Święto Pluszowego Misia w grupie 0 d
25 listopada grupa 0d obchodziła Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia dzieci obejrzały prezentację multimedialną  i poznały misie występujące w bajkach i w przyrodzie. Zapoznały się z historią powstawania pluszaków, stworzyły maski misi i zapozowały w nich w " misiowej fotobudce". Oprócz tego uczniowie rozwiązali quiz o misiach, zakodowali obrazek Misia oraz narysowali swojego ukochanego misia. Nie zabrakło wierszy i piosenek o misiowej tematyce. To był naprawdę niezwykły dzień.
Zapraszam do GALERII.
THANKSGIVING DAY online

W czwartek 26 listopada Amerykanie świętowali jedno z najważniejszych dla nich świąt – Dzień Dziękczynienia. Z tej okazji uczniowie klasy 6 b w trakcie lekcji online poznali historię tego święta oraz tradycje związane z tym dniem. Dowiedzieli się kim byli Pielgrzymi i dlaczego opuścili Wyspy Brytyjskie, dlaczego dwa miasta na świecie nazywają się Plymouth i czym jest Mayflower. Oprócz tego lekcja obfitowała w wiele ciekawostek związanych ze współczesnymi tradycjami w Stanach Zjednoczonych. Klasa 6 b wie już dokładnie co wówczas jedzą Amerykanie, jak spędzają ten dzień i czym jest Black Friday i Cyber Monday.

W trakcie przygotowanych przez nauczycieli angielskiego p. Elizę Przygodę-Łukę oraz p. Łukasza Koczkodaja na platformie Padlet zajęć uczniowie ćwiczyli również tak niezbędne umiejętności językowe jak słuchanie (niezastąpiony Youtube) oraz czytanie ze zrozumieniem, jak również mówienie o przeszłości w czasie przeszłym past simple. Lekcję uatrakcyjniły gry utworzone na platformie Wordwall.

W trakcie Dnia Dziękczynienia Amerykanie, oprócz spędzania czasu z rodziną przy suto zastawionym stole, oglądaniu meczy piłki nożnej bądź uczestniczeniu w licznych radosnych paradach z tej okazji, składają podziękowania za to, za co są naprawdę w swym życiu wdzięczni.

Uczniowie 6 b w ramach projektu również dokonali „podróży w głąb siebie” by zastanowić się, za co oni są wdzięczni. Zdjęcia w fotogalerii.

What are YOU thankful for?

Światowy Dzień Pluszowego Misia w 0c
25 listopada 0c odbył się  Światowy Dzień Pluszowego Misia. Historia pluszowego misia zaczęła się w 1902r., kiedy to ówczesny prezydent Stanów Zjednoczonych, Theodor Roosevelt obronił młodego niedźwiadka. Pluszowe misie jako jedyne doczekały się swojego międzynarodowego Święta – Światowego Dnia Pluszowego Misia. Nadano im imię Teddy, a święto obchodzone jest od 2002r.
Dzieci wykonywały przeróżne prace plastyczne: miś z gazety, misie z włóczki, misie z wacików i z kółek, a także kolorowanki. Wszyscy bawiliśmy się misiostycznie.
Dzieci były bardzo pomysłowe, kreatywne i chętne do wszystkich prac. Zapraszamy do galerii...
Sweterkowe misie
Z okazji Dnia Pluszowego Misia, który odbył się 25 listopada, dzieci z klasy Ic mogły przemienić się w kreatora mody i stworzyć piękne stroje na kartce dla swoich misiów. Wcześniej dzieci obejrzały prezentacje i poznały historię powstania pluszowej zabawki. Rozmawialiśmy na temat różnych gatunków niedźwiadków żyjących w naturalnym środowisku oraz o misiach jakie znamy z bajek i książek. Cała lekcja upłynęła nam bardzo radośnie, oczywiście w towarzystwie pluszowych zabawek, które chętne dzieci mogły zaprezentować.
W pracy plastycznej wszystkie dzieci wykazały się pomysłowością i kreatywnością.
Zapraszam do GALERII!!!
Podsumowanie X Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia

Społeczność naszej szkoły wzięła udział w obchodach X Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. W ten dzień uczniowie mogli zdobyć certyfikat lub tabliczkę eksperta tabliczki mnożenia. Taki dokument dostała osoba, która bezbłędnie odpowiedziała na pięć pytań dotyczących tabliczki mnożenia.

Wzorem ubiegłego roku w szkole przeprowadzono dla wszystkich uczniów klas IV – VIII konkurs pozwalający wyłonić Klasowego Mistrza Tabliczki Mnożenia. Taki tytuł uzyskała osoba, która w czasie 10 minut udzieliła najwięcej prawidłowych odpowiedzi w danej klasie.

W drugim etapie konkursu Mistrzowie Klasowi rozwiązywali zadania wymagające myślenia wybiegającego poza utarte schematy.

Konkurs był tak wyrównany, że zarówno w kategorii klas IV – VI, jak i VII – VIII mamy po dwóch Szkolnych Mistrzów.

W tym roku nasi uczniowie przystąpili także do Internetowego konkursu matematyczno – logicznego ARCYMISTRZ MNOŻENIA. W pierwszym etapie należało przez kolejne 3 dni rozwiązywać łamigłówki matematyczno - logiczne. Do Finału kwalifikowało się 30 osób z najlepszymi wynikami lub osoby, które prawidłowo rozwiązały wszystkie zadania.

Największy sukces w konkursie ARCYMISTRZ MNOŻENIA odniósł Szymon Lassak, który zajął w swojej kategorii 8 miejsce w Polsce.

Finaliści Internetowego konkursu matematyczno – logicznego ARCYMISTRZ MNOŻENIA

• Szymon Lassak (8 miejsce w Polsce)

• Jan Szarga

• Julia Gaweł