Szanowni Rodzice i Uczniowie

Od dnia 25 marca br. (środa) w związku z nowym rozporządzeniem MEN nauczyciele będą prowadzić kształcenie na odległość poprzez dziennik elektroniczny.

1. Nauczyciele będą realizować nowe tematy zgodnie z podstawą programową. W szczególnych przypadkach dany temat lekcji może być prowadzony przez kilka jednostek lekcyjnych.
  2. W przypadku frekwencji będzie ona zaznaczana symbolem KO (w skrócie kształcenie na odległość), co nie będzie miało wpływu na frekwencję ucznia.
  3. Do zadawania prac uczniom nauczyciele będą wykorzystywali zakładkę e-dziennika „Zadania domowe”. Wyjątkiem są nauczyciele oddziałów przedszkolnych, którzy zadania domowe, by były widoczne dla rodziców, będą umieszczali poprzez wiadomość do rodzica w e-dzienniku.
  4. Rozporządzenie daje prawo nauczycielom oceniania uczniów za wykonane prace, polecenia, itp. W zakładce oceny będą wpisywane, przez okres kształcenia na odległość, zawsze pod kodem KnO, a w opisie pojawi się informacja za co (np. zadanie nr 1, karta pracy, praca pisemna, itp.).
  5. Od poszczególnych nauczycieli otrzymacie Państwo wkrótce (najpóźniej do końca tego tygodnia) informacje o sposobie odsyłania wykonanych zadań domowych.
  6. W kształceniu na odległość będą realizowane poza lekcjami z planu: zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze, korekcyjno-kompensacyjne, rewalidacyjne, nauczanie indywidualne, logopedyczne i pomoc psychologiczno-pedagogiczna.

Informujemy, że wnioski rekrutacyjne do oddziałów przedszkolnych oraz zgłoszenia lub wnioski o przyjęcie do klasy pierwszej można wysłać jako zeskanowane (np. pdf, jpeg, png, itp.) na e-mail szkoły sp11@um.pulawy.pl i są honorowane jak osobiście złożone.

Informacje dla nauczycieli, uczniów i rodziców o kształceniu na odległość w szkole,
z uwzględnieniem higieny pracy uczniów i nauczycieli oraz zasad bezpieczeństwa w sieci.

Jak zorganizować dzieciom miejsce do nauki w  domu, jak motywować i wspierać dzieci do systematycznego uczenia się poza szkołą?

Bardzo prosimy o bieżące sprawdzanie informacji wysyłanych przez e-dziennik, szkolny profil FB i umieszczanych na stronie internetowej szkoły.

Udostępniamy niezbędne informacje i pliki dotyczące rekrutacji do naszej szkoły do:

Oddziałów przedszkolnych

Klas pierwszych