Nasze Talenty

Prace Nikodema Wiejaka z 1d

Jakub Kozak z klasy 4c – ciężką pracą po marzenia

Od 3 lat trenuję taekwondo olimpijskie w puławskim Klubie Andros. Obecnie jestem w posiadaniu niebieskiego pasa zawodniczego. Z początku była to tylko przygoda, ale szybko treningi pokazały mi, że albo robisz coś na 100% albo nic z tego nie będzie. Dziś jestem reprezentantem Kadry Wojewódzkiej, co daje mi dużo siły i motywacji, bo aby osiągnąć tę pozycję musiałem wiele czasu poświęcać na treningi na macie, sparingi, szkolenia, zgrupowania, aż wreszcie zawody, które przynosiły efekty moich zmagań. Nie raz, nie dwa przez łzy szedłem do przodu choć w głowie pojawiała się myśl, by zaprzestać… Ale walczyłem dalej. Walczyłem z innymi i sobą… Aż osiągnąłem obecną pozycję, a teraz dążę do tego, by móc wstąpić do Kadry Narodowej.

Nikodem Wiejak 1d - młody artysta

Nikodem Wiejak jest uczniem klasy 1d. Przejawia niezwykły talent do rysowania. Jak sam mówi od 4 roku życia rysował w domu, w przedszkolu… „cały czas wieloryba”. Teraz rysuje dinozaury i postacie z bajek. Szkicuje ołówkiem, a ulubione kolory to czerwony i czarny. Koleżanka z klasy stwierdziła, że „Nikoś jest artystą!”. Zapraszamy do galerii wschodzącej gwiazdy sztuki, kto wie czy jego prace nie zawisną w największych galeriach sztuki na świecie. Trzymamy kciuki za rozwój tego talentu :-)

Michał Zdeb z klasy 2e – zawodnik piłkarski i szalony instrumentalista!!!

Michał uwielbia grać w piłkę nożną. Należy do puławskiego klubu Piłkarskie Perełki.

Od roku uczy się grać na gitarze, co sprawia mu ogromną frajdę.

Nową ciekawą pasją Michała stało się szkicowanie portretów. Sam w zaciszu swojego pokoju tworzy piękne arcydzieła.

Oliwier Cegiełko i Filip Paluch z klasy 2e - taekwondo naszą sportową pasją!!! ”W zdrowym ciele, zdrowy duch”!!!

Oliwier i Filip od 2018 roku są zawodnikami ULKS Andros, gdzie trenują taekwondo olimpijskie. Są posiadaczami żółtego pasa z zieloną belką. Reprezentują klub na turniejach walki i konkurencjach techniczno – sprawnościowych.

Oliwier w tym roku zajął 3 miejsce i zdobył brązowy medal na zawodach w Ostrowcu Świętokrzyskim. Gratulacje!!!

Sonia O’Kelly klasa 2e – golf moim hobby i jeździectwo to moja pasja!!!

Sonia od 3 lat trenuje grę w golfa. Ten sport sprawia jej ogromną frajdę. Pasję przekazali jej tata i dziadek. Zamierza stale rozwijać swoje umiejętności.

Drugą pasją Soni jest jeździectwo konne. Kocha wszystkie zwierzęta ale najbardziej konie. Jej największym marzeniem jest posiadanie własnego zwierzaka i opieka nad nim. Wierzy, że jak się czegoś bardzo pragnie to zawsze się spełni.

Moja przygoda ze śpiewaniem

Nazywam się Amelka Bigoraj jestem uczennicą 7 klasy. Śpiewam odkąd pamiętam. Już w przedszkolu występowałam na różnego rodzaju apelach i koncertach czasem też z mamą, która podziela moją pasję. To właśnie ona zaszczepiła we mnie miłość do śpiewu. W 5 klasie postanowiłam pokazać swoje umiejętności szerszej publiczności. Pojechałam do Warszawy na casting do ,,The Voice Kids 3”. Był to najlepszy dzień w moim życiu. Pojechałam tam z tatą. Na wejście do studia czekaliśmy aż osiem godzin, ale udało się. Zostałam przesłuchana a w międzyczasie obejrzałam studio i zobaczyłam na czym polega „magia telewizji”. Po 3 tygodniach dostaliśmy informacje zwrotną, ale niestety nie udało się przejść do następnego etapu. Jednak dzięki temu doświadczeniu nabrałam odwagi scenicznej
i apetytu na więcej. Dlatego jak tylko skończy się pandemia COVID-19 spróbuje swoich sił ponownie.

Moja miłość do śpiewania trwa nadal. Obecnie śpiewam w altach w chórze parafialnym w kościele Św. Brata Alberta w Puławach. Do chóru dołączyłam zaledwie kilka miesięcy temu, a już w styczniu odbył się nasz pierwszy wspólny koncert.

Odkąd po raz pierwszy na swojej własnej Komunii Świętej zaśpiewałam psalm, organista poprosił mnie abym została psalmistką. I tak od czterech lat regularnie śpiewam psalmy. Śpiewam również w chórze szkolnym. Zależy mi na ciągłym doskonaleniu swoich umiejętności bo śpiewanie to moja pasja.

Zainteresowania Kuby Bednarczyka z klasy 4b

Kuba od 2016 jest członkiem zespołu pieśni i tańca "Powiśle" im. Kazimiery Walczak "Mamci" a rok później zadebiutował w Ogólnopolskim Turnieju Tańców Polskich. Taniec jest jego pasją, a od niedawna próbuje swoich sił w piłce ręcznej.

Obecna partnerka - uczennica kl 4a - Oliwia Wójcik