Z życia biblioteki szkolnej

Grupa 0A poznaje bibliotekę

W tym tygodniu dzieci z grupy 0A wraz z wychowawczynią Moniką Szarugą odwiedziły pierwszy raz szkolną bibliotekę. Podczas wizyty w bibliotece dzieci miały możliwość przejść między regałami w wypożyczalni i zapoznać się z biblioteką. Poznały zasady korzystania z wypożyczalni i czytelni oraz sposób wypożyczania i zwrotu książek. Dowiedziały się także, jak należy dbać o wypożyczone książki. Dzieci z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególne zainteresował ich dział dla dzieci. Wszystkim spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały. Będziemy odwiedzać bibliotekę w każdy wtorek. Już nie możemy doczekać się następnego wtorku…

PODSUMOWANIE AKCJI ODWRÓCONY ESCAPE ROOM

W zabawie kodami QR udział wzięło 114 uczniów:

Klasy 4 – 2 uczniów

Klasy 5 – 45 uczniów

Klasy 6 – 51 uczniów

Klasy 7 – 13 uczniów

Klasy 8 – 1 uczeń

Uczestnicy gry otrzymali oceny szóstki z informatyki oraz słodki dodatek. Najważniejsze jednak, że zdobyli umiejętność posługiwania się aplikacją do czytania kodów QR i zdobywania nowych informacji.

Przekonali się, że w biblioteka jest nowoczesnym miejscem, które wykorzystuje nowe technologie informacyjno-komunikacyjne w popularyzacji czytelnictwa. Jest miejscem przyjaznym uczniom, wychodzącym naprzeciw ich potrzebom i zainteresowaniom.

Teresa Swinarska, Jolanta Żmudzka

Spotkanie z autorem w Bibliotece Miejskiej

8 października 2019 r. w Filii nr 5 Biblioteki Miejskiej w Puławach odbyły się 3 spotkania z autorem  książki „Jak być lepszym -  w życiu prywatnym i zawodowym”. W spotkaniach uczestniczyli uczniowie klas 7 – 8.

Pisarz dużo opowiedział o tym, jak ważne w życiu każdego człowieka jest posiadanie pasji. Równie istotne jest poświęcenie odpowiedniej ilości czasu na rozwijanie swoich zainteresowań. Mówił również o tym, że każdy człowiek ma dwa oblicza – to dobre i to złe. Tylko od nas samych zależy, którą twarz pokażemy światu i innym ludziom. Zachęcał do tego, aby każdego dnia stawać się coraz lepszą wersją siebie.

OTWIERAMY BIBLIOTEKĘ

ODWRÓCONY ESCAPE ROOM

W pracy szkoły i biblioteki wykorzystujemy nowoczesne technologie w edukacji, dlatego do rozwiązania hasła w zabawie „Odwrócony Escape Room” potrzebne będą uczniom  telefony z aplikacją odczytującą kody QR.

Zachęcamy uczniów klas 4-8 do wzięcia udziału w przygodzie z kodami QR. Waszym zadaniem będzie znalezienie klucza – hasła do otwarcia biblioteki.

Na terenie szkoły rozwieszone będą cztery kody QR. Po ich odczytaniu trzeba ułożyć hasło – klucz i przyjść      z nim do biblioteki oraz pokazać nam przynajmniej jedno słowo rozszyfrowane w telefonie. Osoby, które prawidłowo rozwiążą hasło otrzymają nagrodę-niespodziankę.

Zabawa trwa od 1 do 11 października. W tym czasie możecie używać telefonów do odczytywania zadań.

QR kod zamieszczony powyżej może posłużyć jako test sprawdzający poprawnie działającą aplikację.

Teresa Swinarska, Jolanta Żmudzka

NARODOWE CZYTANIE

7 września 2019 r. nasza szkoła po raz kolejny uczestniczyła w Narodowym Czytaniu organizowanym przez Bibliotekę Miejską w Puławach. Reprezentacja szkoły to:

z klasy 6e

1. Julia Gaweł

2. Weronika Staniak

3. Zuzanna Moskalik

4. Agata Wąchała

i z klasy 7b

1. Igor Ziembowicz

Pod opieką p. Teresy Swinarskiej uczniowie przygotowali się do czytania wybranych nowel polskich i pięknie zaprezentowali przed mieszkańcami Puław.