Kwiecień - rok szkolny 2019/2020

XII OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIJNY

IV Narodowe Czytanie Pisma Świętego

XII Tydzień Biblijny

26 kwietnia br. w kościołach całej Polski obchodzono IV Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Wydarzenie to zainaugurowało XII Tydzień Biblijny, którego motto w tym roku brzmi: "Misterium Słowa, które stało się Chlebem życia". Do wspólnej lektury została wybrana Ewangelia według św. Mateusza.

W tym roku podczas Tygodnia Biblijnego chcemy też uczcić 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II.

Czytając przez najbliższy tydzień dowolny fragment Ewangelii według św. Mateusza, bierzemy udział w tym ważnym dla Polaków wydarzeniu.

Drodzy uczniowie i rodzice, jeśli chcecie, aby wasze zaangażowanie w Tygodniu Biblijnym zostało zaprezentowane na stronie internetowej naszej szkoły – nagrajcie telefonem krótki 30-90 sekundowy filmik podczas czytania i prześlijcie na adres sp11@um.pulawy.pl

Zapraszamy wszystkich do udziału w tym przedsięwzięciu i uczczeniu wielkiego Polaka – św. Jana Pawła II, który powiedział:

„Uczmy się korzystać z Pisma Świętego… Słowo Boże niech kształtuje nasze życie i postępowanie”

Czytali: Pani dyrektor Monika Mocarska  Marysia Mazurek (3b)  Agnieszka Mazurek (6e)  Karolina Leonienko (1a)  Julka Matraszek (4a)  Pani v-ce dyrektor Beata Kryczka-Tarka  Zosia Buzała (5a)  Kaja Rodak (0c) Kajtek Terlecki (1c)  Pani Justyna Strus   Julek Tarka (5d)  Damian Hałas (6a)  Pani Ewa Jurkowska  Dawid Szymański (6a)  Natalia Czerwonka (5b)  Antek Lalak (7a)  Michalina Stolarek (2e)  Ola Woszczek (6c)

Bądź jak Leonardo! Namaluj własną Mona Lisę

Nie wiemy jak wyglądał Leonardo da Vinci we wczesnej młodości, bo nie robił sobie selfie. Za to klasa IIId podjęła wyzwanie swojej wychowawczyni Iwony Niedopytalskiej "Bądź jak Leonardo! Namaluj własną Mona Lisę".

Zapraszamy do GALERII.

Pani Wiosna

Mimo zaistniałej sytuacji, jaką jest kształcenie na odległość, uczniowie z klasy 3c nie próżnują. Zadania przekazywane  zdalnie realizują sumiennie i z dużym zaangażowaniem. Nie ulega wątpliwości, że wykazują się dużą pomysłowością i talentem, tworząc piękne prace. A oto Pani Wiosna w ich wykonaniu.

Zapraszamy do GALERII.

Zajęcia rozwijające kreatywność

Uczniowie klas pierwszych i drugich z dużym zaangażowaniem uczestniczą w zajęciach rozwijających kreatywność. Zajęcia te mają na celu wspieranie i stymulowanie wyobraźni oraz twórczej postawy dzieci. Podczas nauczania zdalnego realizacja programu zajęć oparta jest głównie na wykonywaniu różnego rodzaju prac manualnych i konstrukcyjnych. Uczniowie wykazują się przy tym niezwykłą pomysłowością i z dużym zaangażowaniem podejmują działalność twórczą. Zapraszam do obejrzenia galerii prac moich uczniów.

Małgorzata Kuś

Festiwal Filmów Animowanych

Wiele osób myśli, ze animacja to tylko bajki dla dzieci - nic bardziej mylnego. Znakomitym dowodem na to są Animocje, festiwal filmowy koncentrujący się na ambitnym i poszukującym swojego wyrazu artystycznego kinie animowanym. W kwietniu bieżącego roku miał odbyć się 10. Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych ANIMOCJE organizowany rokrocznie przez Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy. Ze względu na epidemię Festiwal został zawieszony. Ale organizatorzy przygotowali "projekcje" internetowe pod nazwą Wiosna Wirtuali: Wirtualne Małe Animocje i Wirtualne Animocje 365. Oto pierwszy zestaw 10 filmów.

Kliknij na link i zobacz całą playlistę.

Wirtualne Małe Animocje

Teresa Swinarska