Hobbys und Freizeit

W środę 26.05 w ramach projektu Deutsch Plus chętni uczniowie z klas 7 wzięli udział w spotkaniu ze studentką Janiną – aktywistką Goethe Institut, która pochodzi z Monachium. Temat spotkania – „Hobbys und Freizeit”.

Janina opowiadała jak Niemcy spędzają czas wolny, sprawdziła, czy nasi uczniowie wiedzą, gdzie leży Monachium, a potem przedstawiła ciekawe miejsca w stolicy Bawarii. Uczniowie opowiadali o swoich ulubionych aktywnościach w czasie wolnym. Przedstawiliśmy ranking ulubionych aktywności młodzieży, który powstał na podstawie ankiety przeprowadzonej w klasie. Takie spotkanie znakomicie motywują uczniów do doskonalenia swoich umiejętności komunikowania się w języku niemieckim.

Hanna Bilotserkovets

Życzenia dla rodziców od dzieci z klasy IB

Uczniowie z klasy I b przygotowali filmową niespodziankę dla swoich Rodziców z okazji Dnia Mamy i Dnia Taty.

Chcemy podziękować za ich trud, za ich bezgraniczną miłość, za poświęcenie i wielkie serce.

Wszystkim Mamom i Tatom życzymy zdrowia, szczęścia i  codziennej radości!

Dzień Mamy w grupie 0b

Z okazji pięknego święta jakim jest Dzień Mamy dzieci z grupy 0b przygotowały niespodziankę dla swoich najukochańszych mam.
Zapraszamy do obejrzenia krótkiej, ale bardzo wzruszającej relacji.
Wszystkim mamom życzymy wszystkiego najlepszego.
Kochamy Was!
Niespodzianka dla Mamy

Każda mama jest wyjątkowa i ma wyjątkowe dziecko. I właśnie te wyjątkowe dzieci z klasy 2c z wielkim zaangażowaniem brały udział w warsztatach na których przygotowywały prezenty aby sprawić radość swoim mamom w dniu ich święta. Własnoręcznie robione mydełko-koniecznie w ulubionych kolorach mamy z indywidualną dedykacją, pięknie zapakowane ręką dziecka na pewno sprawi miłą niespodziankę. Życzymy wszystkim mamom wielu radości i zadowolenia ze swoich dzieci.

Ilona Wrótniak-Terlecka

Hanna Bilotserkovets

Światowy Dzień Pszczół w 3c
20 maja obchodzony jest Światowy Dzień Pszczół. Celem tego dnia jest podkreślenie znaczenia tych owadów dla pozyskania żywności oraz zwrócenie uwagi na występujące wobec nich liczne zagrożenia we współczesnym świecie. W obchody tego dnia włączyła się również klasa 3c. Podczas zajęć dowiedzieliśmy się, jak zbudowane są pszczoły, jakie role pełnią w swojej pszczelej rodzinie oraz dlaczego są takie ważne dla nas. Dzieci zgodnie potwierdziły, że pszczoły są symbolem pracowitości, dlatego też szybko zabrały się do pracy i wykonali przy pomocy plasteliny piękne pszczółki. Na zakończenie każdy uczeń otrzymał odznakę przyjaciela pszczół, która ma przypominać i zachęcać do tego,

aby zadbać o te owady. Pamiętajmy, że bez nich nie będzie życia!.