Z życia biblioteki szkolnej

 

 

Premiera ESCAPEROOMU

     Dziś 15 maja 2019 r. odbyła się pierwsza odsłona szkolnego Escaperoomu. Zagadki ukryte w bibliotece dotyczyły serii książek Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Uczniowie klasy 2c rozwiązywali rebusy i zadania zakodowane kodem QR, kodem masońskim, literowym i liczbowym oraz alfabetem Morse'a. Wszyscy bardzo dobrze się bawili, a na koniec otrzymali słodkie nagrody.

 

  

  

          

 

Pierwszy Escaperoom w naszej szkole :) Zapraszamy do zabawy!

 

Biblioteka szkolna zaprasza do Escaperoomu

 

SPRYTNI DETEKTYWI

 

Maja i Lasse  to bohaterowie cyklu książek, którzy chodzą do szkoły w szwedzkim miasteczku Valleby. Uwielbiają rozwiązywać zagadki. Założyli wspólnie biuro detektywistyczne i pomagają miejscowemu policjantowi w rozwiązywaniu tajemnic miasteczka. Czasami jednak będą potrzebować waszej pomocy.

 

Instrukcja dla uczniów:

  1. Waszym zadaniem będzie rozwiązanie zagadek, rebusów, krzyżówek, odnalezienie kodów które doprowadzą was do rozwiązania tajemnicy.
  2.  3-5-osobowe zespoły przedstawicieli klas rozwiązują zadania w ciągu 45 min.
  3.  Rozwikłanie tajemnicy przed upływem czasu jest równoznaczne ze zwycięstwem. Osoby, którym nie uda się rozwiązać zagadki mogą skorzystać z pomocy Mistrza Gry. W trakcie zabawy można również liczyć na jego pomoc.

 

Grupy chętne do wzięcia udziału w Escaperoomie będziemy zapraszać po wcześniejszym uzgodnieniu terminu z wychowawcą klasy.

Teresa Swinarska, Jolanta Żmudzka

Teatr Maska w Filii nr 5 Biblioteki Miejskiej

W tym roku 26 kwietnia z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, specjalnie dla najmłodszych czytelników, Filia nr 5 Biblioteki Miejskiej przygotowała dla młodszych uczniów naszej szkoły spektakl w wykonaniu Teatru Maska z Krakowa.

 

 

Mali widzowie rozwiązywali zagadkę zniknięcia liter z książek znajdujących się w bibliotece oraz pomogli Profesorowi Książeczce stać się znanym pisarzem.

Teresa Swinarska

Dlaczego warto czytać?

     

 

W dniu 24 kwietnia 2019 r. dzieci z naszej szkoły z klas 1e pod opieką p. Moniki Mocarskiej oraz 3a pod opieką p. Bożeny Krygier uczestniczyły w spotkaniu czytelniczym w Filii nr 5 Biblioteki Miejskiej, prowadzonym przez p. Elżbietę Nawrocką. 

Jolanta Żmudzka

Rozstrzygnięcie konkursu - Walentynkowy Book Challenge

  

 

5 kwietnia w bibliotece szkolnej odbyło się wręczenie nagród uczniom, którzy wzięli udział w wyzwaniu czytelniczym z okazji Walentynek:

 

Marika Sączek z kl. 6A

Izabela Stefaniak z kl. 6A

Igor Ziembowicz z kl. 6B

Karolina Urbanek z kl. 6D

 

Nagrody wręczyła p. dyrektor Grażyna Lewtak.

Jolanta Żmudzka

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )