Wrzesień 2020

Dzień kropki w Zeróweczkach
W dniu 15 września we wszystkich zeróweczkach odbył się Międzynarodowy Dzień Kropki. Tego dnia dzieci przyszły „zakropkowane”. Każda grupa miała również indywidualny pomysł na zakropkowaną pracę o jesieni. Bardzo dziękujemy rodzicom oraz paniom wychowawczyniom za pomoc i zaangażowanie. W tym roku szkolnym 2020/21 w konkursie na „najbardziej zakropkowaną grupę” zwycięzcami zostały wszystkie grupy. W dniu 22 września wszystkim grupom wręczone zostały dyplomy oraz skromne upominki. Zapraszamy do galerii.

Justyna Woźniakowska-Dziak
Katarzyna Szczypa-Kowalik
Pierwsza lekcja programowania w klasie 1A

W piątek w klasie 1A odbyła się pierwsza lekcja z programowania. Tematem zajęć była „Moja bezpieczna droga do szkoły”. Dzieci połączyły się w pary a ich zadaniem było zaprogramowanie małych robocików czyli Ozobotów i przeprowadzenie ich po wyznaczonej „bezpiecznej” trasie. Przy tej okazji powtórzyliśmy wszystkie informacje i okazało się, że wszystkie dzieci znają zasady bezpieczeństwa i wiedzą jak zachować się na przejściu z sygnalizacją i bez. A przy okazji było dużo fajnej zabawy.

Zapraszamy do GALERII.

Zakropkowana 1a

We wtorek 15 września z okazji Międzynarodowego Dnia Kropki zakropkowało całą klasę 1A. Najpierw dzieci obejrzały filmik o historii Vashti, następnie rozmawialiśmy o kreatywności, odwadze i zabawie. Każdy narysował swoją kropkę oraz można było wykazać się kreatywnością i stworzyć coś z kropek. Na koniec uwieczniliśmy te fajne chwile zdjęciami w „zakropkowanej” fotobudce.

Zobaczcie sami.

Jesteśmy Europejską Szkołą eTwinning!

Nagrodzone tą odznaką szkoły to pionierzy i liderzy w takich dziedzinach jak:

• Praktyka cyfrowa
  • Praktyka w zakresie e Bezpieczeństwa
  • Twórcze i innowacyjne podejścia do nauczania
  • Promowanie ustawicznego rozwoju zawodowego kadry
  • Promowanie praktyk uczenia się opartych na współpracy wśród nauczycieli i uczniów

Szkoła Podstawowa nr 11 otrzymała europejską Odznakę Szkoły eTwinning. Jest to prestiżowe wyróżnienie i sukces nie tylko osobisty poszczególnych nauczycieli, ale także gratyfikacja dla całego zespołu nauczycieli pracujących w eTwinningu.

Kilkuletnia praca zaowocowała tym wspaniałym wyróżnieniem. W całej Europie odznakę otrzymało 2139 szkół. Zdobycie Odznaki „Szkoła eTwinning” jest wyrazem uznania za pracę włożoną w realizowane projekty zarówno krajowe, jak i międzynarodowe. Przyznanie tego wyróżnienia to docenienie zaangażowania, oddania i poświęcenia – nie tylko poszczególnych nauczycieli, ale przede wszystkim uczniów.

Lista nagrodzonych szkół:

Gratulacje dla wszystkich zaangażowanych w pracę eTwinning.

zespół nauczycieli eTwinning

81 rocznica wybuchu II Wojny Światowej

W dniu 1 września 2020 r. obchodziliśmy 81 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 12.00 pod pomnikiem poświęconym poległym i pomordowanym na Cmentarzu Wojennym przy ul. Piaskowej. W obchodach wybuchu rocznicy II Wojny Światowej brali udział przedstawiciele Posłów na Sejm RP, władz samorządowych, służb mundurowych, szkół i organizacji pozarządowych. Przedstawiciele Pocztu Sztandarowego Szkoły Podstawowej Nr 11 im. Henryka Sienkiewicza w Puławach złożyli hołd ofiarom pomordowanym tamtych zdarzeń.

Zapraszamy do GALERII.