Marzec - rok szkolny 2020/2021

Prace Noeli
Jak sobie radzić z brakiem kontaktu z rówieśnikami, złymi emocjami, nudą w tym trudnym czasie pandemii pokazała nam Noela Dike, uczennica klasy 7c, której prace możemy podziwiać.
Noelka tak mówi o swoich zainteresowaniach: "Fascynacja sztuką była widoczna u mnie od najmłodszych lat dziecięcych. Lubiłam rysować, malować, tworzyć figurki z masy solnej i gliny, chatować itp. W rozwoju mojej kreatywności pomogły mi bardzo spotkania na wolontariacie kościelnym przy parafii Świętej rodziny, gdzie tworzyliśmy prace dla celów charytatywnych.
Obecnie w mojej twórczości inspiruję się pięknem otaczającej mnie natury, na przestrzeni zmieniających się pór roku w okalającym moje miejsce zamieszkania krajobrazowym parku kazimierskim.
Zapraszam do GALERII.
Konkurs z Języka Angielskiego dla klas 4 - 8

Serdecznie zachęcamy wszystkich uczniów z klas 4-8 do wzięcia udziału w konkursie organizowanym przez nauczycieli języka angielskiego. Konkurs ten zorganizowany został w ramach trwającego projektu Erasmus+ "What's up Mr Bug?". Poniżej znajduje się regulamin Konkursu. Prosimy o wnikliwe zapoznanie się z nim.

Z pozdrowieniami,

nauczyciele języka angielskiego.

I Miejski Konkurs Literacko – Plastyczny Niezwykli Puławianie - Opowiedz mi o swoim bohaterze.

I Miejski Konkurs Literacko – Plastyczny

Niezwykli Puławianie - Opowiedz mi o swoim bohaterze.

Organizator - SP nr 11 im. H. Sienkiewicza w Puławach

Miło nam poinformować, że I Miejski Konkurs Literacko – Plastyczny Niezwykli Puławianie-Opowiedz mi o swoim bohaterze został rozstrzygnięty. Na konkurs wpłynęły łącznie 43 prace, 31 prac plastycznych i 12 – literackich. W konkursie udział wzięło 42 uczestników - uczniów szkół puławskich.

Organizatorzy konkursu do Jury zaprosili znamienitych przedstawicieli życia kulturalnego i społecznego Puław:
  • Annę Bachanek – artystkę malarkę, pedagoga
  • Monikę Hemperek – reportażystkę – Radia Lublin, pedagoga
  • Marka Sieprawskiego – pisarza, recenzenta literacko-muzycznego, blogera
  • Przemysława Jarnickiego – adwokata, popularyzatora historii najnowszej
  • ś. p. Zbigniew Kosowski – artysta malarz, pedagog

Jury oceniało prace w następujących kategoriach:

• plastyczna – 3 kategorie wiekowe:
    • klasy 1-3 szkoły podstawowej
    • klasy 4-6 szkoły podstawowej
    • klasy 7-8 szkoły podstawowej i szkoły ponadpodstawowe
  • literacka – 2 kategorie wiekowe:
    • klasy 4-6 szkoły podstawowej
    • klasy 7-8 szkoły podstawowej i szkoły ponadpodstawowe

Decyzją Jury przyznano nagrody następującym uczniom naszej szkoły:
  • Kategoria plastyczna - klasy 4-6:
    • I miejsce: Zofia Buzała z klasy 6a
    • II miejsce: Jan Szarga z klasy 6c
    • Dyplom za udział: Nika Szlendak vel Rybak
  • Kategoria literacka - klasy 4-6:
    • I miejsce: Zuzanna Nowakowska z klasy 4a
    • Wyróżnienia otrzymali:
      • Alan Niemczuk z klasy 5a
      • Eliza Gral z klasy 6d
      • Jakub Surmacz z klasy 6e
      • Marta Podsiadła z klasy 6e
  • Kategoria literacka - klasy 7-8:
    • II miejsce: Noela Dike z klasy 7c
    • Wyróżnienie: Nikodem Czuba z klasy 7c

Wszystkim naszym utalentowanym uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. Brawo!

Organizatorzy konkursu serdecznie dziękują:
  • Pani Beacie Kozik W-ce Prezydent Miasta Puławy za wsparcie merytoryczne,
  • Panu Konradowi Jankowskiemu za konsultację prawną dokumentacji konkursowej,
  • Radzie Rodziców SP 11 w Puławach za ufundowanie nagród rzeczowych,
  • IPN Oddział Lublin, Biuro Edukacji Narodowej za ufundowanie nagród rzeczowych,
  • Panu Adamowi Borowskiemu z Oficyny Wydawniczej Volumen z Warszawy za ufundowanie nagród rzeczowych,
  • Panu Pawłowi Rafalskiemu z MK NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty Ziemi Puławskiej za ufundowanie nagród rzeczowych,
  • Opiekunom za pracę z uczniami,
  • Jury za ocenę prac konkursowych.

Zapraszam do GALERII.

Koordynatorzy konkursu:

Barbara Grontkowska

Jolanta Żmudzka

Wojciech Kostecki

Dziękujemy :-)

Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele,

składamy serdeczne podziękowania za włączenie się w akcję świątecznej zbiórki żywności dla potrzebujących Rodzin naszych uczniów. Dzięki Waszej hojności, wykazanemu zrozumieniu i empatii mogliśmy przekazać artykuły spożywcze 20 Rodzinom, które znalazły się w trudnej sytuacji bytowej poniekąd spowodowanej epidemią wirusa. Cieszy nas bardzo, że zawsze możemy liczyć na ofiarność i pomoc, którą okazujecie rodzinom znajdującym się w potrzebie. Szczególnie przed świętami Wielkanocnymi ten gest nabiera szczególnego znaczenia. Dziękujemy, że wspieracie szkołę i uczycie swoje dzieci wrażliwości i życzliwości w stosunku do innych ludzi. Życzymy spokojnych i zdrowych Świąt Wielkanocnych, a okazane dobro niech wróci do ofiarodawców.

II miejsce Hani w Ogólnopolskim Konkursie „Skarpetka nie do pary”

Hania Sztobryn z grupy 0b zajęła II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla dzieci w wieku przedszkolnym pod hasłem „Skarpeta nie do pary”. W kategorii sześciolatków wpłynęło 192 prace plastyczne. Konkurs zorganizowało Przedszkole Samorządowe im. św. Urszuli Ledóchowskiej w Lipnicy Murowanej w ramach obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa, który przypada 21 marca i znany jest także pod nazwą „Dzień Kolorowej Skarpetki”. Zadaniem uczestników było przedstawienie na sylwecie skarpety, wybraną techniką plastyczną, swojej relacji z dzieckiem z Zespołem Downa. Gratulujemy Hani talentu i życzymy dalszych sukcesów.

Opiekun artystyczny konkursu Ilona Wrótniak-Terlecka

Nagrodzona praca plastyczna Hani. Pozostałe prace można obejrzeć pod poniższym linkiem.

Kliknij