Maj - rok szkolny 2019/2020

Tort dla Jana Pawła II

18 maja przypadała 100 rocznica urodzin Karola Wojtyły. Emerytowany papież Benedykt XVI w specjalnym liście, przygotowanym na tą okazje napisał, że Jan Paweł II „stoi przed nami jako ojciec ukazujący nam miłosierdzie i dobroć Boga”. Pragnąc wyrazić wielkiemu rodakowi nasze „dziękuję” za ukazywanie prawdy o Bogu i człowieku oraz za nieustanne wskazywanie na Chrystusa, społeczność szkolna włączyła się w ogólnopolskie uroczystości. Niestety z powodu zagrożenia epidemicznego nie mogliśmy się spotkać, aby wspólnie uczcić urodziny Papieża Polaka. Przenieśliśmy więc świętowanie do rodzinnych domów. Uczniowie wraz z rodzicami przygotowywali „torty urodzinowe” dla Jana Pawła II. Tort mógł być wykonany dowolną techniką – prawdziwe ciasto, kartka laurka albo muzyczny. Dzieci wykazały się ogromną kreatywnością i powstały prawdziwe dzieła sztuki kulinarnej, muzycznej i plastycznej.

Bardzo dziękujemy za zaangażowanie!!!

Zapraszamy do wysłuchania piosenki w wykonaniu Marty Podsiadłej z klasy 5e oraz do obejrzenia prezentacji i kolażu

z naszej wspólnej akcji dla świętego Jana Pawła II.

MÓJ MAŁY ŚWIAT – CZYLI RODZINA JEST NAJWAŻNIEJSZA!!!

Myślę, że każdy zgodzi się z nami, że NAJWAŻNIEJSZA JEST RODZINA! A dla wielu z nas jest całym światem. Dzieci z grupy 0A prezentują portrety swoich wspaniałych rodzin i w związku ze zbliżającym się Dniem Mamy

WSZYSTKIM MAMOM PRZESYŁAMY NAJSERDECZNIEJSZE ŻYCZENIA!!!

Święty Jan Paweł II - kalendarium

18. maja minęła 100. rocznica narodzin wielkiego Polaka Karola Wojtyły. Zapraszamy do obejrzenia prezentacji ukazującej najważniejsze wydarzenia i daty na kapłańskiej drodze Świętego Jana Pawła II.

Zapraszamy chętne dzieci do udziału w zabawie z okazji Dnia Mamy i Dnia Taty.

Zrób niespodziankę Rodzicom i wykonaj dowolną techniką pracę plastyczną związaną z Ich świętem (serce, laurka, kwiaty, portrety, itd).

Poproś Rodzica o zrobienie zdjęcia i przesłanie na adres kszczypa@edu.sp11.pulawy.pl do końca maja. Najpiękniejsze prace zostaną zamieszczone na stronie internetowej naszej szkoły. Będziesz mógł je obejrzeć z całą Rodziną!

Światowy Dzień Kosmosu
21 maja każdego roku przypada wyjątkowy dzień dla wszystkich miłośników Wszechświata oraz badań nad nim. Świętujemy wtedy Międzynarodowy Dzień Kosmosu i w związku z tym dniem dzieci z grupy 0 „B” wykonały interesujące prace związane z kosmosem. Dzieci wykazały się przy tym niezwykłą pomysłowością i twórczością. Okazało się że dzieci mają dużą wiedzę o kosmosie.

Zapraszamy do Galerii.