Papieskie konkursy na 100 – lecie urodzin Jana Pawła II

Z hojnością właściwą młodości i bez zastrzeżeń oddajcie w służbie Kościołowi wasze młode talenty.

Kościół należy do was, więcej - wy jesteście Kościołem!

(Jan Paweł II)

Z okazji 100 rocznicy urodzin Jana Pawła II, przypadającej 18 maja 2020 r., zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w konkursach: plastycznym oraz fotograficznym.

Szkolny Konkurs Wielkanocny

SZKOLNY KONKURS WIELKANOCNY

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursie

REGULAMIN KONKURSU :

1. Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 11 w Puławach. Konkurs skierowany jest do uczniów w następujących kategoriach wiekowych:
    • oddziały zerowe
      • Wykonanie pracy plastycznej – koszyczka    wielkanocnego na kartce A 4 metodą wydzieranki z papieru kolorowego.
    • klasy 1-3
      • wykonanie pracy plastycznej – koszyczka wielkanocnego z pisankami na kartce A3 z kolorowych kółek różnej wielkości.

Każdą klasę, oddział reprezentuje 5 prac wytypowanych przez wychowawcę oraz uczniów w eliminacjach klasowych.

• klasy 4-8
      • Wykonanie palmy z bibuły, papieru kolorowego, kolorowych wstążek. Wielkość od 30 do  50 cm. Wymienione techniki można łączyć lub użyć tylko jednej.
  1. Celem konkursu jest:
    • popularyzowanie oraz kultywowanie tradycji i zwyczajów wielkanocnych związanych z Niedzielą Palmową oraz Wielkanocą;
    • pogłębianie wiedzy na temat symboliki i znaczenia palmy i koszyka wielkanocnego w obrzędowości ludowej;
    • stworzenie okazji do zaprezentowania przez dzieci i młodzież własnych pomysłów wykonania prac plastycznych
    • rozbudowanie inwencji twórczej dzieci i młodzieży;
    • przekaz wartości i tradycji w rodzinie.
  2. Prace konkursowe należy opatrzyć metryczką z informacjami: imię i nazwisko  oraz klasa, do której uczęszcza autor pracy.
    • Prace powinny być wykonane samodzielnie. Prosimy o nieprzynoszenie zakupionych palm.
  3. Wykonane prace należy zgłaszać do koordynatorów konkursu do dnia 30 marca 2020 roku.
  4. Oceny prac dokona komisja konkursowa, w jej skład wchodzą koordynatorzy konkursu, nauczyciele plastyki oraz nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej.
  5. Kryteria oceniania prac:
    • zgodność z regulaminem konkursu,
    • pomysłowość i inwencja twórcza uczestników konkursu,
    • dobór materiałów i elementów zdobniczych,
    • estetyka wykonania
    • wysokość palmy.
  6. Dla laureatów przewidziane są nagrody rzeczowe lub wyróżnienia.
  7. Prace przechodzą na własność organizatora i nie podlegają zwrotowi.

Koordynatorzy konkursu:

Iwona Tureczek – Zakrzewska

Elżbieta Adamowicz- Matraszek

.

Konkurs plastyczny na projekt kartki wielkanocnej

W konkursie mogą wziąć udział dzieci w wieku od 7 do 9 lat. Uczestnicy konkursu mają za zadanie przygotować pracę plastyczną w postaci ciekawego i oryginalnego projektu kartki wielkanocnej. Prace mogą być wykonane techniką dowolną i powinny mieć format kwadratu o wymiarach 21 cm x 21 cm.

Kto może wziąć udział ?

Dzieci w wieku od 7 do 9 lat.

Opis:

Organizatorem konkursu jest Fundacja Banku Gospodarstwa Krajowego im. J. K. Steczkowskiego.
Cele konkursu:

1. promocja Banku Gospodarstwa Krajowego;
  2. rozwijanie twórczej inicjatywy dziecka, pomysłowości i wiary we własne siły;
  3. doskonalenie umiejętności posługiwania się różnymi narzędziami i materiałami plastycznymi;
  4. rozwijanie samodzielności i umiejętności planowania działań.

Prace muszą być pracami własnymi ich autorów, nigdzie wcześniej nie publikowanymi oraz nie przedstawianymi w Konkursach. Obowiązkowo na tyle każdej kartki wielkanocnej, należy umieścić w prawym dolnym rogu, wydrukowaną informację (nie pismo ręczne), o wymiarze maksymalnie 7 cm x 4 cm. Informacja powinna zawierać: imię i nazwisko dziecka, wiek, nazwa oraz adres placówki.

Z każdej placówki może wpłynąć maksymalnie 5 prac (wliczając również filie). Przekroczenie tej liczby skutkuje zakwalifikowaniem jedynie 5 prac dowolnie wybranych przez organizatora.

W ramach konkursu zostanie wyłonionych trzech laureatów nagród głównych oraz zostanie przyznanych siedem wyróżnień.

Kryteria oceny prac konkursowych:

• oryginalność,
  • zgodność z tematem,
  • estetyka,
  • kompozycja.

Nagrody dla laureatów zostaną przekazane przez szkołom/świetlicom środowiskowym/bibliotekom publicznym, celem ich dalszego przekazania laureatom konkursu lub przedstawicielowi placówek.
Nagrody w konkursie: atrakcyjne zestawy edukacyjne dla dzieci.

Termin składania: 9 marca 2020r. do świetlicy s.116.

Spośród przyniesionych prac zostanie wybranych 5 najlepszych, które prześlemy do Organizatora.

Katarzyna Szczypa-Kowalik

Źródło / Więcej informacji:

Kontakt: