Kwiecień 2021

Pamięć o przeszłości wciąż żywa
Miło nam powiadomić, że dwie nasze wybitnie zdolne uczennice Zofia Buzała z klasy 6 a i Lilianna "Michalina" Michalska z klasy 6 e stając w szranki historyczno-plastyczne zostały wyróżnione za swoje prace artystyczne przesłane na ogólnopolski konkurs  - "Bitwa pod Kazimierzem Dolnym 1831 roku i jej bohaterowie".
Konkurs zorganizowany został przez Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym. Uczennice pracowały pod kierunkiem p. Ewy Jurkowskiej i p. Wojciecha Kosteckiego. Gratulujemy sukcesu i zachęcamy do odwiedzenia siedziby Muzeum na Podzamczu w Kazimierzu Dolnym, mamy nadzieje, że będzie to możliwe do lipca, i obejrzenia prac.
Zofii i Michalinie gratulujemy.
Dzień Książki w 1A

Okazuje się że uczniowie i uczennice klasy 1A bardzo lubią czytać książki i każdy ma jakaś ulubioną.

Dlatego, 23 kwietnia kiedy wypada Światowy Dzień Książki, nie mogło zabraknąć lekcji o tej tematyce. Uczniowie i uczennice z klasy 1A dowiedzieli się jak powstaje książka i jakie etapy musi przejść, aby trafić do naszych rąk. Nie zabrakło również ciekawostek o "bohaterce" naszej lekcji. Oczywiście wymieniliśmy się informacjami na temat ulubionych książek.
Zielony ogródek w grupie 0d
Dzieci z grupy 0 d postanowiły założyć "Zielony ogródek" .
Wszyscy mali ogrodnicy z uśmiechem na twarzy dbali o wsadzone cebulki, codziennie podlewając je i z zaciekawieniem obserwując efekty swojej pracy!!!
Zapraszam do GALERII.
OPATRUNEK NA RATUNEK - pomagamy najuboższym mieszkańcom Afryki

Pomimo trudnego czasu na całym świecie, my nie przestajemy pomagać!

Już od wielu lat aktywnie włączamy się w akcje organizowane przez Fundację Redemptoris Missio, która pomaga najbiedniejszym mieszkańcom Afryki.

W surowych warunkach życia nietrudno o rany i oparzenia. Na liczne urazy narażone są zwłaszcza pracujące już od najmłodszych lat dzieci. Skaleczenia, otarcia, czy oparzenia, to pamiątki po każdym dniu ciężkiej pracy. W tropiku plagą są także ugryzienia i ukłucia owadów.

Najbiedniejsi z pacjentów trafiają do przychodni i szpitali misyjnych. Niestety, tam często brakuje nawet podstawowych opatrunków.

Wspólne możemy to zmienić!

W dniach 26 kwietnia – 7 maja w naszej szkole będzie trwała akcja OPATRUNEK NA RATUNEK. W tym czasie każdego dnia, do każdej klasy uczącej się w szkole wejdzie nauczyciel i zbierze od uczniów przyniesione dary.
Zbieramy wszystko, co nadaje się do opatrywania ran. To rzeczy, które w misyjnych szpitalach są na wagę złota:
• gazy jałowe i niejałowe
• kompresy jałowe i niejałowe
• plastry na rolkach
• opaski dziane i elastyczne

• bandaże
• rękawice jednorazowe i chirurgiczne (różne rozmiary).

Sprawmy, aby życie dzieci w afrykańskim buszu nie było bolesne, a zabawy sprawiały wiele radości.

Z góry dziękujemy wszystkim za dobroć serca, wrażliwość i zaangażowanie.

Rada Samorządu Uczniowskiego

Dzień Książki w 0c

Dnia 23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki. Święto to, ma na celu promowanie czytelnictwa wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Dzieci z 0c w tym dniu odwiedziły bibliotekę szkolną, gdzie dowiedziały się w jaki sposób powstają książki oraz jak należy o nie dbać. Wypożyczyły również ciekawe lektury do domu. Następnie obejrzały filmik ukazujący historię książki. Własnoręcznie wykonały zakładki oraz zaprojektowały okładkę swojej ulubionej książki.

Zapraszamy do GALERII.