Plastyka

Kolejny Dzień Papieski poza nami

W ramach obchodów XVII Dnia Papieskiego w Puławach, ogłoszony został  konkurs plastyczny: Jan Paweł II „Idźmy naprzód z nadzieją”. Miło nam poinformować, iż w gronie laureatów znalazły się uczennice naszej szkoły. Kinga Paniak oraz Natalia Klimek z klasy 5a podczas koncertu laureatów odebrały nagrody za swoje prace. Kinga zdobyła II miejsce, natomiast praca Natalki uzyskała wyróżnienie. 

Opiekunem artystycznym uczennic była wychowawczyni  – pani Małgorzata Kuś.

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

 

lightbox lightbox lightbox

lightbox lightbox lightbox 

"Anioły w zimowej szacie" - rozstrzygnięto konkurs plastyczny w Kęble

9 marca odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie II Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego PRZYSTANEK ANIOŁOWO „Anioły w zimowej szacie”, którego  organizatorem był Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Św. Franciszka z Asyżu w Kęble. Patronat honorowy nad konkursem objął Starosta Puławski. Uczennica klasy IV „a” Maja Piętak znalazła się w gronie laureatów. Praca Mai zajęła III miejsce w kategorii wiekowej 9 – 12 lat. Opiekunem artystycznym uczennicy była wychowawczyni – pani Małgorzata Kuś

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

    

 

Najpiękniejsza ozdoba bożonarodzeniowa

Już 12 raz w naszej szkole odbył się Bożonarodzeniowy Kiermasz Świąteczny. Tradycyjnie przy okazji tego wydarzenia organizowany jest konkurs dla uczniów wszystkich klas na najciekawszą ozdobę bożonarodzeniową.  

19 grudnia jury w składzie: p. Bożena Krygier, p. Anna Bieleń i p. Monika Mocarska spośród bardzo wielu prac konkursowych wybrało te najciekawsze, wykonane estetycznie, najbardziej pomysłową techniką. 

 

Nagrodzeni w klasach I-III

I miejsce - Bartosz Supryn (2e)

II miejsce - Jan Szarga (2c)

III miejsce - Oliwia Giza (3c)

Wyróżnienia

Wiktoria i Adam Dzwonnik (2c), Magdalena Zielińska (2a), Kacper Kurek (2a), Antoni Zawisza (2b), Sebastian Kuna (2b), Jakub Surmacz (2e). Nina Pruchniak (2e)

 

Nagrodzeni w klasach IV-VI

I miejsce - Olga Zaręba (4b)

II miejsce - Jan Grudzień (6b)

III miejsce - Maja Rudnik (6a), Natalia Skórska (4b)

Wyróżnienia

Wiktoria Tarka (6e), Ada Molenda (4a), Wiktoria Chaber (4b), Kacper Lipnicki (4a), Szymon Staszczyk (5a), Jakub Pułacz (5a), Rafał Sykut (5c), Izabela Stefaniak (4a), Malwina Wieleba (4a), Igor Ziembowicz (4d), Zuzanna Gawełko (4a)

 

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie!

„Moja przygoda w szkolnej bibliotece z Henrykiem Sienkiewiczem…”

29 listopada odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie III Wojewódzkiego Konkursu Literacko – Plastycznego Poświęconego Bibliotekom Szkolnym pt.: „Moja przygoda w szkolnej bibliotece z Henrykiem Sienkiewiczem…” Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 10 w Lublinie a honorowy patronat nad konkursem objął Lubelski Kurator Oświaty.
W tegorocznej edycji konkursu wzięli udział uczniowie naszej szkoły.

 

W kategorii klas I – III Emilia Wankiewicz i Natalia Suszek z klasy II „b” zajęły I miejsce, natomiast Karolina Żukowska i Marta Janiszek zdobyły II miejsce. Uczennice wykonały prace pod kierunkiem nauczycielki - pani Małgorzaty Kuś. Miejsce trzecie przypadło Roxanie Samcik i Jakubowi Mączce z klasy III „e”, których opiekunem artystycznym była pani Monika Mocarska.

 

W kategorii klas IV – VI z klasy IV „a” Kinga Paniak oraz Natalia Klimek zajęły I miejsce natomiast praca Izabeli Stefaniak zdobyła III miejsce. Opiekunem artystycznym uczennic byłą wychowawczyni – pani Małgorzata Kuś.

Nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

 

    

     

  

Ogólnopolski konkurs plastyczny "Moje ulubione zwierzątko z powieści Sienkiewicza"

16 listopada w Zespole Szkół w Sobolewie, im. Henryka Sienkiewicza, podczas obchodów Święta Patrona Szkoły, odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Moje ulubione zwierzątko z powieści Sienkiewicza”. W gronie nagrodzonych znaleźli się uczniowie naszej szkoły. Praca Emilii Wankiewicz z klasy II b  zajęła I miejsce, natomiast prace Natalii Mazurak oraz Jakuba Kosteckiego również z klasy II b otrzymały wyróżnienia. Uczniowie wykonali prace pod kierunkiem nauczycielki – Małgorzaty Kuś. Laureaci zwiedzili budynek szkoły  oraz wzięli udział w uroczystych obchodach z okazji Dnia Patrona Szkoły. Na koniec obejrzeli  niezwykłe przedstawienie "Quo vadis" przygotowane przez uczniów Zespołu Szkół w Sobolewie. 

Nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

 

      

    

Konkurs "Kolory jesieni" rozstrzygnięty

Szkolny konkurs „Kolory jesieni” został już rozstrzygnięty. W konkursie zgłoszono prace aż z 11 klas. Dziękujemy również za zaangażowanie ze strony wychowawców.. A oto zwycięzcy:

 

I miejsce:

Krystian Kosmowski - 0B

Natalka Czerwonka – kl. II b

Julia Gaweł – kl. III e

Emilia Stalęga – kl. II d

Mateusz Święch – kl. III d

 

II miejsce:

Zuzanna Moskalik – III e

Emilia Wankiewicz – kl. II b

Patryk Ziemnicki – II c

Maciej Banaszek – kl. II d

 

III miejsce:

Zosia Kuś – kl. III a

Filip Hermanowicz – kl. II d

Maciej Ponikowski – kl. III d

Konrad Kramek – kl. III e

 

Wyróżnienia:

Bartosz Supryn – kl. II e

Bartłomiej Leonienko – kl. II a

Maja Łozińska – kl. III c

Basia Janoszczyk – kl. II a

Noela Dike – kl. III c

Jan Szarga – kl. II c

Wiktoria Sanecka- kl. II b

Ala Jaworska – kl. II

Nadia Kubisztal – kl. II c

Jakub Banaszek –kl. III b

Maja Witkowska – kl. III b

 

Serdecznie gratulujemy laureatom konkursu! Nagrody i dyplomy zostaną wręczone w terminie do 2 grudnia 2016 w świetlicy szkolnej.

Rozstrzygnięcie IX Konkursu Plastycznego "Jan Paweł II – bądźcie świadkami miłosierdzia”

16 października w Puławskim Ośrodku Kultury "Dom Chemika" odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom IX Konkursu Plastycznego  „Jan Paweł II – bądźcie świadkami miłosierdzia” zorganizowanego w ramach obchodów XVI Dnia Papieskiego.

    I miejsce w kategorii klas młodszych przypadło uczniowi klasy III „e” -  Piotrowi Stefankowi, który wykonał pracę pod kierunkiem wychowawczyni, pani Moniki Mocarskiej.

   W kategorii klas IV – VI uczennica klasy IV „a” Natalia Klimek otrzymała wyróżnienie. Natalka wykonała pracę pod kierunkiem wychowawczyni - pani Małgorzaty Kuś.

Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

 

     

Podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego w Poznaniu

14  i 15 września Maja Piętak, uczennica  klasy IV „a” wraz z wychowawczynią,  panią Małgorzatą Kuś wzięły udział w uroczystym podsumowaniu Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Jubileusz Chrztu Polski 966 –2016r. Bądźcie wierni łasce chrztu świętego”. Uroczystości miały miejsce w Poznaniu. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbyło się w zabytkowym budynku  Muzeum Archidiecezjalnego. Maja znalazła się w gronie 30 laureatów i z rąk Arcybiskupa Metropolity Poznańskiego Stanisława Gądeckiego otrzymała dyplom i nagrody. Galę uświetniły występy uczniów z Zespołu Szkół Muzycznych w Poznaniu. Po oficjalnym otwarciu wystawy  wszyscy zaproszeni gości udali się na wernisaż i słodki poczęstunek. Uczestnicy gali zostali zaproszeni do udziału w pokazie „Stół Mieszka i Dobrawy”. Laureaci i ich opiekunowie uczestniczyli również w zajęciach interaktywnych w Bramie Poznańskiej. W drugim dniu pobytu, po prywatnej porannej mszy w Katedrze Poznańskiej, którą odprawił dla uczestników konkursu Biskup Damian Bryl, wszyscy udali się na zwiedzanie Katedry wraz z kryptami. Następnym punktem programu były zajęcia w Rezerwacie Archeologicznym Genius Loc oraz przejście Traktem Królewsko –Cesarskim w towarzystwie przewodnika. Po zwiedzeniu Starówki, w samo południe, wszyscy z niecierpliwością oczekiwali na pojawienie się na Ratuszu słynnych poznańskich koziołków. To nie wszystkie atrakcje pobytu w Poznaniu. Kolejną było zwiedzanie poznańskiej Fary, wejście na chór i podziwianie znanych w całym świeci organów Ladegasta. Po wysłuchaniu koncertu organowego na wszystkich czekał przepyszny obiad i lody. Pobyt w Poznaniu był bardzo udany, pełen niezapomnianych wrażeń.

Cieszymy się z sukcesu naszej uczennicy i życzymy jej kolejnych.

      

     

     

  

      

Puchar Prezydenta

17 czerwca 2016 roku w sali widowiskowej POK „Dom Chemika” odbył się finał Miejskiej Sceny Amatora „O Puchar Prezydenta Puław”. Organizatorami wydarzenia był Urząd Miasta Puławy oraz Puławski Ośrodek Kultury „Dom Chemika”. W gronie nagrodzonych znaleźli się również uczniowie z naszej szkoły.

W konkursie plastycznym Julia Kalbarczyk z klasy II „e” (opiekun Monika Mocarska) zajęła I miejsce. II miejsce przydało Klarze Łaszcz z klasy III „a” (opiekun Małgorzata Kuś) natomiast III miejsce uzyskał Patryk Ziobroń z klasy II „e” (opiekun Monika Mocarska). Wyróżnienia w tej kategorii otrzymały również uczennice klasy III „a”: Kinga Paniak, Maja Piętak, Julia Ochal oraz Milena Szymanek (opiekun Małgorzata Kuś).

Wszyscy nagrodzeni otrzymali dyplomy oraz nagrody pieniężne.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!!

   

         

                        Oliwia Ochal         Kinga Paniak        Klara Łaszcz         Maja Piętak      Milena Szymanek

     

                                     Patryk Ziobroń                                                                               Julia Kalbarczyk

Niecodzienna nagroda dla Mai Piętak z klasy 3a

Miło nam poinformować, iż uczennica naszej szkoły Maja Piętak (klasa III „a”) znalazła się w gronie laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Bądźcie wierni łasce chrztu świętego. Jubileusz Chrztu Polski 966-2016” organizowanego przez:

Zespół Szkół Specjalnych nr 102 w Poznaniu, Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu oraz Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Autyzmem ProFUTURO pod patronatem:

J.E. Arcybiskupa Poznańskiego

Marszałka Województwa Wielkopolskiego

Wielkopolskiego Kuratora Oświaty

Dyrektora Muzeum Archidiecezjalnego

Instytut Pamięci Narodowej w Poznaniu.

 

Na konkurs nadesłano aż 905 prac plastycznych z całej Polski.

Po analizie prac jury wyłoniło nagrodzone prace w pięciu kategoriach oraz wyróżnienia.

Ogółem zostało nagrodzonych 30 prac plastycznych. Praca Majki wykonana została pod opieką wychowawczyni – Małgorzaty Kuś i uzyskała wyróżnienie.

Zwycięzcy konkursu w każdej z kategorii oraz ich opiekunowie zostaną zaproszeni do udziału w uroczystym wręczeniu nagród rzeczowych i dyplomów podczas wernisażu otwierającego wystawę prac uczniów w Muzeum Archidiecezjalnym w Poznaniu. Wręczenie nagród zostanie połączone z nagrodą specjalną dla wszystkich laureatów i ich opiekunów – dwudniowym pobytem w Poznaniu.

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Trzeba dobrym być jak chleb"

16 czerwca odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie plastycznym "Trzeba dobrym być jak chleb" zorganizowanym w ramach obchodów 110. rocznicy nadania Puławom praw miejskich oraz w 100. rocznicę śmierci Świętego Brata Alberta Chmielowskiego. Organizatorami konkursu byli: Zbigniew Śliwiński, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży „Miłość”, POK „Dom Chemika”, Urząd Miasta Puławy, Parafia Św. Brata Alberta w Puławach oraz Publiczne Gimnazjum nr 3 w Puławach.
W gronie laureatów znaleźli się uczniowie klasy III ”a”. Antoni Daniszewski  uzyskał I miejsce, Natalia Kilimek - II miejsce, Adrianna Molenda - III miejsce natomiast praca Klary Łaszcz otrzymała wyróżnienie. Prace uczniów zostały wykonane pod opieką wychowawczyni – Małgorzaty Kuś.

 

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

               

                                          I miejsce                    II miejsce                III miejsce            wyróżnienie

 

  

Wyniki konkursu origami

25 maja 2016 roku odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Wojewódzkiego Międzyszkolnego Konkursu Origami, którego głównym organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 10 w Lublinie. W związku
z obchodami roku sienkiewiczowskiego tematem konkursu były ,,Bajki i legendy Henryka Sienkiewicza". Na konkurs wpłynęło 187 prac z 21 szkół woj. lubelskiego. Nagrodzonych zostało
44 prace. Konkurs, honorowym patronatem, objęli: Prezydent Miasta Lublin, Przewodniczący Rady Miasta Lublin, Ambasada Japonii w Polsce, Polskie Centrum Origami, Związek Polskich Artystów Plastyków - okręg lubelski (byli oni również fundatorami nagród), Dyrektor SP nr 10 w Lublinie
W gronie laureatów znaleźli się również uczniowie naszej szkoły.

Z klasy III „a” uczniowie: Natalia Klimek, Wojciech Jaworski, Michał Podsiadły (opiekun Małgorzata Kuś) oraz z klasy II „e” Katarzyna Kiełbasa (opiekun Monika Mocarska) zajęli III miejsca.

Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym oraz życzymy dalszych sukcesów!!!!

 

  

Rozstrzygniecie konkursu „Mieszko i Dobrawa naszymi oczami”

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Puławach ogłosiła z okazji Jubileuszu Chrztu Polski konkurs plastyczny na portret Mieszka i Dobrawy. Zadaniem uczestników było  namalowanie portretu Mieszka i Dobrawy w dowolnie wybranej technice w formacie A4. Konkurs miał charakter otwarty i adresowany był do uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu puławskiego. Na konkurs wpłynęły aż  222 prace.

 

Jest nam niezmiernie miło, iż w gronie laureatów znaleźli się również uczniowie naszej szkoły. Roxana Samcik z klasy II „e” zajęła II miejsce (opiekun Monika Mocarska), Weronika Szmigiel z klasy III „a” uzyskała III miejsce (opiekun Małgorzata Kuś), natomiast Sara Rojek z klasy II „e” i Natalia Wenerska z klasy V „e” otrzymały wyróżnienie (opiekun Monika Mocarska).

      

  

 

    

Rozstrzygnięcie konkursu na lalkę i plakat teatralny

W Domu Chemika odbyły się w czerwcu 48. Ogólnopolskie Puławskie Spotkania Lalkarzy. Imprezie towarzyszyły konkursy na plakat i lalkę teatralną. W konkursach tych wzięli udział uczniowie klasy II „A”, których opiekunem była p. Małgorzata Krulikowska i  II „E”, których opiekunem była Monika Mocarska. W konkursie na plakat Zuzanna Moskalik z II „E” zajęła III miejsce, a Katarzyna Kiełbasa z II „E” wyróżnienie. W konkursie na lalkę teatralną Zuzanna Moskalik z II „E” zdobyła wyróżnienie.

   

  

Sukces ucznia z klasy 2e - Piotra Stefanka

21 kwietnia 2016 w Szkole Podstawowej w Nałęczowie odbyło się podsumowanie XIII Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Twórczości Plastycznej „Świat w oczach najmłodszych” pt. „Moja wyobraźnia”. Na konkurs nadesłano 1556 prac plastycznych z których 20 nagrodzono i 20 wyróżniono. Po raz pierwszy w dziejach konkursu zostały nagrodzone dwie prace jednego autora – ucznia klasy II”E” naszej szkoły – Piotra Stefanka, który wykonał je pod opieką p. Moniki Mocarskiej.

 

   

W świecie baśni H. Ch. Andersena

Wyniki konkursu plastycznego pt. : „W świecie baśni H. Ch. Andersena”

 

Klasy IV- VI

I miejsce-  Sara Skwarek – kl. VIb

II miejsce- Gabrysia Szymanek – kl. VIb

III miejsce- Oliwia Kowalczyk- kl. VIb

Klasy I – III

I miejsce- Julia Wójcik – kl. Ib

 • Karolina Czerwińska – kl IIe
 • Klara Łaszcz kl. IIIa

II miejsce- Olga Kalinowska – kl. Ie

 • Adam Miller- kl IIa
 • Kamil Materek – kl. IIIa

III miejsce- Marta Janiszek kl. Ib

 • Zuzanna Łysiak kl. IIIc
 • Katarzyna Kiełbasa kl. IIe
 • Weronika Szmigiel kl. IIIa

Wyróżnienia:

 • Katarzyna Warowna kl. Ic
 • Emilia Stalęga kl. Id
 • Maja Witkowska kl. IIe
 • Michał Wójcik kl. IIc
Konkursy plastyczne w ramach projektu "Z książką przez świat"

W ramach projektu czytelniczego Z książką przez świat wśród uczniów klas IV – VI zostały zorganizowane następujące konkursy plastyczne:
w klasach 4 - „Projekt okładki mojej ulubionej książki”.
Przyznano następujące nagrody i wyróżnienia:
I miejsceKacper Pykacz (4a)
II miejsceNatalia Grzybowska (4a)
III miejsceSzymon Sanecki (4b)
Wyróżnienia: Eryk Koza, Szymon Staszczyk i Adam Maron (4a),

 

w klasach 5 - Zakładka do książki
Przyznano następujące nagrody i wyróżnienia:
I miejsceAnna Kula (5a)
II miejsceNatalia Kawala (5c)
III miejsceMartyna Niedźwiedzka (5c)
Wyróżnienia: Sandra Ahamefule, Gabriela Piekarska i Katarzyna Hołody (5c),

 

dla zespołów klasowych IV – VI – konkurs na wykonanie plakatu „Promujemy czytelnictwo
Przyznano następujące nagrody i wyróżnienia:
I miejsceklasa 5d

II miejsce – klasa 6d
III miejsce – klasa 5b
Wyróżnienia: klasa 6a, 4a i 4c.

 

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Konkurs „Chemia wokół nas rozstrzygnięty”

Konkurs „Chemia wokół nas” skierowany był do szkół podstawowych i gimnazjalnych z miast, na terenie których znajdują się strategiczne spółki Grupy Azoty. Przedmiotem konkursu w szkołach podstawowych było wykonanie pracy plastycznej na temat „Chemia wokół nas“. Zgłoszenie całej klasy było warunkiem przystąpienia do konkursu. Każdej klasie przysługiwało prawo przesłania jednej pracy konkursowej.

Jest nam niezmiernie miło poinformować , iż laureatem konkursu w kategorii klas I – III zostali uczniowie klasy III „a“, którzy przygotowali pracę pod kierunkiem wychowawczyni,
pani Małgorzaty Kuś.

W kategorii klas IV – VI laureatem została klasa VI „a“, która wykonała pracę pod kierunkiem pani Anny Bieleń.

Nagrodą w konkursie była wycieczka dla całej klasy do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Laureatom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!!

    

     

     

     

Wielkanocna Kartka Świąteczna

W marcu na świetlicy szkolnej, z okazji Świąt Wielkanocnych, został zorganizowany konkurs plastyczny pt. „Wielkanocna Kartka Świąteczna”. W konkursie wzięły udział dzieci uczęszczające na świetlice. Swoje prace wykonywały na zajęciach świetlicowych. Wręczenie nagród i wyróżnień odbyło się 21 marca. Uczniowie otrzymali atrakcyjne nagrody.

 

Konkurs rozstrzygnięto w dwóch kategoriach: klasy I oraz klasy II i III.

 

W kategorii klas I:

 

I miejsce:

     Olga Kalinowska

     Nina Pruchniak

     Anna Figura

II miejsce:

     Alicja Jaworska

     Natalia Ciesielska

     Maria Stankiewicz

III miejsce:

     Natalia Czerwonka

     Katarzyna Warowna

     Paulina Gajek

Wyróżnienia:

     Wiktoria Michałek

     Olga Kwietniewska

     Wiktoria Dzwonnik

     Karina Surowiecka

     Marta Podsiadło

     Natasza Korbus

     Nikola Fridrich

     Natalia Mazurak

 

W kategorii klas II i III:

 

I miejsce:

     Rozalia Komorek

II miejsce:

     Magdalena Jarosińska

III miejsce:

     Igor Ziembowicz

Wyróżnienia:

     Iga Kuchczyńska

     Zofia Nowak

     Wiktoria Stagińska

     Weronika Szmigiel

     Kinga Kępa

   

Najpiękniejsza ozdoba wielkanocna

Szkolny konkurs na

„Najpiękniejszą ozdobę wielkanocną”

rozstrzygnięty!!!


