Aktualności - rok szkolny 2018/2019

Jadłospis na  20 - 24 maja 2019 r. -- > kliknij

Jeśli jadłospis nie otwiera się na aktualny tydzień należy wyczyścić historię w przeglądarce.

Pierwszy Escaperoom w naszej szkole :) Zapraszamy do zabawy!!!

Biblioteka szkolna zaprasza do Escaperoomu

SPRYTNI DETEKTYWI

Maja i Lasse  to bohaterowie cyklu książek, którzy chodzą do szkoły w szwedzkim miasteczku Valleby. Uwielbiają rozwiązywać zagadki. Założyli wspólnie biuro detektywistyczne i pomagają miejscowemu policjantowi w rozwiązywaniu tajemnic miasteczka. Czasami jednak będą potrzebować waszej pomocy.

Instrukcja dla uczniów:

1. Waszym zadaniem będzie rozwiązanie zagadek, rebusów, krzyżówek, odnalezienie kodów które doprowadzą was do rozwiązania tajemnicy.
  2.  3-5-osobowe zespoły przedstawicieli klas rozwiązują zadania w ciągu 45 min.
  3.  Rozwikłanie tajemnicy przed upływem czasu jest równoznaczne ze zwycięstwem. Osoby, którym nie uda się rozwiązać zagadki mogą skorzystać z pomocy Mistrza Gry. W trakcie zabawy można również liczyć na jego pomoc.

Grupy chętne do wzięcia udziału w Escaperoomie będziemy zapraszać po wcześniejszym uzgodnieniu terminu z wychowawcą klasy.

Teresa Swinarska, Jolanta Żmudzka

Razem dla Polaków ze Wschodu

Szanowni Państwo,

Wobec ogromnych potrzeb Polaków mieszkających za naszą wschodnią granicą, którzy nie mają dostępu do najważniejszych produktów, bez których nie wyobrażamy sobie życia, nasza szkoła przyłącza się do akcji "Razem dla Polaków ze Wschodu". Koordynatorem akcji jest Stowarzyszenie "Przeszłość - Przyszłości".

W ramach akcji zbieramy produkty o długim okresie przechowywania tj.: słodycze, konserwy, makarony, cukier, kasza, ryż, itp., a także artykuły biurowe i szkolne oraz książki z polską literaturą piękną i książki dla dzieci.

Zbiórka potrwa do 30 maja.

Dary można przynieść do opiekunek Samorządu Uczniowskiego: sali 214 (p. Joanny Tarki), pokoju 304 (p. Anny Kulig) lub pokoju 314 (gabinet p. Ilony Wrótniak - Terleckiej).

Prosimy o włożenie do paczki karteczki z imieniem, nazwiskiem oraz klasą darczyńcy.

Gorąco zachęcamy do udziału w akcji i pomocy naszym Rodakom mieszkającym na Ukrainie!

Pozdrawiamy

Koordynatorzy akcji w naszej szkole

Nasza Szkoła POdwórkiem Przyjaciół

NOWA SKRZYNKA NA LISTY W NASZEJ SZKOLE!

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY WSZYSTKICH UCZNIÓW

lightbox

Redakcja gazetki szkolnej postanowiła zachęcić uczniów naszej szkoły do udziału, w ankiecie. Prosimy o udzielenie odpowiedzi na cztery krótkie pytania:

1. Co zmieniłbyś w naszej szkole?

2. O co chciałbyś spytać nauczycieli uczących w naszej szkole?

3. Jakie pytanie chciałbyś zadać swojemu wychowawcy?

4. Jakie tematy Twoim zdaniem mogłyby się znaleźć w gazetce szkolnej?

Kartki z odpowiedziami prosimy wrzucać do skrzynki naszej gazetki, która znajduje się przy Sali 315 na drugim piętrze szkoły.

Zachęcamy Was również do udziału w tworzeniu gazetki szkolnej. Jeśli macie jakieś pomysły lub chcielibyście podzielić się swoją wiedzą, możecie do nas napisać. Prosimy o pomysły do dalszej pracy. Dzięki Wam gazetka „Nasza Szkoła Podwórkiem Przyjaciół” może zyskać nowy wymiar.

REDAKCJA GAZETKI SZKOLNEJ

Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze i korekcyjno-kompensacyjne

Harmonogram zajęć dydaktyczno-wyrównawczych i korekcyjno-kompensacyjnych, które rozpoczynają się od 22 października br. w zakładce

Konsultacje i zajęcia pozalekcyjne dla uczniów