Maj - rok szkolny 2019/2020

DOMOWY TEATR - cz. 8.

„Towarzystwo Pana Brzechwy”

Z okazji Dnia Dziecka zapraszamy najmłodszych uczniów na krótkie przedstawienie teatralne.

Spektakl zrealizowany jest przy współpracy Teatru Groteska w Krakowie. Adaptacja i reżyseria – Jan Polewka. Przygotowując scenariusz widowiska, Jan Polewka wybrał – jego zdaniem – najlepsze utwory dla dzieci niezrównanego mistrza, Jana Brzechwy. Trzonem spektaklu są przygody Pana Dropsa i jego trupy. Do scenariusza włączono także inne wiersze Brzechwy, które są inscenizowane jako teatrzyk w teatrze.

Obsada: Jacek Wójcicki (Tomek Drops) oraz Barbara Cieślak, Aldona Jankowska, Danuta Okopska, Jerzy Trela, Leszek Piskorz, Przemysław Branny, Rafał Jędrzejczyk, Artur Dziurman, Krzysztof Grygier, Piotr W. Sitko, Paweł Winsczyk, Stanisław Urbaniak, Aleksander Fabisiak, Jan Polewka i dzieci.

Z A P R A S Z A M Y

Dziecięce pomysły na świat

Pamiętamy króla Maciusia Pierwszego i jego dziecięce rządy. Królowe i królowie z klasy IIId też mają swoje pomysły na świat, który może być lepszy dla dzieci na całym świecie.

Zapraszamy do GALERII.

Dzień Księżniczki w zerówce A

Tak naprawdę wiele z nas, na co dzień chciałoby być Księżniczką, lecz nie zawsze jest na to czas… 25 maja to świetna okazja, aby taką księżniczką zostać! Chociaż na jeden dzień! Kilka z nich się ujawniło w zerówce „A”. To Juleczka, Amelka, Madzia, Pani Monika i Pani Karolina.

Zobaczcie sami.

Tort dla Jana Pawła II

18 maja przypadała 100 rocznica urodzin Karola Wojtyły. Emerytowany papież Benedykt XVI w specjalnym liście, przygotowanym na tą okazje napisał, że Jan Paweł II „stoi przed nami jako ojciec ukazujący nam miłosierdzie i dobroć Boga”. Pragnąc wyrazić wielkiemu rodakowi nasze „dziękuję” za ukazywanie prawdy o Bogu i człowieku oraz za nieustanne wskazywanie na Chrystusa, społeczność szkolna włączyła się w ogólnopolskie uroczystości. Niestety z powodu zagrożenia epidemicznego nie mogliśmy się spotkać, aby wspólnie uczcić urodziny Papieża Polaka. Przenieśliśmy więc świętowanie do rodzinnych domów. Uczniowie wraz z rodzicami przygotowywali „torty urodzinowe” dla Jana Pawła II. Tort mógł być wykonany dowolną techniką – prawdziwe ciasto, kartka laurka albo muzyczny. Dzieci wykazały się ogromną kreatywnością i powstały prawdziwe dzieła sztuki kulinarnej, muzycznej i plastycznej.

Bardzo dziękujemy za zaangażowanie!!!

Zapraszamy do wysłuchania piosenki w wykonaniu Marty Podsiadłej z klasy 5e oraz do obejrzenia prezentacji i kolażu

z naszej wspólnej akcji dla świętego Jana Pawła II.

MÓJ MAŁY ŚWIAT – CZYLI RODZINA JEST NAJWAŻNIEJSZA!!!

Myślę, że każdy zgodzi się z nami, że NAJWAŻNIEJSZA JEST RODZINA! A dla wielu z nas jest całym światem. Dzieci z grupy 0A prezentują portrety swoich wspaniałych rodzin i w związku ze zbliżającym się Dniem Mamy

WSZYSTKIM MAMOM PRZESYŁAMY NAJSERDECZNIEJSZE ŻYCZENIA!!!