Grudzień - rok szkolny 2019/2020

Uczniowe klasy 6e przez chwilę mogli się poczuć prehistorycznymi twórcami malowideł naskalnych

Najpierw przy pomocy plakatówek przygotowali „Skały w jaskini” - pokryli kartki papieru plamami w odcieniach Ziemi. Po wyschnięciu kartki zostały ostrożnie pogniecione – dzięki temu nabrały trójwymiarowości. Na koniec najtrudniejsza część pracy – przy pomocy kilku kresek węglem i kredą stworzyć dynamiczny obraz. Wszystkim się udało!

Zapraszamy do GALERII.

Opera? Tak, dlaczego nie?

Uczniowie klasy 6e mieli okazję uczestniczyć w spektaklu  „Nie taki Straszny Dwór” przygotowanym specjalnie z okazji przypadającej w 2019 roku, 200. rocznicy urodzin naszego Twórcy Opery NarodowejStanisława Moniuszki.

Straszny Dwór? To brzmi dość groźnie. I jeszcze Opera? Ale bez obaw. Nie wszystko jest takie straszne jak nam się wydaje. Nie bójmy się rozpocząć muzycznej edukacji od „Strasznego Dworu”, arcydzieła gatunku jakim jest Opera. Obejrzeliśmy  specjalny spektakl dla dzieci i młodzieży, który wprowadził nas w piękny świat muzyki i elegancki świat Teatru Operowego.

Dla niektórych z nas było to pierwsze zetknięcie z muzyką klasyczną, dlatego wybraliśmy na  operę Stanisława Moniuszki „Straszny Dwór”, opracowaną w wersji kameralnej i skróconej.

Spektakl prezentował najważniejsze muzyczne fragmenty i sceny połączone narracją, która przybliżyła  treść libretta tego narodowego dzieła.  Elementy scenografii, kostiumy z epoki, a przede wszystkim piękne głosy i tańce narodowe zrobiły na nas ogromne wrażenie.

A potem coś dla ciała!

Po wizycie w Teatrze Muzycznym korzystając z pięknej, raczej wiosennej niż zimowej, pogody pomaszerowaliśmy do Lubelskiego Muzeum Regionalnego, gdzie uczestniczyliśmy w warsztatach. Nauczyliśmy się piec smakołyk typowy dla Lubelszczyzny – cebularze. Przy okazji poszerzyliśmy swoją wiedzę o naszym regionie.

Podsumowanie jesiennej edycji projektu „Zdrowo jem, więcej wiem” w klasie 2b

Uczniowie klasy 2b zakończyli niedawno realizację jesiennych zadań w ramach projektu Fundacji BOŚZdrowo jem, więcej wiem”. Celem udziału w projekcie było uświadomienie dzieciom, jak jedzenie warzyw i owoców oraz ruch wpływają na ich zdrowie.

Uczniowie  przystępowali z wielkim zapałem do wykonywania kolejnych zadań: uczyli się rozpoznawać owoce i warzywa po smaku i dotyku, poznali znaczenie witamin dla zdrowia, wspólnie stworzyli Wielką Księgę Zagadek Owocowo-Warzywnych, zaprojektowali Order Miłośnika Sportu, a podczas zajęć ruchowych dzielnie walczyli o zdobycie Medalu Siłaczka. Dzieci  podzieliły się zdobytą wiedzą, przygotowując krótkie przedstawienie dla sześciolatków z naszej „Zerówki” i zadając im ułożone przez siebie zagadki.

Mimo że wszystkie zrealizowane działania były bardzo pracochłonne, to, oprócz wiedzy, przyniosły uczniom wiele radości i satysfakcji.

Przedstawienie świąteczne

W dniu 18.12.2019 roku w naszej szkole uczniowie klas 0 - 8 oglądali przedstawienie pt. „Święta w Wielkiej Brytanii” w którym wzięli udział uczniowie klasy 5e, 6a, 7a, 7c pod kierunkiem pani Elżbiety Dudek oraz „Jasełka” przygotowane przez uczniów klasy 2b i 2c pod kierunkiem pani Dorotki Leonienko.

Zapraszam do GALERII

Wigilia w klasie 4a
"Bóg się rodzi". Tymi słowami uczniowie klasy 4a rozpoczęli tegoroczne jasełkowe przedstawienie. Na scenie pojawili się Maryja i Józef  z osiołkiem, aniołowie, pasterze, trzej królowie i dzieci. Mali aktorzy zaśpiewali kilka kolęd i pastorałek. Po raz kolejny  wybrzmiała historia, która wydarzyła się w pewnym miasteczku zwanym Betlejem ponad 2000 lat temu. Wszyscy dobrze ją znamy...
"Pokłoniliśmy się Panu, zaśpiewaliśmy skocznie,
teraz cicho odejdziemy, niech Dziecię odpocznie.
Lecz nie smućmy się, że trzeba odejść od żłóbeczka.
Zabierzemy z sobą uśmiech Dzieciąteczka".
Po pięknym i wzruszającym występie uczniowie wspólnie z rodzinami zasiedli do bogato zastawionego stołu. Były życzenia przy opłatku, świąteczne melodie, wspólne rozmowy i żarty.
Zapraszamy do obejrzenia galerii.