Luty - rok szkolny 2019/2020

Lekcje w klasach 0-3 w ramach Dni Matematyki

W ramach Dni Matematyki w naszej szkole odbyły się zajęcia - zabawy matematyczne dla klas 0 - 3. I tak:

27, 28 lutego w klasach 3a, 3b, 3c, 3d. odbyły się zajęcia na temat: „Podział trójkątów ze względu na boki”.

Lekcja podzielona była na 5 rund. W pierwszej uczniowie próbowali podać nazwy oraz własności trójkątów umieszczonych w zbiorach na tablicy. Drugim zadaniem było ułożenie z kolorowych patyczków podanych trójkątów. Runda trzecia to tangramy: wykorzystując wszystkie 7 otrzymanych figur uczniowie mieli ułożyć rysunki. Runda czwarta to odgadywanie jakie trójkąty miały do ułożenia z patyczków poszczególne grupy w rundzie 2. Ostatnim zadaniem było ułożenia swoim ciałem na korytarzu szkolnym trójkąta różnobocznego.

W przygotowaniu sali oraz organizacji lekcji pomagały trzy uczennice klasy 7d: Klara, Karolina oraz Weronika. Przyznawały one punkty uczniom za każde poprawnie wykonane zadanie, sprawdzały rozwiązania zadań i w razie potrzeby służyły pomocą.

W każdej klasie zwycięzcy otrzymali drobne upominki, a pozostali częstowali się słodyczami i otrzymali motywce.

Ilona Sumorek

klasach pierwszych motywem przewodnim lekcji były figury wokół nas. Uczniowie wyszukiwali w sali figury geometryczne, wskazywali je i nazywali. Dowiedzieli się, że w zasadzie wszystkie otaczające nas przedmioty zbudowane są z podstawowych kształtów, a więc kwadratów, prostokątów itd. Nieobce dla pierwszaków okazały się również romby, trójkąty, a nawet owale.
Po tym wstępie uczniowie oglądali w jaki sposób z figur podstawowych powstawały bryły obrotowe, a więc walce, stożki, kule.
Następnym etapem lekcji była współpraca w grupie. Dzieciaki utworzyły "zgrane ekipy", których zadaniem było wycięcie narysowanych na kartce kształtów i ułożenie z nich obrazka. Pierwszaki wykazały się pomysłowością. Zostały ułożone krasnale, domki, ludziki, a nawet rakieta. Teraz zostało już tylko pomalować otrzymane kształty, skleić je i ... w tym czasie zazwyczaj dzwonił dzwonek.

Marcin Słomka

Mali inżynierowie. Czym możemy podróżować?

18 lutego 2020 r. w ramach zajęć świetlicowych chętni uczniowie klas drugich przystąpili do projektu Uniwersytetu Dzieci „Mali inżynierowie. Czym możemy podróżować?”. Pierwsze dwie lekcje na rozgrzewkę dotyczyły emocji, teraz przed nami wyzwania z edukacji technicznej.

Zapraszam na zajęcia i do galerii.

Katarzyna Szczypa - Kowalik

Klasy 2a i 2c w MDK

We wtorek 18.02.2020 r. uczniowie klasy 2a i 2c udali się wraz z nauczycielami do MDKu na warsztaty, które zaczęły się zdobyciem od pani Magdaleny informacji dotyczących budowy ciała, wyglądu i nazw ptaków.

Później odbył się turniej wiedzy o ptakach m.in. trzeba było rysować ptaki i przenosić fasolki na czas, rozwiązać krzyżówkę, odgadnąć jakie ptaki są na ilustracjach. Cały turniej wiedzy i umiejętności  odbył się w 4 zespołach w przyjaznej atmosferze. Po tych zajęciach uczniowie klasy 2c wykonali przepiękne prace plastyczne o wymyślonym ptaku, a klasa 2a kolorowała przepiękne mandale.

Zapraszamy do GALERII...

Antoni Czapla , Henryk Szymajda - kolejna rocznica

Realizując nasze zobowiązanie otoczenia opieką pochówku "Kruka" i "Groźnego", w kolejną rocznicę śmierci odwiedziliśmy grób, odmówiliśmy modlitwę i zapaliliśmy znicze. Uczymy się pamiętać. Szkołę reprezentowała delegacja w składzie Martyna, Amelia, Piotrek, Dominik, Franek, Antoni i Antoni z 5e. Szczegółowe biogramy "Kruka" i "Groźnego" znajdują się na naszej stronie internetowej w zakładce Pamięć i tożsamość.

Zachęcamy do lektury.

Karnawał klas 6-8

W tym roku wyjątkowo późno, ale za to wyjątkowo radośnie kończyliśmy okres karnawału. Dyskoteka zorganizowana dla klas 6-8 była naprawdę udana. Wprawdzie zaczynało się powoli, ale jak machina ruszyła, radości nie było końca. Uczniowie, zarówno ci z klas szóstych jak i starszych bawili się znakomicie. Chłopcy prosili do tańca dziewczyny, klasy bawiły się też wspólnie.

Na pochwałę zasługuje klasa 6b, która wspólną zabawą podbiła serca wielu oglądających.

Podczas dyskoteki wyłoniono KRÓLA I KRÓLOWĄ BALU. Jak się okazało, nie było to zadanie zbyt proste, ponieważ zarówno do tytułu króla jak i królowej pretendowały po dwie osoby. Konieczna była dogrywka.

W wyniku głosowania KRÓLOWĄ BALU została Aleksandra Szarga z klasy 7c, a KRÓLEM - Adrian Urbanek z 8 klasy.

Koronę otrzymali też ich rywale - Wiktoria Lesik z klasy 7c i Paweł Piotrowski.

Dlaczego oni?

Całą dyskotekę spędzili na parkiecie i do tańca zachęcali też inne osoby.

Gratulujemy!

Podczas zabawy odbył się też konkurs na strój - wygrały go same dziewczęta:

Aleksandra Szarga

Wiktoria Lesik.

Dziękujemy za udaną zabawę i wszystkim, którzy w balu karnawałowym wzięli udział - gratulujemy.