Nasi Najlepsi

Witajcie!

W marcu miała odbyć się w naszej szkole niezwykła uroczystość - GALA NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH W NAUCE I SPORCIE.

Niestety, epidemia pomieszała nam szyki. Gala została odłożona. Na kiedy? Cóż, na to pytanie nikt nie potrafi odpowiedzieć. Postanowiliśmy więc na stronie naszej szkoły przedstawić tych, którzy w pierwszym semestrze roku szkolnego 2019/2020 pokazali, na co ich stać.

To uczniowie, którzy dzięki wytężonej pracy osiągnęli bardzo wysokie wyniki w nauce, czyli średnią ocen powyżej 5,2 w klasach 4-6 oraz średnią przynajmniej 5,0 w klasach 7-8 i co najmniej dobre zachowanie. Wśród tych „Najlepszych z Najlepszych” są też ci, którzy reprezentują naszą szkołę w różnych dziedzinach sportu, sięgając po najwyższe trofea.

 

Chcemy podkreślić, że w I semestrze roku szkolnego 2019/2020 nagrodzono 42 uczniów za osiągnięcia w nauce i 48 - za uzyskanie wysokich wyników w sporcie. W sumie aż 90 osób w naszej szkole poszybowało naprawdę wysoko.

 

Systematycznie będziemy Wam przedstawiać naszych szkolnych geniuszy. Zaczynamy od klas piątych.

 

To piętnaścioro niezwykle uzdolnionych uczniów, którzy swój czas dzielą między naukę i zabawę. Wśród tych najzdolniejszych najwyżej poszybował -  Szymon Lassak z klasy 5c. Wśród wszystkich piątoklasistów uzyskał on najlepszy wynik w nauce – średnią ocen 5,92 i bardzo dobre zachowanie, zyskując tym sposobem miano ORŁA KLAS PIĄTYCH.

 

Gratulujemy tak wspaniałego wyniku. W tej grupie nie brakuje laureatów konkursów przedmiotowych, plastycznych i muzycznych oraz społeczników działających na rzecz szkoły. Dzisiejszych laureatów poznamy nieco z innej strony. Nie będziemy koncentrować się na ich sukcesach, lecz na marzeniach i tym, co lubią najbardziej.

 

A klasy szóste?

To również piętnaścioro uzdolnionych młodych ludzi, wśród których wyróżniła się Zofia Nowak z klasy 6a, która poszybowała najwyżej i zdobyła średnią ocen 5,75 oraz wzorowe zachowanie. To ona została ORŁEM KLAS SZÓSTYCH. Gratulujemy. Wśród nagrodzonych są laureaci wielu konkursów, osoby, które chętnie włączają się w prace różnych kół zainteresowań działających w naszej szkole i prace na rzecz społeczeństwa. To osoby o rozmaitych marzeniach i planach. 

 

Kolej na klasy siódme!

To jedni z najstarszych uczniów naszej szkoły.  To dziewięcioro szczególnie uzdolnionych, wśród których wyróżnił się i najwyżej poszybował Michał Podsiadły z klasy 7a. Uzyskał on średnią ocen 5,36 i wzorowe zachowanie, otrzymuje dzięki temu miano ORŁA KLAS SIÓDMYCH. 

 

I nadszedł czas na klasy ósme!

W tym roku mamy dwóch ósmoklasistów, którzy zasłużyli na to, by docenić ich pracę. To Szymon Paciejewski i Filip Goliszek. ORŁEM KLAS ÓSMYCH został Szymon Paciejewski, który otrzymał średnią ocen 5,29 i wzorowe zachowanie. Obu chłopcom bardzo gratulujemy.

 

 

NAJLEPSI W SPORCIE

Jest jeszcze jedna szczególna grupa uczniów, którzy w minionym semestrze wyróżnili się w sposób wyjątkowy i prezentowali naszą szkołę w środowisku lokalnym.To grupa sportowców, która w tym roku jest wyjątkowo liczna. Uczniowie ci dzielą swój czas pomiędzy naukę i liczne zajęcia sportowe. Cechuje ich ogromny hart ducha, zaangażowanie i pracowitość.

Sportowcy

 

Pierwsza grupa to chłopcy, którzy w Mistrzostwach Szkół Podstawowych klas VII-VIII  w pływaniu, w etapie rejonowym, 6x25m stylem dowolnym w sztafecie zajęli I miejsce.

Są to:

Kacper Pykacz – uczeń klasy 8a, Tymoteusz Bielawski, Antoni Daniszewski, Michał Podsiadły, Mateusz Spławiec. Chłopcy ci są uczniami klasy 7a.

 

Druga grupa to dziewczęta, które  również w Mistrzostwach Szkół Podstawowych klas VII-VIII w pływaniu, w etapie rejonowym, 6x25m stylem dowolnym w sztafecie, zajęły I miejsce.

Są to:

Zuzanna Gawełko, Dagmara Kubiak, Maja Klamann, Natalia Klimek, Izabela Stefaniak, Malwina Wieleba.

Wszystkie dziewczęta są uczennicami klasy 7a.

 

Kolejna – trzecia grupa pływaków, to również dziewczęta, które w sztafecie rejonowej w pływaniu 6x25 stylem dowolnym zajęły I miejsce:

Są to:

Weronika Musiatowicz, klasa 6d, Aleksandra Woszczek, klasa 6c, Maja Witkowska, klasa 6b, Magdalena Jarosińska, klasa 6a, Karina Surowiecka, klasa 5c, Marta Podsiadła, klasa 5e.

 

Wszystkim naszym pływakom gratulujemy sukcesów.

 

Wśród grupy wybitnych sportowców znaleźli się w tym roku również taekwondziści i tańczący.

Wśród wyróżnionych taekwondzistów znajdują się:

Michał Sokołowski z kasy 6b.

Michał zajął II miejsce w Olimpiadzie Taekwondo.

 

Kinga Kępa  z klasy 6c.

Kinga zajęła II miejsce w Olimpiadzie Taekwondo

 

Nina Józefczyk  z klasy 6b.

Nina zajęła III miejsce w Świętokrzyskiej Olimpiadzie Taekwondo

 

Oskar Turski z kasy 6e.

Oskar zajął III miejsce w Ogólnopolskich Zawodach w Taekwondo

 

Tancerką, która być może już niedługo wystąpi w Tańcu z Gwiazdami jest

 

Karolina Czerwińska z klasy 6e

Karolina zajęła I miejsce w Andrzejkowym konkursie Tańca Amatorskich Zespołów Tanecznych w Zwoleniu.

 

Kolejną grupą, która zdobyła wysokie osiągnięcia w sporcie, są chłopcy, którzy będąc członkami drużyny Wisła Puławy kategoria „Młodzik”, zajęli II miejsce w Lidze wojewódzkiej w piłce nożnej.

Są to uczniowie klasy 6e:

Patryk Ziobroń, Jakub Mączka, Piotr Stefanek, Paweł Rodzoś.

 

Ostatnia grupa to wychowankowie naszej szkoły, którzy należą do kadry województwa lubelskiego młodzików w piłce ręcznej chłopców. Są to uczniowie klasy 7a.

 

Bartosz Furtak, Piotr Juszczak, Filip Kotowski, Julian Kłak, Paweł Lis, Mateusz Pitus, Jakub Sosik, Jakub Warowny.

WSZYSTKIM WYRÓŻNIONYM - GRATULUJEMY SUKCESÓW!

Nasi Najlepsi Klasy 8

 

W klasie 8b najlepszym uczniem okazał się Filip Goliszek, który osiągnął średnią ocen 5,00 i wzorowe zachowanie.

Zainteresowania Filipa związane są z robotyką i programowaniem, dlatego marzy o tym, by dostać się do klasy o profilu informatycznym i rozwijać swoją pasję. W przyszłości chciałby zostać informatykiem – programistą. To uczeń spokojny, wykazujący się wysoką kulturą osobistą. Często bierze udział w konkursach matematycznych, słucha muzyki.

 

Szymon Paciejewski - uczeń klasy 8c uzyskał średnią ocen 5,29  i wzorowe zachowanie.

To prawdomówny, odpowiedzialny i chętny do pomocy chłopak. Bardzo lubi czytać książki, gry komputerowe i programowanie. Z komputerami też wiąże swoją przyszłość – najpierw chce rozwijać tę dziedzinę, która go interesuje, a potem pracować jako programista. O Szymonie bez wątpienia można powiedzieć, że to chłopak bardzo ambitny i wszechstronnie uzdolniony. Pracuje w Radzie Samorządu Uczniowskiego – jest jej przewodniczącym, zajął III miejsce w powiatowym Konkursie ortograficznym, został finalistą Kuratoryjnego konkursu humanistycznego, otrzymał też dyplom z wyróżnieniem w Ogólnopolskim Konkursie z języka angielskiego.

 

Nasi Najlepsi Klasa 7D

 

Najlepsi w klasie 7d to:

Julia Ochal,  która uzyskała średnią ocen  5,07 i wzorowe zachowanie.

Ta bardzo skromna, przyjacielska i ambitna dziewczyna marzy o tym, by zwiedzić kilka krajów – Stany Zjednoczone, Anglię, Słowenię i Turcję. Bardzo lubi czytać książki i jeździć na rolkach. Chętnie bierze udział w konkursach i odnosi w nich sukcesy, np. trzecie miejsce w Powiatowym Konkursie Ortograficznym, należy do komitetu redakcyjnego gazetki „Nasza Szkoła Podwórkiem Przyjaciół”, brała też udział w warsztatach mediacji rówieśniczej.

 

Natalia Matlewska uzyskała średnią ocen 5,00 i wzorowe zachowanie.

Ta pewna siebie i zdecydowana dziewczyna marzy o tym, by mieć własnego konia. W przyszłości bardzo by chciała zająć się leczeniem zwierząt jako naprawdę dobry weterynarz. Jej hobby to jazda konna. Natalia sumiennie wywiązuje się ze swoich obowiązków, a w konkursach zdobywa wysokie lokaty, np. I miejsce w wojewódzkim konkursie „Nikotynie nie”, II miejsce w konkursie ekologicznym „Eco – kampania 2019”.

 

Krzysztof Wójcik uzyskał średnią ocen 5,00 i dobre zachowanie.

To chłopak, który często zaskakuje innych swoją wiedzą matematyczną. Bez wątpienia można o nim powiedzieć – ŚWIETNY MATEMATYK. Uczęszcza na zajęcia z matematyki dla ucznia uzdolnionego, w konkursach matematycznych zdobywa wysokie lokaty. Po takim wstępie na pewno nikogo nie zdziwi to, że jego hobby to matematyka. Oprócz niej interesuje się też historią. Jego marzenia nie sięgają jeszcze w daleką przyszłość. Najbliższy cel, który pragnie osiągnąć, to nauka w dobrym liceum.

Nasi Najlepsi Klasa 7C

 

Aleksandra Szarga uzyskała średnią ocen 5,29 i wzorowe zachowanie.

Ola lubi pracę na rzecz szkoły – jest osobą bardzo aktywnie działającą w Szkolnej Radzie Samorządu Uczniowskiego, pełni funkcję przewodniczącej klasy, śpiewa w Zespole „Jedenstki” i zdobywa liczne nagrody, np. II miejsce w puławskim konkursie ekologicznym czy też 5. Miejsce w województwie w alfiku humanistycznym. Jej hobby to harcerstwo, a marzeniem jest to, by biegle władać kilkoma językami obcymi. Olę wyróżnia skromność i niezwykła odpowiedzialność oraz piękny głos.

 

Szmigiel Weronika uzyskała średnią ocen 5,21 i wzorowe zachowanie.

Weronika to bardzo skromna, kulturalna i pracowita dziewczyna. Śpiewa w Zespole „Jedenastki”, bierze udział w konkursach przedmiotowych i odnosi w nich sukcesy. Czas wolny lubi spędzać na oglądaniu filmów, przede wszystkim seriali. Marzy o tym, by zwiedzać różne kraje, spotkać swoich idoli i biegle władać językiem angielskim. Weronika nie zdradziła nam, kto jest jej idolem, a na odpowiedź na pytanie, co chciałaby robić w przyszłości – jeszcze nie potrafi odpowiedzieć.

Nasi Najlepsi Klasa 7B

 

Oto najlepsi w klasie 7b.

Aleksander Lasotauzyskał średnią ocen  5,15 i wzorowe zachowanie.

Trzeba podkreślić, że jest to chłopak  aktywny, uczeń o bardzo wysokiej kulturze osobistej. Pracuje w Szkolnej Radzie Samorządu Uczniowskiego i bierze udział w wielu konkursach oraz akcjach charytatywnych. Jego hobby to przedmioty ścisłe -  informatyka, matematyka i chemia. Aleksander marzy o tym, by skończyć dobrą szkołę i znaleźć świetną pracę – najlepiej jako lekarz lub programista.

 

Paweł Pepliński  wypracował średnią ocen 5,07 i bardzo dobre zachowanie.

Koledzy podkreślili, że to dobry kumpel i zdolny uczeń. Oprócz tego, że brał udział w wielu konkursach, głównie z języka angielskiego, angażował się też w szkolną działalność charytatywną. Jego hobby to piłka nożna i komputery. Ten asertywny i dobrze zorganizowany chłopak marzy o tym, by objechać cały świat i pracować jako tłumacz.

 

Mateusz Szewczyk zdobył średnią ocen 5,07 i bardzo dobre zachowanie.

Koledzy mówią, że jest mądry i miły. To społecznik. Lubi pracę na rzecz klasy i szkoły. Interesuje się geografią i historią, a marzy o podróżach, szczególnie do Kanady i Stanów Zjednoczonych. Jednak jego największym marzeniem jest to, by być po prostu bogatym człowiekiem. Ten mądry, spostrzegawczy i bystry chłopak chciałby pracować jako architekt lub inżynier, ewentualnie jako chirurg.

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )