Przyroda

Konkursy przyrodnicze

16 maja 2016r. odbył się w naszej szkole XV Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczo-Ekologiczny pod tytułem „Tajemnice życia w wodzie i na lądzie”. Organizatorem konkursu oraz autorką testu konkursowego jest p. Anna Bieleń. W konkursie uczestniczyło 79 uczniów z 8 szkół podstawowych miasta i powiatu.

Wśród laureatów znaleźli się uczniowie naszej szkoły przygotowani przez p. Annę Bieleń:

Natalia Wenerska klasa 5e, Jakub Binienda klasa 5e, Wiktoria Tarka klasa 5e, Karolina Nocek  klasa 5e.

3 czerwca w Szkole Podstawowej nr 3 odbył się IV Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczy „Organizm człowieka i jego zdrowie”. W konkursie uczestniczyło 76 uczniów z 8 szkół podstawowych miasta i powiatu.

Wśród laureatów znaleźli się młodzi przyrodnicy pracujący pod opieka p. Anny Bieleń:

Paulina Szczypa klasa 6c, Mateusz Rułka klasa 6a, Wiktoria Tarka klasa 5e, Mikołaj Królikowski klasa 6b, Maja Bartoś klasa 5d.

Wyróżnienia otrzymali:

Maciej Miller klasa 5d, Oliwia Kubis klasa 6a, Karolina Kostrzewa klasa 5e, Łukasz Konecki klasa 6b, Wiktoria Lis klasa 5e.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

V Powiatowy Konkurs Wiedzy o Regionie Puławskim

W dniu 5 października dziewięciu uczniów z naszej szkoły wzięło udział w II etapie V Powiatowego Konkursu Wiedzy o Regionie Puławskim.

Laureatkami zostały:

I miejsce: Katarzyna Hołody z klasy 5c - opiekun pani Alicja Korpysz

II miejsce: Wiktoria Tarka z klasy 5e - opiekun pani Anna Bieleń

Szczególne wyróżnienie otrzymała Zosia Bachanek z klasy 6a.

Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Sukcesy naszych uczniów w konkursach przyrodniczych

Nasi szkolni przyrodnicy odnieśli wspaniałe sukcesy w dwóch organizowanych w maju konkursach przyrodniczych. Uczniowie klas piątych pracowali pod kierunkiem nauczycielek przyrody p. Anny Bieleń (klasy Va, Vb i Vc) oraz p. Alicji Korpysz ( klasa Vd).

11 maja w Szkole Podstawowej nr 3 odbył się III Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczy pod hasłem „Organizm człowieka i jego zdrowie”. Uczestniczyli w nim uczniowie szkól podstawowych. Wśród laureatów znaleźli się:

Mateusz Rułka  kl.Va

Anna Jaraszek  kl.Va

Mikołaj Królikowski  kl. Vb

Marek Kozieł  kl.Va

Monika Goluch  kl. Vd

Joanna Głuchowska  kl. Vb

14 maja w naszej szkole uczniowie uczestniczyli w XIV Międzyszkolnym Konkursie Przyrodniczo-Ekologicznym pod hasłem „Tajemnice życia w wodzie i na lądzie”. W konkursie wzięło udział 51 uczniów z 7 szkół podstawowych. Laureatami zostali:

Mateusz Rułka  kl. Va

Anna Jaraszek  kl. Va