Luty - rok szkolny 2020/21

Podziękowanie za przeprowadzenie zajęć w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania

Dear Code Week activity organiser,

We are delighted to let you know that you successfully completed the 2020 Code Week Super Organiser Challenge.

That is organising 10 or more Code Week activities in 2020. Congratulations and thank you for playing a major part in making last year’s Code Week, the most successful edition yet.

We believe it is vital to bring coding, computing and computational thinking to as many people as possible – and you have helped up us reach this goal!

Thank you very much for helping us advance digital literacy! We hope to work together again in the 2021 edition of EU Code Week, which will take place from 9-24 October.

Best wishes,

The EU Code Week Team

Zajęcia w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania przeprowadzili:

• p. Monika Szaruga
  • p. Sylwia Rodak
  • p. Marcin Słomka
Dzień Dinozaura w klasie 1a
W piątek 26 lutego obchodzimy Dzień Dinozaura. Najpierw porozmawialiśmy trochę co się działo "Dawno, dawno temu... " Fajną zabawą okazało się też odgadywanie i łączenie sylwetek drapieżników z ich nazwami. Na koniec narysowaliśmy trasy dla Ozobotów. Wyszło nam przepięknie.
Zapraszam do GALERII.
Lekcja dla Seniora w kadrach uczniów

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji, którą przysłała Liliana Michalska z klasy 6e i wraz z jej babcią wybierzmy się na wirtualną wycieczkę po Polsce.

(kliknij)

W ramach lekcji Alan Niemczuk z klasy 5a uczył swojego dziadzia korzystania ze sklepu internetowego. Pokazywał mu jak dostosować filtry do swoich preferencji, a następnie jak kupić wybrany produkt. Dzięki jego wskazówkom dziadziuś wiele się nauczył.

Dziadek Hani Mroczek z klasy 6b to energiczny senior. Ma 81 lat i ciągle jest ciekawy świata, dlatego chce być na bieżąco z różnymi informacjami. Ma bardzo dużo znajomych, z którymi lubi utrzymywać kontakty. Pan Stanisław zapragnął nauczyć się obsługi komputera. Jakiś czas temu zakupił laptopa, a Hania nauczyłam go, jak obsługiwać komputer oraz w jaki sposób bezpiecznie korzystać z Internetu i poczty elektronicznej.

Tymoteusz Bielawski z klasy 8 a podczas spotkania z babcią nauczy ją jak należy korzystać z Internetu. Powiedział jej o tym, że działania w Internecie mogą być równie niebezpieczne jak i w rzeczywistości, pouczył, żeby nie klikała w żadne nieznajome linki, reklamy itp. Pokazał babci jak obsługiwać przeglądarkę internetową. Według Tymoteusza babcia zrozumiała już o co chodzi i pewnie będzie jej łatwiej korzystać z nowoczesnych technologii.

Ilona Wrótniak - Terlecka

Światowy Dzień Zespołu Downa

21 marca jest kolorowy nie tylko z powodu pierwszego dnia wiosny! To właśnie tego dnia obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa.

Celem tego święta jest uświadomienie, że osoby z zespołem Downa mają takie same potrzeby jak osoby pełnosprawne. Oczekują szacunku i akceptacji.

W jaki sposób możemy wyrazić solidarność z osobami dotkniętymi Zespołem Downa?

Zakładamy kolorowe skarpetki nie do pary, które uważane są za wyjątkowe i sprawiają, że właściciel wyróżnia się w tłumie. Tak samo na co dzień czują się osoby z zespołem Downa – odmienne na tle jednolitego tłumu. 21 marca zakładamy dwie inne skarpetki, by pokazać, że bycie "innym niż inni" nie oznacza niczego złego.

Nasza szkoła włącza się w obchody tego święta. Zachęcamy wszystkich uczniów i nauczycieli do:

1. wykonania zdjęcia swoich stóp w dwóch różnych kolorowych skarpetkach (do wspólnego zdjęcia możesz zaprosić rodziców i rodzeństwo)
  2. przesłanie zdjęcia za pośrednictwem poczty na Outlook’u na adres mpiskorska@edu.sp11.pulawy.pl (do 8 marca).

Data obchodów  jest symboliczna. Przypada na 21. dzień 3. miesiąca w roku ponieważ to właśnie dodatkowy, trzeci, chromosom w 21. parze składających się z łańcuchów DNA chromosomów w ludzkich komórkach powoduje występowanie tej wady genetycznej. To ona modyfikuje rozwój i kształtuje cechy wyróżniające daną osobę pośród innych ludzi.

21 marca kolorowe skarpetki na stopach oznaczają
"kocham cię takim, jakim jesteś!"

Zima, zima, zima. Pada, pada śnieg...

Wreszcie zagościła u nas prawdziwa zima. Dzieci z 0c korzystają ze spacerów i zabaw na śniegu. Było wspólne lepienie bałwanów, rzucanie śnieżkami i budowanie fortecy. Śnieżne szaleństwo zawsze wprawia dzieci w dobry humor.

Zapraszam do GALERII.