     Szkolny konkurs na „Najpiękniejszą ozdobę wielkanocną” został ogłoszony przez Zespół Nauczycieli Erasmus+ w lutym 2016 r. Technika i forma wykonania ozdoby były dowolne.  Do 18 marca  uczniowie klas  I-VI mogli przynosić wykonane prace nauczycielom języka angielskiego lub p. Annie Żabickiej. Frekwencja udziału w konkursie była  duża, a poziom naprawdę bardzo wysoki. Wszystkie zgłoszone przez Was do konkursu ozdoby były pomysłowe, oryginalne, po prostu piękne!!!

21 marca Jury  przystąpiło  do burzliwych obrad, oceniając przede wszystkim pomysłowość, kreatywność, ale także wysiłek włożony  w wykonanie ozdoby.

OTO WYNIKI KONKURSU:

Klasy I-III
miejsce I  - Damian Stalęga- kl. I b
miejsce II  - Kamil Gałązka- kl. I b
miejsce III  - Natalia Szymczyk- kl. IIa, Olga Zaremba- kl. III b

 

   

 

Klasy IV-VI
miejsce I  -  Joanna Piłat- kl. VI b
miejsce II  -  Katarzyna Hołody- kl. V c
miejsce III  -  Kuba Błaziak- kl. V eWręczenie dyplomów i nagród odbyło się 23 marca podczas apelu z okazji świąt wielkanocnych.

Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Istota z kosmosu” rozstrzygnięty!

11 lutego 2016 odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Istota z kosmosu”. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 4 w Puławach.

Jury przy ocenie prac brało pod uwagę zgodność z tematem, poziom realizacji w warstwie plastycznej, oryginalność wypowiedzi artystycznej oraz samodzielność wykonania.
II miejsce w kategorii prac plastycznych, płaskich zajęła Kinga Paniak z kl. III a. Opiekunem Kingi była pani Małgorzata Kuś. Wyróżnienie w tej samej kategorii zdobyli: Igor Lutkiewicz z  kl. II a. Opiekunem Igora była pani Małgorzata Krulikowska oraz Piotr Stefanek z kl. II e. Opiekunem Piotrka była pani Monika Mocarska.

W kategorii prac plastycznych przestrzennych II miejsce zdobył Michał Latos z kl. I f. Opiekunkami Michała były pani Karolina Trybucy-Szlendak i pani Maria Rymkiewicz. W tej samej kategorii wyróżnienie zdobył Kacper Kurek z kl. I a. Opiekunem Kacpra była pani Dorota Wdowiak. Laureatom składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów!!!  

   

     

     

    

Konkurs na najpiękniejszą szopkę rozstrzygnięty!

27 stycznia w Puławskiej Galerii Sztuki odbyło się  rozstrzygnięcie konkursu na Bożonarodzeniową Szopkę Przestrzenną, który towarzyszył XXI Ogólnopolskiemu Festiwalowi Kolęd Puławy 2016. W tym roku do konkursu zgłoszonych zostało ponad 70 prac. Szopka wykonana przez uczniów kasy III „a”, pod kierunkiem wychowawczyni Małgorzaty Kuś, otrzymała wyróżnienie w konkursie.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

 

 

     

"Moja przygoda w bibliotece szkolnej" - sukcesy naszych uczniów

13 stycznia odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników II Wojewódzkiego Konkursu Literacko – Plastycznego poświęconego bibliotekom szkolnym - Moja przygoda w bibliotece szkolnej. Organizatorami konkursu była Szkoła Podstawowa nr 10 w Lublinie. Honorowy patronat nad konkursem objął Lubelski Kurator Oświaty – pan Krzysztof Babisz, Biblioteka Główna UMCS, Biblioteka Uniwersytecka KUL, Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie oraz Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Lublinie. 
W konkursie plastycznym Natalia Klimek z klasy III „a” uzyskała III miejsce, natomiast  Izabela Stefaniak, również z klasy III „a”, otrzymała za swoją pracę wyróżnienie. Prace zostały wykonane pod kierunkiem wychowawczyni - pani Małgorzaty Kuś.

W kategorii literackiej uczeń klasy III „d” Igor Ziembowicz za swoje opowiadania uzyskał II miejsce. Praca ucznia została napisana pod kierunkiem wychowawczyni – pani Sylwii Rodak.

Laureatom składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów!!! 

 

     

    

Rozstrzygnięcie konkursu szkolnego „Pluszowy Miś”

W dniu 22 grudnia zaraz po szkolnych Jasełkach Bożonarodzeniowych miało miejsce rozstrzygnięcie  szkolnego konkursu „Mój przyjaciel – Pluszowy Miś.” W konkursie wzięło aż 186 prac. Nagrodzono 33 i wyróżniono 23 osoby. Prace jako piękną dekorację można było oglądać na szkolnym korytarzu.

XI Bożonarodzeniowy Kiermasz Świąteczny - wyniki konkursu plastycznego

Wyniki konkursu na najciekawszą ozdobę świąteczną:

 

Klasy 1-3

I miejsce – Jan Szarga 1c

II miejsce – Jan Kleszczyński 3a

III miejsce – Bartosz Supryn 1e

Wyróżnienia:

Tymoteusz Bielawski 3a

Michał Podsiadły 3a

Jakub Banaszek 2b

Kinga Paniak 3a

Nina Pruchniak 1e

Adrianna Molenda 3a

Wojtek Jaworski 3a

 

Klasa 4-6

I miejsce – Michał Supryn 6b

II miejsce – Oliwia Kowalczyk 6b

III miejsce – Jakub Pułacz 4a

Wyróżnienia:

Maja Sumorek 5b

Wiktoria Tarka 5e

Anna Jaraszek 6a

Natalia Grzybowska 4a

Aleksandra Sokół 4c

Katarzyna Hołody 5c

Wyniki konkursów sienkiewicziwskich

W tegorocznej edycji konkursów sienkiewiczowskich, uczniowie mogli wybierać spośród 3 kategorii. Jury konkursowe postanowiło nagrodzić następujących uczniów:

 

 • Kategoria I Konkurs plastyczny pt. "Mój ulubiony sienkiewiczowski bohater"

 

Laureatami zostali:

 

1. Juliusz Pytka, klasa 5b

2. Martyna Morawska, klasa 4a

3. Wiktoria Lis, klasa 5e

 

 • Kategoria II  Konkurs "Mapa pt. Śladami Stasia i Nel"

 

Laureatami zostali:

 

1. Wiktoria Tarka klasa 5e

2. Oliwia Kowalczyk, klasa 6b

3. Anna Jaraszek, klasa 6a

 

 • Kategoria III Konkurs na najlepszą prezentację multimedialną pt. "Życie i twórczość Henryka Sienkiewicza".

 

Nagrody otrzymują:

 

1. Maja Jeżak, klasa 5b

2. Anna Jaraszek, klasa 6a

3. Kacper Molenda, klasa 4a

Śladami Stasia i Nel

Konkurs „Śladami Stasia i Nel”  rozstrzygnięty!!!

 

W dniu 4 listopada 2015 roku komisja konkursowa w składzie:

 1. Małgorzata  Kuś – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i przyrody,
 2. Anna Bieleń – nauczyciel przyrody, plastyki i muzyki,
 3. Ewa Jurkowska – nauczyciel plastyki i muzyki,
 4. Iwona Tureczek - Zakrzewska  – nauczyciel języka polskiego

dokonała oceny 167 prac konkursowych przygotowanych w ramach szkolnego konkursu origami pt.: „Śladami Stasia i Nel”. Konkurs skierowany był dla uczniów klas I - III
i zorganizowany został w ramach obchodów Święta Patrona Szkoły.

 

            Komisja w ocenie prac kierowała się następującymi  kryteriami:

 • zgodność z tematyką powieści Henryka Sienkiewicza „W pustyni i w puszczy”,
 • zastosowanie techniki origami płaskiego z koła, kwadratu lub trójkąta,
 • kompozycję,
 • wkład pracy,
 • ogólny wyraz artystyczny,
 • samodzielność wykonania prac.

 

Wyniki konkursu 

Laureaci:

 

Natalia Suszek  - klasa I „b”,

Wiktoria Dzwonnik - klasa I „c”,

Katarzyna Warowna - klasa I „c”,

Adam Miller - klasa II „a”,

Zofia Telęda - klasa II „a”,

Oliwia Woźniak - klasa II „c”,

Mateusz Kozak - klasa II „d”,

Mateusz Święch - klasa II „d”,

Kamil Materek -  klasa III „a”,

Adrianna Molenda - klasa III „a”,

Michał Podsiadły - klasa III „a”,

Milena Szymanek - klasa III „a”,

Malwina Wieleba -  klasa III „a”.

 

Wyróżnienia:

 

Weronika Szymanek - klasa I „a” ,

Natalia Czerwonka - klasa I „b” ,

Marta Janiszek - klasa I „b” ,

Nadia Kubisztal - klasa I „c” ,

Dominika Osetkowska - klasa I „c” ,

Karina Surowiecka-  klasa I „c” ,

Paulina Dziak - klasa  I „d”,

Patryk Niemiec - klasa II „a” ,

Anastazja Galdieri - klasa II „d” ,

Gustaw Kowalik - klasa II „d” ,

Jakub Kowalski - klasa II „d” ,

Wiktoria Kuna - klasa II „d” ,

Natalia Wyrwich - klasa II „d” ,

Gabriela Capała - klasa II „e” ,

Katarzyna Kiełbasa - klasa II „e” ,

Piotr Stefanek - klasa II „e” ,

Natalia Klimek - klasa III „a” ,

Kinga Paniak - klasa III „a” ,

Paweł Pepliński - klasa III „b” ,

Mateusz Szewczyk - klasa III „b”.

 

Wszystkim laureatom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy!!!

 

     

    

 

Taką Cię kocham, moja Polsko 2015

Wyróżnienia w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Taką Cię kocham, moja Polsko 2015" zdobyli uczniowie p. Anny Daniszewskiej z klasy I b: Natalia Mazurak, Julia Wójcik, Zuzia Michalak i Kuba Kostecki. Dzieci te wykonały piękne prace plastyczne przedstawiające ich patriotyzm. Prace dzieci posłużyły jako dekoracja hospicjów, szpitali i innych tego rodzaju ośrodków w Polsce.

   

                                       Kuba                             Julka                      Natalka                     Zuzia

Dzień Papieski

18 października odbyło się wręczenie nagród laureatom VIII Konkurs plastycznego „Jan Paweł II – patron rodziny”, organizowanego w ramach obchodów XV Dnia Papieskiego w Puławach. Organizatorami konkursu było Stowarzyszenie „Rodzina”, Urząd Miasta Puławy, Starostwo Powiatowe w Puławach, POK „Dom Chemika”.

I miejsce w konkursie przypadło uczennicy klasy III „a” - Kindze Paniak, która wykonała pracę pod kierunkiem Małgorzaty Kuś. Weronika Szmigiel uczennica tej samej klasy której praca została zgłoszona przez  Młodzieżowy Dom Kultury uzyskała II miejsce.

 

Laureatkom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

 

    

Poczuj chemię do kultury

„Poczuj chemię do kultury” - konkurs plastyczny zorganizowany w ramach Chemikaliów 2015, przez Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika", został rozstrzygnięty. Jury składające się z profesjonalnych plastyków oceniło pięćdziesiąt prac, w czterech kategoriach wiekowych. W kategorii dzieci szkół podstawowych, klas I – III, nagrody przyznano uczennicom naszej szkoły. Weronika Szmigiel oraz Milena Szymanek z klasy III „a” jako jedyne w swojej kategorii wiekowej otrzymały nagrody. Prace zostały wykonane pod kierunkiem wychowawczyni – pani Małgorzaty Kuś.

     

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!! 

47. Ogólnopolskie Puławskie Spotkania Lalkarzy

Z okazji Ogólnopolskich Puławskich Spotkań Lalkarzy , jak co roku, został ogłoszony konkurs na plakat spotkań i lalkę teatralną. W konkursach tych wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Wielu znalazło się w gronie laureatów.

 

W konkursie na plakat Zuzanna Moskalik (Ie) zajęła I miejsce, Piotr Stefanek (Ie) zdobył II miejsce, Lena Berezińska (Ie),  Maciej Lisowski (Ie), Wojciech Rafa (Ie) i Jakub Warowny (IIa) otrzymali wyróżnienie.

Praca Zuzi Moskalik została wykorzystana na oficjalnym plakacie promującym 47. Ogólnopolskie Puławskie Spotkania Lalkarzy.

 

W konkursie na lalkę teatralną Zuzanna Moskalik(Ie) zajęła I miejsce, a Weronika Targońska (IId) otrzymała wyróżnienie.

    

 

Królowa niezapominajek

W związku z obchodami w naszej szkole 15 maja Dnia Polskiej Niezapominajki uczniowie RSU zaproponowali kolegom i koleżankom wszystkich klas konkurs plastyczny Królowa niezapominajek. Prace wykonało 112 uczniów.
Oto nagrodzeni:
W kategorii klas I
I miejsce – Maja Witkowska (1b)
II miejsce – Basia Janoszczyk (1a)
III miejsce – Zosia Telęda (1a) 
Wyróżnienie – Kasia Kiełbasa (1e), Julia Maruszak (1b), Zuzia Moskalik (1a)
W kategorii klas II
I miejsce – Kinga Paniak (2a)
II miejsce – Weronika Szmigiel (2a)
III miejsce –  Michał Podsiadły (2a)
Wyróżnienie – Julia Ochal (2a), Natalka Matlewska (2d), Klara Łaszcz (2a), Malwina Wieleba (2a)
W kategorii klas III
I miejsce – Mikołaj Hałaczkiewicz (3c)

II miejsce – Natalka Wnuk (3c)
III miejsce – Wiktoria Drych (3b)
Wyróżnienie – Ilona Łukasik (3c), Kamil Kuta (3c), Natalka Kubala (3c)
W kategorii klas IV-VI
I miejsce – Ania Kula (4a)
II miejsce – Ania Jaraszek (5a)
III miejsce – Martynka Niedźwiecka (4c)

  

Ozdoba Wielkanocna

W dniu 23.04.20015 r. podczas apelu szkolnego z okazji Dnia Ziemi odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu szkolnego „ Ozdoba Wielkanocna”. Wyróżnionym uczniom klas I-III i IV-VI wręczono nagrody książkowe i dyplomy.

Konkurs na ozdobę i stroik Wielkanocny

Dnia 30.03.2015 nastąpiło rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu Plastycznego „Ozdoby i stroiki wielkanocne” zorganizowanego w SP nr 11 przez p. Annę Żabicką oraz nauczycieli języka angielskiego.

Komisja konkursowa w składzie:

Przewodniczący: Grażyna Lewtak
Anna Bieleń
Ewa Jurkowska
Bożena Krygier

dokonała oceny:

 

Klasy I-III - Przyznano równorzędne miejsca:

 • Zuzia Reszkowska 2b
 • Aniela Góra 2c
 • Olaf Kaupke 3e
 • Paweł Osiak 1d
 • Karolina Osiak 1d
 • Julia Jeske 3c
 • Ola Szarga 2c
 • Kuba Bielawski 3b

Klasy IV-VI- przyznano również miejsca równorzędne:

 • Anna Jaraszek 5a
 • Karolina Michalik 6c
 • Asia Piłat 5b
 • Natalia Osetkowska 6c
 • Oliwia Kowalczyk 5b
 • Janek Pawelec 6a
 • Wika Tarka 4e
 • Magda Osiak 5b
 • Jakub Binienda 4e
 • Kasia Hołody 4c
 • Krystian Muszyński 5d
 • Jan Krasucki 4e
 • Kamila Rybak 5a

Wszystkie prace były wykonane w sposób perfekcyjny, z zastosowaniem ciekawych technik plastycznych, oczarowywały swoją pomysłowością, oryginalnością i estetyką. Nagrodzonym osobom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do kolejnej edycji tego konkursu.

Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Nowa planeta”

26 lutego odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla laureatów Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Nowa Planeta” organizowanego przez Szkołę Podstawową Nr 4 w Puławach. Na konkurs wpłynęło 168 prac uczniów z puławskich szkół podstawowych. Jury wybrało 30 najciekawszych prac, których autorzy otrzymali nagrody podczas uroczystego apelu zorganizowanego przez organizatorów konkursu z okazji Święta Patrona – Mikołaja Kopernika. Miło nam, iż uczniowie naszej szkoły znaleźli się w gronie laureatów i wyróżnionych.

Praca Kingi Paniak z klasy II a zajęła III miejsce!!!

Klara Łaszcz ( klasa II a ), Weronika Szmigiel ( klasa II a ) oraz uczniowie klasy I d Piotr Stefanek i Zuzanna Moskalik otrzymali wyróżnienia. Gratulujemy nagrodzonym i życzymy dalszych sukcesów !!!

    

    

  

Wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym

Uczniowie naszej szkoły bardzo licznie (34 osoby) przystąpili do Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Zobacz, poznaj i pomóż je chronić. Polskie rośliny chronione, rzadkie i zagrożone – ścieżka edukacyjna w Ogrodzie Botanicznym UMCS ”organizowanego przez lubelski Ogród Botaniczny. Celem konkursu było zainteresowanie dzieci przyrodą, a szczególnie rodzimą florą oraz zwrócenie uwagi na jej wartość i potrzebę ochrony. Niemniej ważnym celem było rozwijanie u dzieci umiejętności obserwacji przyrody, jej opisywania, dokumentowania oraz kształtowanie ich świadomości ekologicznej. Dzieci z klas: IIa, IVe, Va i Vc pracowały pod opieką p. Małgorzaty Kuś i p. Anny Bieleń. Włożony w wykonanie prac konkursowych wysiłek zaowocował wyróżnieniem dla Naszej Szkoły.

Jan Paweł II - Świętymi bądźcie

Konkurs plastyczny „Jan Paweł II - Świętymi bądźcie” rozstrzygnięty.

 

19 października w sali widowiskowej POK „Dom Chemika” odbyło się ogłoszenie wyników i uroczyste wręczenie nagród laureatom VII Konkursu  Plastycznego „Jan Paweł II – Świętymi bądźcie”, zorganizowanego  z okazji obchodów XIV Dnia Papieskiego w Puławach. W kategorii dzieci ze szkoły podstawowej: klasy I – III -  aż trzy uczennice z klasy II „a” znalazły się wśród laureatów.
Kinga Paniak otrzymała II nagrodę natomiast prace Weroniki Szmigiel oraz Klary Łaszcz zostały wyróżnione. Nagrodzone prace zostały wykonane pod kierunkiem wychowawczyni Małgorzaty Kuś. Laureatkom serdecznie gratulujemy!!!

   

    

Konkurs w ramach Puławskich Spotkań Lalkarzy

23 maja 2014 dzieci z naszej szkoły wybrały się pod opieką p. T. Swinarskiej na rozstrzygnięcie konkursów ogłoszonych w ramach Puławskich Spotkań Lalkarzy. W gronie laureatów znalazły się dzieci przygotowane przez p. S. Rodak z klasy I „d” i p. M. Mocarską z klasy III „e”.

 

Wyniki w konkursie na lalkę teatralną:
Róża Księska (Id) – II m-ce
Wiktoria Tarka (IIIe) – II m-ce
Karolina Nocek (IIIe) – wyróżnienie
Natalia Wenerska (IIIe) – wyróżnienie

Wyniki w konkursie na plakat:
Wiktoria Lis (IIIe) – I m-ce
Natalia Wenerska (IIIe) – II m-ce

Jakub Gembal (IIIe) – III m-ce
Jan Welo (IIIe) – III m-ce
Jan Netczuk (IIIe) – wyróżnienie
Wiktoria Tarka (IIIe) - wyróżnienie

 

     

   

  

Zlot Szkół Sienkiewiczowskich

Z okazji XXII Zlotu Szkół Sienkiewiczowskich w Bydgoszczy przeprowadzono ogólnopolski konkurs plastyczny, w którym nasi uczniowie zajęli wysokie miejsca. oto lista nagrodzonych:

 

 1. Kamil Materek z klasy 1a - I miejsce w konkursie plastycznym za pracę pt.: "Małe Zastępy Henryka Sienkiewicza"
 2. Klara Grudzień z klasy - II miejsce w konkursie plastycznym za pracę pt.: "Dobre Mzimu"

 

 

Puchar Prezydenta Miasta

Dnia 06.05.14r. w POK „Dom Chemika” odbył się Koncert Laureatów Miejskiej Sceny Amatora „O Puchar Prezydenta Miasta”. W gronie laureatów znaleźli się także uczniowie naszej szkoły.
 W konkursie plastycznym:

 • III miejsce zajął Dominik Błaziak z klasy IIIE -opiekun Monika Mocarska
 • III miejsce zajęła Angelika Wojewoda z klasy VA- opiekun Wojciech Kostecki
 • Wyróżnienie zdobyła Weronika Szmigiel z klasy IA- opiekun Małgorzata Kuś

Wszystkim gratulujemy sukcesów!

    

     

Tadeusz Kościuszko w oczach dziecka

16 marca 2014r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Puławach, podczas obchodów Dni Patrona Szkoły, odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „Tadeusz Kościuszko w oczach dziecka”. W trakcie oficjalnej uroczystości ogłoszone zostały wyniki i wręczone nagrody. Nasi uczniowie zajęli wysokie miejsca:

I miejsce:

Wiktoria Stelmaszek kl.IIb

Anna Królikowska kl. IIIa

Natalia Czarnecka kl. IIIa

II miejsce:

Izabela Pachocka kl.Ia

Michał Podsiadły kl.Ia

Igor Więcławski kl.Ia

Anna Kula kl.IIIa

Lena Janiszek kl.IIIa

Paweł Słomka kl.IIIa

Katarzyna Chołody kl.IIIc

III miejsce:

Natalia Klimek kl. Ia
Adrianna Molenda kl. Ia
Tymoteusz Łączny kl. Ia
Agata Ryszkiewicz kl. IIb

Filip Goliszek kl.IIb

Aneta Ceglińska kl IIb

 

Uczniów przygotowywały panie: Małgorzata Kuś,  Anna Daniszewska, Danuta Kołodyńska oraz Małgorzata Krulikowska. Nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy!

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )