Życzenia dla Babć i Dziadków

Przesyłają dzieci klasy 1A

WYNIKI KONKURSU PINGWIN Z HISTORII

W dniu 26 listopada 2020 r. uczniowie naszej szkoły z klas IV – VIII wzięli udział w ogólnopolskim konkursie z historii ,,Pingwin’’. Ze względu na sytuację epidemiczną w kraju konkurs odbył się w formie online.

Uczniowie dostali link do konkursu, w którym sprawdzali swoje umiejętności z zakresu epok od starożytności do współczesności. W konkursie brali udział uczniowie z większości polskich szkół przez co rywalizacja nie była prosta.

Mimo ogromnej konkurencji możemy się pochwalić sukcesami, a wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!!!

W klasach IV uczniowie otrzymali dyplomy uznania.

W klasach V dyplom wyróżnienia otrzymał Alan Niemczuk.

W klasach VI Szymon Lassak i Jan Szarga za zdobyte miejsca otrzymali dyplomy wyróżnienia.

W klasach VII najwyższe miejsce zajął Wojciech Rafa, który otrzymał dyplom laureata oraz nagrodę książkową. Dyplom wyróżnienia otrzymała Zofia Nowak.

W klasach VIII z dyplomu laureata i nagrody książkowej może poszczycić się Ignacy Szymanek. Olga Zaremba i Antoni Ponikowski otrzymali dyplomy wyróżnienia.

Pozostali uczestnicy konkursu otrzymują dyplomy uznania.

Wszystkie nagrody i dyplomy zostaną wręczone uczniom po powrocie do szkoły.

Serdecznie gratulujemy Wszystkim naszym Uczniom za udział w konkursie i reprezentowanie naszej szkoły na arenie ogólnopolskiej.

Dziękujemy !!!

Wyniki konkursu "Pingwin"

Konkursy Kuratoryjne

Z wielką radością informujemy, że do III etapu Konkursu Kuratoryjnego zakwalifikowały się uczennice:

Zofia Nowak - 7a

Patrycja Borys - 8d

Język niemiecki

Gratulujemy i życzymy sukcesów w wojewódzkim etapie Konkursu

Warsztaty świec

W ramach projektu ekologicznego odbyły się warsztaty rękodzielnicze „Tworzenie świec”. Chętni uczniowie z klasy 6B wzięli udział w niezwykłych warsztatach, podczas których mogli wykonać świecę wolnostojącą lub zrobić świecę zalewaną w pojemniku. Własnoręczne robienie świec jest zajęciem kreatywnym i naprawdę satysfakcjonującym. Powstaje produkt, który sam w sobie jest dekoracją i ozdobą domu, a w dodatku jest pożyteczny.

Po krótkim omówieniu zasad BHP, potrzebnych surowców i technik wykonania uczestnicy wykonali świece według własnego pomysłu pod pilnym okiem Sylwii Zięby (https://www.facebook.com/panikaartlublin/) Nauczyliśmy się wykorzystywać barwniki i wysokiej jakości parafinę, by uzyskać efekt, który zachwyci każdego. Czerpaliśmy radość z tworzenia swoich własnych zapachów i kształtów.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmiku.

Opiekunowie projektu:

Beata Tarka-Kryczka