Z życia biblioteki szkolnej

DZIEŃ OTWARTY W BIBLIOTECE

W czwartek 20 lutego 2020 r. nasza szkoła otworzyła podwoje dla gości - przyszłych uczniów SP 11. Biblioteka szkolna również przygotowała atrakcje, żeby pokazać jak u nas jest ciekawie i przyjaźnie.

Zerówkowicze na niecodziennej lekcji przyrody

Filia nr 5 Biblioteki Miejskiej ma dla uczniów naszej szkoły ciągle interesujące propozycje. Tym razem zaprosiła  panią Beatę Urbańską  z Nadleśnictwa Puławy i uczniów z grup 0a, 0b  i 0c. Spotkanie odbyło się we wtorek 18 lutego 2020 r.    Pani leśnik przygotowała prezentację multimedialną, prelekcję i zagadki na temat ochrony zwierząt w zimie.

Uczestnicy z zainteresowaniem obejrzeli slajdy i wysłuchali ciekawych informacji.

Potem z chęcią odpowiadali na pytania i zagadki oraz śmiało zadawali własne pytania.

Lekcja muzyki w Bibliotece Miejskiej

Leopold Tyrmand – polski pisarz i publicysta, popularyzator jazzu w Polsce. To niezwykle barwna postać, ikona polskiego świata artystycznego lat pięćdziesiątych XX wieku. Człowiek o wielu talentach i umiejętnościach, perfekcjonista w realizacji wyznaczanych sobie celów. Jako nieszablonowy artysta został doceniony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, który rok 2020 ustanowili Rokiem Leopolda Tyrmanda.

Tyrmanda, jako miłośnika, znawcę i popularyzatora muzyki jazzowej poznali nasi uczniowie na niecodziennej lekcji muzyki, na którą do Biblioteki Miejskiej zaprosiła pani Elżbieta Nawrocka. Niezwykle ciekawa prezentacja, wzbogacona fragmentami jazzowych utworów wszech czasów, wzbudziła wśród słuchaczy duże zainteresowanie tym gatunkiem muzycznym. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas: 7a, 7c, 7d, 6d i 5f.

TYRMAND NA JAZZOWO

W dniu 5 lutego w Filii nr 5 Biblioteki Miejskiej odbyło się spotkanie zatytułowane Tyrmand na jazzowo przygotowane dla klas ósmych i poprowadzone z ogromną erudycją oraz elokwencją przez p. Elżbietę Nawrocką. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali opowieści zawierających interesujące i mniej znane fakty z życia pisarza i dziennikarza.

Leopold Tyrmand był miłośnikiem jazzu i zasłynął jako twórca Festiwalu Jazz Jamboree odbywającego się co roku w Warszawie, na który przybywają najwięksi muzycy z całego świata . W takcie prezentacji młodzież wysłuchała ulubionych i najbardziej rozpoznawalnych fragmentów utworów jazzowych. Spotkanie zakończyło się minikonkursem, w którym uczniowie wygrali nagrody książkowe.

Jolanta Żmudzka

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

W ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom  oraz akcji promującej czytelnictwo Szkolne Przygody Gangu Słodziaków dzieci z oddziałów zerowych miały możliwość poznania wszystkich nowych przygód małych zwierzątek z kolejnej książki Renaty Piątkowskiej. Odbyło się 18 spotkań, podczas których dzieci z uwaga słuchały opowieści o Słodziakach. Po każdym spotkaniu mali słuchacze dostawali naklejki z postaciami bohaterów.

Jolanta Żmudzka