Z życia biblioteki szkolnej

 

 

Uwaga konkurs biblioteki szkolnej!

Regulamin 

 

„Moja zakładka do książki”

 

Cele konkursu:

- rozbudzanie zainteresowań czytelniczych

- kształtowanie umiejętności kreatywnego myślenia i pobudzanie wyobraźni

- rozwijanie zdolności manualnych, plastycznych dzieci

- popularyzacja literatury

 

Forma konkursu:

Praca plastyczna

 

Adresaci:

Uczniowie kl.3 Szkoły Podstawowej nr 11 w Puławach

 

Organizator:

Biblioteka szkolna – p. Agata Miazga

 

Zasady uczestnictwa

Zadaniem konkursowym jest wykonanie pracy plastycznej- jednostronnej zakładki do książki. Technika pracy jest dowolna (kredki, farby itp.). Każdy uczeń może przygotować jedną pracę konkursową wykonaną indywidualnie. Na odwrocie pracy należy umieścić: imię i nazwisko autora oraz klasę. Opisana pracę należy przynieść do biblioteki szkolnej.

 

Termin

Konkurs trwa od 15 września do 15 października 2021r.

 

Kryteria oceny prac: estetyka, pomysłowość, samodzielność wykonania

 

Ustalenia końcowe:

  • Przystąpienie do konkursu jest jednoznaczne z akceptacją niniejszego Regulaminu.
  • Przystąpienie do Konkursu łączy się z wyrażeniem zgody na wykorzystanie przez organizatora wizerunku i danych osobowych uczestników do celów promocyjno-dydaktycznych.

 

ZAPRASZAM DO UDZIAŁU W KONKURSIE

 Agata Miazga

POWSTRZYMAJ INWAZJĘ

  

 

ZOSTAŃ ŁOWCĄ OBCYCH

 

Co jakiś czas dowiadujemy się o odłowieniu zwierząt, które naturalnie nie występują w Polsce. Kajman, krab wełnistoręki, piranie to najbardziej spektakularne inwazyjne gatunki, o których doniesienia pojawiają się w mediach. Oprócz nich pojawiają się gatunki pozornie tylko niewinne - złote rybki, gupiki, mieczyki, molinezje w oczkach wodnych czy informacje o pochodzie raka marmurkowego w kierunku Poleskiego Parku Narodowego i informacje o niefrasobliwym uwalnianiu karpi w okresie świat Bożego Narodzenia do jezior i rzek Polski. Gatunki inwazyjne, bo o nich mowa, są bardzo poważnym zagrożeniem dla rodzimej przyrody.

 

Wszystkich przyszłych łowców obcych zapraszamy do wnikliwego przestudiowania materiałów znajdujących się na stronie:

www.lowcaobcych.pl

 

Autorem materiałów prezentowanych na stronie jest pan Rafał Maciaszek z Katedry Genetyki i Ochrony Zwierząt, Instytutu Nauk o Zwierzętach SGGW w Warszawie. Jest on inicjatorem projektu Łowca Obcych, zajmującego się lokalizowaniem i obejmowaniem monitoringiem gatunków obcych w polskich wodach - przede wszystkim ryb i bezkręgowców wodnych. Mamy nadzieję, że przy sprzyjających okolicznościach, będziemy gościć pana Rafała u nas w szkole.

 

Zainteresowane akcją osoby, które napotkają w okolicach Puław nietypowe dla tych stron gatunki, mogą dokonać ich zgłoszenia. Na w/w stronie znajduje się karta obserwacji obcych gatunków. Należy ją wypełnić i przesłać na adres: rafal.maciaszek@kumakshrimp.pl.

 

Na terenie szkoły informacji na temat projektu udzielają:

 

Wojciech Kostecki

Anna Bieleń

Jolanta Żmudzka

IV Szkolny Konkurs Recytatorski

22 października w bibliotece szkolnej odbył się IV Szkolny Konkurs Recytatorski. Tradycyjnie wzięli w nim udział uczniowie z klas 1-3 oraz dzieci z oddziałów zerowych. W tym roku konkurs odbył się pod hasłem „Jan Paweł II – nasz Święty”. Uczestnicy pięknie w poezji zaprezentowali postać Karola Wojtyły. Były wiersze radosne, poważne, a także wzruszające. Nauczyciele wchodzący w skład jury mieli bardzo trudne zadanie przy ocenie recytacji i wyłonieniu zwycięzców. 

Oto wyniki konkursu:

  Oddziały zerowe

   I miejsce – Elena Wieczorek 0a
                  Hanna Gardias 0c
 

II miejsce – Wiktoria Nazar 0b
                  Wiktoria Śwital 0d

 Klasy I
   I miejsce – Gabriela Szewczyk 1a
                    Szymon Tuszyński 1c
II miejsce – Natalia Paluch 1d    
   
 Klasy II

I miejsce – Pola Lewtak 2a
                           Karolina Leonienko 2b
                                Magdalena Sokołowska 2c
                             Wojciech Goleniewicz 2e

 Klasy III
I miejsce – Maja Koper 3c
                     Miłosz Gogacz 3d
                           Michalina Stolarek 3e
    II miejsce – Leonard Junko 3a
                   Jan Zawierta 3b

Zapraszamy do GALERII

Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!

PORANEK PAPIESKI

 

          

   

 

Z okazji 100 rocznicy urodzin Jana Pawła II w dniu 15 października 2020 r. w naszej szkole zorganizowany został Poranek Papieski. Czytelnię odwiedziły wszystkie klasy trzecie, które w tym roku szkolnym przystępują do I Komunii Św. Uczniowie starszych klas Maja Cwajda, Maja Klamann, Magdalena Złotnicka, Maria Mazurek, Aleksander Lasota i Igor Ziembowicz przygotowali fragmenty Listu Jana Pawła II do dzieci.

Wszyscy uczniowie przepięknie czytali! Pani Teresa Swinarska zadbała o jesienną scenografię i miłą atmosferę.

 

Po wysłuchaniu fragmentu o Bożym Narodzeniu lub o przystąpieniu do I Komunii Św. dzieci miały możliwość obejrzenia wystawy książek związanych z Janem Pawłem II.

 

Wszystkich uczniów klas trzecich zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym, w którym mają za zadanie zilustrować wysłuchany fragment  Listu Jana Pawła II do dzieci.

 

Zapraszamy do Galerii oraz naszej playlisty.

Jolanta Żmudzka

NOC BIBLIOTEK

 

 

Biblioteka naszej szkoły  przyłączyła się do akcji czytelniczej Noc Bibliotek, organizowanej w całej Polsce 10 października 2020 r. pod patronatem Centrum Edukacji Obywatelskiej. W tym roku szkolnym w imprezie uczestniczyła klasa  6c razem z wychowawczynią p. Iwoną Chmielewską.

 

Nasze spotkanie rozpoczęło się od obejrzenia wystąpienia pisarzy i dziennikarzy (m. in. Doroty Sumińskiej, Joanny Jagiełło, Grzegorza Kasdepke, Zygmunta Miłoszewskiego czy Katarzyny Stoparczyk) przedstawiających zalety czytania szczególnie teraz, w czasie pandemii, kiedy częściej przebywamy w domu. Czytanie stało się najbezpieczniejszą formą rozrywki.

 

Tegoroczna edycja akcji przebiegała pod hasłem Klimat na czytanie. Uczniowie klasy 6 c mogli obejrzeć wystawę książek poświęconą ekologii i ochronie środowiska . Klimat na czytanie to również wspólne czytanie z dzieckiem – pokazanie mu że my dorośli także czytamy.

 

Pierwsza zabawa polegała na odnalezieniu i rozwiązaniu zagadek dotyczące najpopularniejszej w ostatnim czasie serii Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Zabawie towarzyszyła również wystawa wszystkich części serii, które znajdują się w naszej bibliotece.

Trzecia wystawa książek dotyczyła powieści kryminalnych, która cieszyła się największym zainteresowaniem uczniów.

 

Kolejnym punktem programu było wysłuchanie opowiadania Joanny Olech pt.  Anyżkowe bliźniaki ze zbioru Opowiadania z dreszczykiem. Klimat na czytanie, a właściwie słuchanie tworzyło odpowiednie, delikatne oświetlenie biblioteki przy pomocy małych lampek i świec.

 

Na koniec bawiliśmy się w rozwiązywanie kalamburów – zgadywanie tytułów książek. Spędzone wspólnie dwie godziny minęły szybko.

W dobrych humorach powędrowaliśmy do domu. Kolejna Noc Bibliotek znowu za rok.

 

Zapraszamy do Galerii.

Jolanta Żmudzka

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )