Grudzień 2020

Znamy już wyniki głosowania na logo projektu Erasmus+ What's up Mr Bug!

Miło nam zaprezentować zwycięskie logo naszego nowego projektu What's up Mr. Bug? w  programie Erasmus+.  Logo, na które oddano najwięcej głosów z wszystkich szkół partnerskich tj. Chorwacji, Polski, Rumunii i Turcji, zostało wykonane przez Julię, uczennicę Szkoły Podstawowej nr 11 w Puławach.

Autorce serdecznie gratulujemy!

Ukryte dziedzictwo. Co kryje polska ziemia?

Nasza szkoła po raz pierwszy wzięła udział w Projekcie ,,Ukryte dziedzictwo. Co kryje polska ziemia?’’ organizowanego przez Fundację Archeologiczną ARCHEO.

W akcję byli zaangażowani uczniowie i uczennice klas 4 a, 4 b i 5 a.

Przewodnim tematem projektu było poznanie, czym jest archeologia i na czym polega praca archeologa oraz dlaczego i jak należy chronić polskie dziedzictwo kulturowe ukryte pod ziemią.

Uczniowie i uczennice mieli wcielić się w rolę archeologa i odszukać w swoich domach zabytków archeologicznych, a następnie opisać je do czego służyły.

W ramach projektu ,,Ukryte dziedzictwo. Co kryje polska ziemia?’’ w naszej szkole zostały przeprowadzone zajęcia w formie on-line na Teams z klasą 4 a, 4 b i 5 a, na których to uczniowie i uczennice zapoznali się z filmem dotyczącym archeologii.

Dzieci z poszczególnych klas mieli za zadanie przygotować materiały na podstawie przesłanych przez nauczyciela zagadnień związanych z ,,Ukrytym dziedzictwem. Co kryje polska ziemia?’’

Z otrzymanych od nauczyciela tekstów dotyczących archeologii przygotowali rekwizyty związane z zabytkiem archeologicznym wcielając się w rolę archeologów oraz na białej kartce papieru napisać na środku wyraz ARCHEOLOGIA i jakie mają skojarzenia z tym słowem. Ich zadaniem było również udzielenie odpowiedzi na następujące pytania: Co to jest archeologia? Kim jest archeolog? Gdzie można spotkać archeologów? Jaki jest cel prowadzenia wykopalisk? Co to jest zabytek archeologiczny? Jakich informacji dostarczają nam przedmioty odkryte przez archeologów? Kto korzysta z pracy archeologów? Do kogo należy przypadkowo odnaleziony zabytek archeologiczny?

Następnie na lekcji on-line na Teams uczniowie i uczennice obejrzeli film oraz prezentowali efekty swojej pracy pozostałym uczestnikom.

Efektem końcowym projektu ,,Ukryte dziedzictwo. Co kryje polska ziemia?’’ było przygotowanie i przedstawienie przez dzieci swoich zabytków archeologicznych.

Uczniowie i uczennice klas 4 a, 4 b i 5 a byli bardzo zaangażowani w projekcie Ukryte dziedzictwo przez co mogli poznać ogólnopolską kampanię archeologiczną poruszającą temat polskiego dziedzictwa narodowego ukrytego w ziemi i pracy archeologów.

Takie inicjatywy, jak projekt edukacyjny ,,Ukryte dziedzictwo. Co kryje polska ziemia?’’ realizowane w ramach Programu ,,Patriotyzm Jutra’’ kształtują wśród młodych odbiorców świadomość obywatelską oraz właściwy model postawy w zakresie ochrony i zachowania polskiego dziedzictwa archeologicznego.

Wszystkim uczestnikom, którzy wzięli udział w projekcie bardzo dziękuję i zachęcam do kolejnych inicjatyw związanych w ramach akcji Ukryte dziedzictwo.

Koordynator Ilona Rzepkowska

Idą święta - nie o sms - ie, lecz o kartce pamiętaj

Podobnie, jak w roku ubiegłym klasa 7c oraz uczennica z klasy 4 b wzięły udział w Kampanii Społecznej: "Idą święta - nie o sms - ie, lecz o kartce pamiętaj"., której celem jest profilaktyka e - uzależnień i uświadomienie uczniom potrzeby umacniania więzi międzyludzkich, kultywowanie tradycji świątecznych. Uczniowie podczas godzin  z wychowawcą wykonywali kartki świąteczne, które później wysyłali do swoich najbliższych.

Życzenia świąteczne od klasy 0b

Życzenia radosnych Świąt Bożego Narodzenia, odpoczynku w rodzinnym gronie oraz pasma sukcesów i spełnienia najskrytszych marzeń w nadchodzącym Nowym Roku przesyłają dzieci z grupy 0b wraz z Paniami Sylwią Rodak i Karoliną Korbus.

Życzenia świąteczne od klasy 1c

Uczniowie klasy Ic wraz z wychowawczynią przesyłają wszystkim dzieciom, rodzicom i opiekunom oraz nauczycielom i pracownikom szkoły najcieplejsze życzenia: Spokojnych Świąt!