Wrzesień 2020

Dzień Chłopaka w naszej szkole

Tradycyjnie już od lat w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Dziewczęta w każdej klasie przygotowały niespodzianki dla swoich kolegów. Między innymi były: wycieczki, rajdy, zabawne konkursy, smaczna pizza, czy drobne upominki.

30 września Samorząd Uczniowski dla wszystkich chłopaków naszej szkoły poprowadził krótki koncert życzeń. Wcześniej dziewczęta z każdego poziomu klas przygotowały życzenia i muzyczne dedykacje, które popłynęły ze szkolnego radiowęzła. Ten dzień dostarczył wszystkim dużo śmiechu i radości. Chłopcom jeszcze raz życzymy WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO !!!

Dzień Chłopaka w klasie 1B
Dzień Chłopaka obchodzony jest co roku 30 września. Dziewczynki z klasy Ib przygotowały dla chłopców  z okazji ich święta niespodziankę  - zorganizowały ciekawe zabawy, konkursy, wyzwania.
Chłopcy brali udział w zabawach i ćwiczeniach ruchowych (m.in. skakali na jednej nodze, toczyli piłki między,  grali w kapsle). Następnie musieli zmierzyć się z nie lada wyzwaniem. Ich zadaniem było narysowanie autoportretu. Jak się okazało rysunek trzeba było wykonać „w ciemno”.  Efekty swojej pracy zobaczyli dopiero po skończeniu zadania. Na koniec wszyscy wzięli udział w quizie wiedzy ogólnej.
Wszyscy świetnie się spisali, chłopaki zostali obdarowani pamiątkowymi medalami i upominkami. Chłopakom dużym i małym życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego!!!
Zapraszamy do GALERII.
Dzień Chłopaka w Zeróweczkach
30 września w naszych oddziałach zerowych był bardzo wesoły i pełen niespodzianek dla naszych chłopców. Świętowaliśmy ten wyjątkowy dla nich dzień poprzez wręczenie upominków, dyplomów, medali a nawet krawatów ze specjalnymi dedykacjami.
Nasi chłopcy byli bardzo zadowoleni. Jeszcze raz Wszystkiego najlepszego!
Zapraszamy do GALERII.
Czy niemiecki może być smaczny?????

Oczywiście!!! Deutsch schmeckt lecker!

Uczniowie klas ósmych potrafią doprawić i dosłodzić lekcje języka niemieckiego dosłownie i przenośnieJ. Zadaniem uczniów było sporządzenie listy produktów i potrzebnego sprzętu w języku niemieckim, omówienie przepisu oraz podział obowiązków w grupach. Największym powodzeniem cieszyły się Döner Kebab (kebab tradycyjny), Dürüm Kebab (kebab w tortilli), Waffeln mit Schlagsahne und Obst (gofry z bitą śmietaną i owocami), Obstsalat (sałatka owocowa), belegte Brötchen (kanapeczki), Müsli mit Joghurt.  Przygotowując potrawy przypomnieli sobie nazwy produktów oraz określili ich smak. Spróbowali typowo niemieckie delikatesy Rote Grütze i Apfelschorle.

Guten Appetit!

Dzień Chłopaka w klasie 1C

30 września w klasie 1c świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Wszyscy mogliśmy poczuć się jak w kinie jedząc popcorn podczas oglądania filmu na tablicy interaktywnej. Dziewczynki sprawiły swym kolegom niespodziankę wręczając upominki i dyplomy "Super chłopaków" składając przy tym moc życzeń i uśmiechów. Chłopcy byli bardzo zadowoleni. Tego dnia byli NAJWAŻNIEJSI!

Zapraszam do GALERII.