - rogaliki,babeczki, szarlotki, serniki, karpatki i inne słodkości. Zapach ich roznosił się po całej szkole. Pyszności przyciągały smakoszy swoimi kształtami i barwami. Chętnych na smakołyki nie brakowało. Kiermasz cieszył się ogromnym zainteresowaniem zarówno dzieci, jak i dorosłych. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. To wydarzenie przygotowane przez Beatę Kryczkę, Elizę Przygodę, Elżbietę Dudek, Jolę Sadurską i Annę Żabicką wprowadziło całą naszą szkolną społeczność w nastrój zbliżających się świąt i przypomniało, że Wielkanoc już za kilka dni.
Pieniądze ze sprzedaży świątecznych ozdób w całości zostaną przeznaczone na cele charytatywne.
Wszystkim, którzy odwiedzili nasz kiermasz dziękujemy i zapraszamy na kolejny, już niebawem...,    

w grudniu.

 

     

Witaj wiosno!

Dnia 21 marca z okazji Dnia Wiosny odbył się w naszej szkole apel dla klas II-VI pod hasłem: „Witaj wiosno!”. Apel przygotowali uczniowie kl. 4c pod kierunkiem wych. p. Ireny Korzeniowskiej oraz p. Ewy Jurkowskiej. Uczniowie zaprezentowali wiersze i piosenki o tematyce wiosennej uznanych polskich poetów.
Występ klasy 4c wprowadził wszystkich zebranych w wiosenny nastrój.

 

    

    

Saint Patrick’s Day!

Po raz pierwszy w naszej szkole obchodziliśmy w dniu 17 marca Dzień Świętego Patryka. Celem tego wydarzenia było przybliżenie wszystkim dzieciom kultury Irlandii, której Święty Patryk jest patronem.

Klasy IV-VI aktywnie włączyły się w świętowanie Dnia Św. Patryka. Uczniowie klas VI b przygotowali po angielsku i po polsku prezentację o ciekawostkach związanych z Irlandią oraz film z życia św. Patryka. Uczniowie założyli również w tym dniu ubrania w kolorze zielonym oraz wykonali plakaty związane z Irlandią oraz symbolem dnia św. Patryka- koniczynką. Quiz kończący spotkanie pokazał, że uczniowie bardzo uważnie wsłuchiwali się w treść prezentacji, a ich poziom języka angielskiego jest na wyjątkowo wysokim poziomie.

  

Najlepsi 2016

W każdej szkole nagrodą na miarę filmowego Oskara jest stypendium naukowe dla NAJLEPSZYCH UCZNIÓW I SPORTOWCÓW. Aby otrzymać to niezwykłe wyróżnienie trzeba osiągnąć średnią ocen powyżej 5,2, co jest nie lada osiągnięciem lub zdobyć najwyższe - pierwsze miejsce, w zawodach sportowych na szczeblu powiatu. W pierwszym semestrze roku szkolnego 2015/2016 udało się to aż 42 uczniom.

 

 

 

W czwartek, 17 marca br., odbyła się uroczystość, na której w obecności rodziców i nauczycieli przyznano 42 stypendia, w tym 29 za wysokie wyniki w nauce i 16 za osiągnięcia sportowe. Troje uczniów otrzymało nagrodę w obu dziedzinach. Cieszy nas to, że tych naj-, naj-, naprawdę NAJLEPSZYCH, z roku na rok jest coraz więcej. Całe spotkanie przygotowała i poprowadziła nasza Rada Samorządu Uczniowskiego i Pan Dyrektor Mirosław Kamola.

 

    

 

Najlepsi z klas czwartych

 

Klasa IVa

Mateusz Lis

Klasa IVb

Aneta Ceglińska

Filip Goliszek

Klasa IVc

Zuzanna Ignaciuk

Aleksandra Sokół

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Najlepsi z klas piątych

 

Klasa Va

Natalia Czarnecka

Zuzanna Dąbrowska  

Lena Janiszek

Klaudia Kozak

Maja Rudnik

Aleksandrę Stępień

Klasa Vc

Katarzyna Hołody

Martyna Niedźwiecka  

Gabriela Piekarska

Klasa Vd

Wiktoria Król              

Klasa Ve

Karolina Kostrzewa

Karolina Nocek

Klaudia Strawa

Wiktoria Tarka

Natalia Wenerska

       

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Najlepsi z klas szóstych

 

Klasa Va

Anna Jaraszek

Magdalena Kuś

Wiktoria Sosnowska   

Klasa Vb

Oliwia Kowalczyk        

Klasa Vc

Kornelia Filip               

Klasa Vd

Monika Goluch

Kuba Zawadzki

Julia Bogusz

Julia Miszkurka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nasi najlepsi sportowcy - sztafety pływackie dziewcząt i chłopców przygotowywane i prowadzone przez pana Wojciecha Białka:

Sztafeta dziewcząt: Natalia Czarnecka kl. 5a, Maja Zawadzka kl. 5b, Julia Bogusz, Aleksandra Gałązka, Monika Goluch,  Aleksandra Jaroszek, Maja Michta i Wiktoria Reszkowska - klasa 6d.

 

Sztafeta chłopców: Kacper Kulik z kl. 4c, Maciej Łucjanek kl. 5c, Maciej Miller klasy 5d, Szymon Wiak kl. 5d, Maksymilian Kotarski kl. 6a, Kacper Dobek kl. 6d, Igor Iwon kl. 6d oraz Tobiasz Górski kl. 6d.

 

 

   

 

 

Uroczystość wzbogacił występ dziewcząt z klasy IIIc, które przygotowała pani Bożena Krygier. Wysłuchaliśmy piosenek "Planeta Fantazja" i "Kocham Cię Polsko" oraz wspaniałej recytacji w wykonaniu Róży Wojtaś wiersza Adama Mickiewicz pt.: "Powrót taty".

 

    

  

Dzień Kobiet

Dopiero 11 marca, ale za to z wielką przyjemnością, wśród wielu uśmiechów i niegasnących emocji wybraliśmy MISS SZKOŁY, CZYLI KOBIETĘ Z KLASĄ. Wybór nie był prosty, ponieważ wszystkie nasze dziewczyny odznaczały się niesamowitą pomysłowością, inteligencją, urodą i gracją. Kandydatki musiały się zmierzyć z poważnymi trudnościami. Co musiały zrobić?

Zadanie pierwsze polegało na tym, by przedstawić siebie, opowiedzieć o swoich zainteresowaniach i odpowiedzieć na pytanie: "Dlaczego właśnie ja powinnam zostać wybrana?" Kiedy nasze młode damy zachwyciły jury swą elokwencją, wówczas przyszedł czas na pochwalenie się wiadomościami na temat narzędzi, którymi zazwyczaj posługują się mężczyźni. Dziewczyny losowały obrazki, np. pilników, szlifierki czy imadła, musiały podać nie tylko poprawną nazwę, ale i przeznaczenie ukazanego na rysunku sprzętu. Niektóre panie mocno dziwiły się patrząc na ilustracje, które nic im nie mówiły. Dużo łatwiej poszło z wiadomościami ze świata muzyki. Najwięcej emocji i przeżyć wzbudziło karaoke. Dziewczyny śpiewały wcześniej przygotowane piosenki, zachwyciły nie tylko pięknymi głosami, ale też ogromną rytmicznością.

Wszystkie DAMY zasłużyły na miano MISS, ale zwyciężczyni mogła być tylko jedna. Oprócz satysfakcji, otrzymała dyplom, a wszystkie kandydatki słodki poczęstunek.

 

Oto One. Nasze szkolne MISS, CZYLI KOBIETY Z KLASĄ.

MISS KLAS III - Małgorzata Rybczyńska

MISS KLAS IV - Wiktoria Kalbarczyk

MISS KLAS V - Wiktoria Tarka

MISS KLAS VI -  Wiktoria Sosnowska

GRATULUJEMY WSZYSTKIM DZIEWCZĘTOM BIORĄCYM UDZIAŁ W KONKURSIE!

 

      

     

     

     

  

Rodzice czytają dzieciom klas młodszych

W ramach realizowanego w szkole projektu czytelniczego Z książką przez świat rodzice naszych uczniów zostali poproszeni o włączenie się do akcji głośnego czytania dzieciom. Są już pierwsi ochotnicy (z czego się bardzo cieszymy) i czekamy na kolejnych rodziców, którzy chętnie podejmą się tego wcale nie tak łatwego zadania.

Jedną z najbardziej poczytnych ostatnio serii książek dla dzieci jest Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. W Czwartek (10 marca) mama uczennicy klasy 2e czytała w świetlicy dzieciom klas młodszych tom pod tytułem „Tajemnica pływalni”. Zadaniem dzieci było uważnie słuchać i na koniec odpowiedzieć na pytania do tekstu. Nagrodą za prawidłową odpowiedź była kolorowa naklejka z buźką. Dzieci na zmianę przekrzykiwały się chcąc być pierwszym, który poprawnie odpowie na zagadkę. 

 

     

W przedświątecznym nastroju

W dniu 4 marca 2016 r. uczniowie klasy I b pod opieką pani Anny Daniszewskiej brali udział w spotkaniu w MDK z twórcami ludowymi zrzeszonymi w Puławskim Klubie Twórców Ludowych, paniami Heleną Dzięgiel i Zofią Szczypą. Panie przeprowadziły z dziećmi  warsztaty plastyczne, w wyniku których powstały piękne wielkanocne palmy z materiałów przyrodniczych. W dalszej części zajęć z panią Magdaleną Cencek uczniowie mieli okazję malowania jajek w bardzo ciekawy sposób – lakierami do paznokci. W efekcie powstały kolorowe piękne pisanki, które będą ozdobą świątecznego stołu wielkanocnego.

    

   

Koncert akordeonowy

We wtorek, 1 marca 2016 r., uczniowie naszej szkoły dzięki Łódzkiemu Duetowi Akordeonowemu przenieśli się do krainy muzyki. Dzieci z klas I-III miały okazję posłuchać muzyki ilustracyjnej, relaksacyjnej oraz tańców różnych narodów. Uczniowie klas IV-VI z uwagą wysłuchali przebojów muzyki klasycznej i tanecznej. Wszyscy mieli okazję poznać instrument muzyczny - akordeon i jego możliwości. Koncert na długo pozostanie w naszej pamięci.

 

   

  

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )