Listopad

Zdrowe odżywianie w klasie 6b

W listopadzie w klasie 6”B” odbyła się lekcja o zdrowym odżywianiu. Można tam było posłuchać krótkich informacji o konsekwencjach niezdrowego odżywiania się i jego skutkach. Uczniowie wzięli udział w trudnym konkursie, który polegał na jak najlepszym rozwiązaniu quizu o zasadach, których powinniśmy przestrzegać w życiu codziennym związanych ze zdrowiem.

Zwycięzcy konkursu:

I Miejsce - Arek Rusa- owoc granatu i chrupki kokosowe

II Miejsce - Mikołaj Korszla- gruszka i musli tropikalne

III Miejsce - Amelia Kobus- banan i wiśniowy baton musli

Klasa dobrze się bawiła i nauczyła się jak dbać o swoje zdrowie.

  

Bufet andrzejkowy

Dnia 26 listopada b.r. w naszej szkole klasa Vc wraz w wychowawcą oraz p. Pedagog przygotowała bufet andrzejkowy, na którym można było zakupić pyszne i zdrowe sałatki owocowe, warzywne oraz różnego rodzaju ciasteczka. Do każdego zakupu uczniowie losowali tzw. szczęśliwy numerek - dzień bez odpowiedzi ustnej lub bez pracy domowej. Chętnych nie brakowało :) Udało nam się zebrać kwotę 351,39 zł, która w całości zostanie przekazana na cele charytatywne.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli zorganizować to wydarzenie a w szczególności dzieciom i ich rodzicom, który przygotowali takie pyszności. Dziękujemy również wszystkim tym, którzy tak chętnie włączyli się w naszą akcję i z ochotą kupowali przygotowane przez uczniów smakołyki.
Andrzejki - zabawa

Zgodnie z tradycją przed andrzejkami w naszej szkole odbyła się dyskoteka. W tym roku uczniowie mogli bawić się przy dźwiękach najlepszych przebojów. Prowadzeni i zachęcani do tańczenia przez pedagogów stwierdzili, że "TAKIEJ IMPREZY TO JESZCZE NIE BYŁO". Narzekali tylko na jedno: "Było za krótko".

 

lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox

Dzień Patrona Szkoły

 

lightbox lightbox lightbox

Portret namalowany przez Bartłomieja Grudnia - naszego absolwenta

 

Henryk Sienkiewicz zmarł 15 listopada 1916 roku w Vevey.

Data śmierci tego wielkiego powieściopisarza jest jednocześnie datą naszego szkolnego święta. Aby podkreślić ważność tego dnia, w szkole organizowane są konkursy, nagradzani są też ci, którzy w minionym roku szkolnym osiągnęli najwyższe wyniki w nauce.

 

Laureaci konkursu plastycznegoMÓJ ULUBIONY SIENKIEWICZOWSKI BOHATER

Martyna Morawska, 4a

Juliusz Pytka, 5b

Wiktoria Lis, 5e

 

lightbox lightbox 

Laureaci konkursu kartograficznego - ŚLADAMI STASIA I NEL

Wiktoria Tarka, 5e

Anna Jaraszek, 6a

Oliwia Kowalczyk, 6b

 

lightbox lightbox

Laureaci konkursu  - prezentacja multimedialnaŻYCIE I TWÓRCZOŚĆ HENRYKA SIENKIEWICZA

Kacper Molenda, 4a

Maja Jeżak, 5b

Anna Jaraszek, 6a

 

lightbox lightbox

 

Laureaci konkursu wiedzy o świętym Janie Pawle II - NASZ PAPIEŻ - JAN PAWEŁ II

Zuzia Dąbrowska, Maja Rudnik, 5a

Gabrysia Ryszko, 5a

Kamil Kuta, 4c

Wojtek Jaworski, 3a

Szymon Staszczyk, 4a

 

lightbox

 

Laureaci konkursu plastycznego - ŚLADAMI STASIA I NEL

Natalia Suszek  - klasa I „b”

Wiktoria Dzwonnik, Katarzyna Warowna - klasa I „c”

Adam Miller, Zofia Telęda - klasa II „a”

Oliwia Woźniak - klasa II „c”

Mateusz Kozak, Mateusz Święch - klasa II „d”

Kamil Materek, Adrianna Molenda, Michał Podsiadły, Milena Szymanek, Malwina Wieleba -  klasa III „a”

 

Wyróżnienia:

Weronika Szymanek - klasa I „a”

Natalia Czerwonka. Marta Janiszek - klasa I „b”

Nadia Kubisztal, Dominika Osetkowska, Karina Surowiecka-  klasa I „c”

Paulina Dziak - klasa  I „d”

Patryk Niemiec - klasa II „a”

Anastazja Galdieri, Gustaw Kowalik, Jakub Kowalski, Wiktoria Kuna, Natalia Wyrwich - klasa II „d”

Gabriela Capała, Katarzyna Kiełbasa, Piotr Stefanek - klasa II „e”

Natalia Klimek, Kinga Paniak - klasa III „a”

Paweł Pepliński, Mateusz Szewczyk - klasa III „b”

 

  

   

Dzień Patrona Szkoły - ŚLUBOWANIE UCZNIÓW Z KLAS PIERWSZYCH

Święto szkoły to również wyjątkowe święto wszystkich uczniów z klas pierwszych. Są naszymi najmłodszymi koleżankami i kolegami już od 1 września, ale w miniony piątek, tj. 20 listopada, stali się pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej nr 11 im. Henryka Sienkiewicza w Puławach. Tego dnia złożyli ślubowanie i obiecali, że godnie będą wypełniali swoje obowiązki, obowiązki ucznia i Polaka.

Pasowania na ucznia, piórem dużym niemalże jak dzieci, dokonał dyrektor szkoły - pan Mirosław Kamola i wicedyrektor - pani Anna Daniszewska.

 

lightbox lightbox lightbox lightbox

Dzień Patrona Szkoły - NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH

Zgodnie z wieloletnią tradycją Święto Patrona Szkoły - Henryka Sienkiewicza, jest okazją do wręczenia nagród tym, którzy swoją pracą w minionym roku szkolnym osiągnęli najwyższe wyniki w nauce. Nagrody otrzymują uczniowie klas piątych i szóstych oraz nasi wspaniali absolwenci. Tego dnia obecni gimnazjaliści wracają do swej pierwszej szkoły, odwiedzinom tym towarzyszą serdeczne rozmowy, wspomnienia i radość ze spotkania.

 

Klasa 5a

lightbox

Klasa 5b

lightbox

Klasa 5c

lightbox

Klasa 5e

lightbox

Klasa 6a

lightbox

Klasa 6b

lightbox

Klasa 6c

lightbox

Klasa 6d

lightbox

 

 

 A oto nasi absolwenci

 

lightbox lightbox lightbox  

Dzień Patrona szkoły - AKADEMIA

Dzień Patrona Szkoły od lat przeżywamy w niezwykły sposób i z ogromnym zaangażowaniem. Ukoronowaniem tego święta jest zawsze świetnie przygotowana akademia, czyli część artystyczna. W tym roku tego zadania podjęła się klasa 6d wraz ze swoją wychowawczynią - panią Iloną Sumorek.

Henryk Sienkiewicz napisał wiele wspaniałych powieści i nowel. Wiele z nich powstało dzięki inspiracji podróżami - do Anglii, Ameryki, Afryki, Włoch, Hiszpanii... Uczniowie klasy szóstej w taneczny sposób wprowadzili nas w klimat tych krajów i zapoznali z najbardziej znanymi bohaterami sienkiewiczowskimi. Spotkaliśmy się z Jankiem Muzykantem i z mieszkańcami dworu niemalże zatańczyliśmy menueta, z bohaterami Trylogii i "W pustyni i w puszczy". Akademia wszystkim bardzo się podobała. Już z niecierpliwością czekamy na następną - za rok.

 

lightbox lightbox lightbox

lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox

lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox

lightbox lightbox

Jak z klocków lego zbudować fabrykę czekolady?

Dnia 29 października 2015 uczniowie klasy 6a, 6b, 5a i 5d  pod opieką wychowawczyń, brali udział w warsztatach pt. „Jak z klocków Lego zbudować fabrykę czekolady?”. Zajęcia odbyły się w Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym. Tytuł zajęć sugerował zabawę, tymczasem spotkanie dotyczyło różnych środków przekazu w sztuce. Rozmawialiśmy o kulturze, przestrzeni i przestrzeni kulturowej. Omawialiśmy centrum, głębię i peryferia na przykładzie różnych obrazów. Analizowaliśmy także różne cytaty z literatury pięknej. Dzięki tym zajęciom wiemy, że aby zrozumieć dzieło sztuki, trzeba mieć ogromną wiedzę. Jeśli ktoś chce wykonać model czegokolwiek z klocków, najpierw powinien zebrać jak najwięcej informacji o budowanym obiekcie. Zajęcia były bardzo ciekawe i pouczające. Najaktywniejsi uczniowie otrzymali drobne upominki.

   

  

   

Święto Niepodległości

11 listopada minęła 97. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Chcąc uczcić pamięć tych, którzy walczyli o naszą wolność, klasa 6 c wraz z wychowawczynią panią Elżbietę Rutkowską przygotowała dla wszystkich uczniów naszej szkoły uroczysty apel – krótką lekcję historii. Były wzruszające i ciekawe  wiadomości,  wiersze, pieśni patriotyczne. Gościnnie wystąpił zespół muzyczny pod kierunkiem pani Ani Bieleń.

lightbox lightbox lightbox

lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox

lightbox lightbox lightbox

 

Apel z okazji Święta Niepodległości był również okazją do wręczenia dyplomów - wyróżnień w Międzynarodowym Konkursie "Taką Cię kocham, moja Polsko 2015" dla uczniów p. Anny Daniszewskiej z klasy I b: Natalii Mazurak, Julii Wójcik, Zuzi Michalak i Kuby Kosteckiego. Dzieci te wykonały piękne prace plastyczne przedstawiające ich patriotyzm. Skany tych prac można podziwiać na stronie <http://egminy.eu/wystawy.html>. Oryginały prac dzieci posłużyły jako dekoracja hospicjów, szpitali i innych tego rodzaju ośrodków w Polsce.

     

Henryk Sienkiewicz na lekcji

"W pustyni i w puszczy" to jedyna powieść napisana przez Henryka Sienkiewicza dla dzieci i młodzieży. Nasz Patron stwierdził, że ma nadzieję, iż będą ja czytać wszyscy od 5 do 95 lat. Książka cieszy się dużą popularnością, doczekała się dwóch ekranizacji, jest też lekturą w szkole podstawowej.

Uczniowie klasy 5a po omówieniu lektury postanowili przygotować kilka scenek i przedstawić je na lekcji języka polskiego. Te mini-przedstawienia powstały na podstawie własnych i bardzo ciekawych scenariuszy, towarzyszyła im dobrze dobrana muzyka, stroje i doskonały humor.

Oto kilka zdjęć ze wspomnianej lekcji.

 

lightbox lightbox lightbox lightbox

lightbox  lightbox

lightbox lightbox

lightbox lightbox lightbox

Święci w naszej szkole

 „Mój święty idol” pod takim hasłem 29 i 30 października z okazji Uroczystości Wszystkich Świętych w naszej szkole odbyły się konkursy: Wiedzy o świętych i błogosławionych oraz Na najciekawsze przebranie z świętego lub błogosławionego. Zabawa z pięknym przesłaniem, w której wybrzmiewała prawda o życiu i śmierci w perspektywie radosnej nadziei. Po śmierci czeka na nas kochający Ojciec, Dom i przyjaciele - święci, którzy pokazali jak pięknie jest żyć wartościami…

Konkursy były okazją do poznania sylwetek wielu świętych, stworzył  szansę wspólnej zabawy całej społeczności szkolnej był też miłym akcentem podkreślającym radosny charakter Uroczystości Wszystkich Świętych.

Serdecznie dziękujemy za udział w zabawie i za wszelką pomoc tym wszystkim, dzięki którym konkursy mogły się odbyć. 

 

     

      

     

     

     

    

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )