Grudzień rok szkolny 2019/2020

Portret Modzieńca
Perła malarstwa renesansowego w zbiorach polskich. Na początku XIX wieku trafia do zbiorów księżnej Czartoryskiej. Podziwiany w Domku Gotyckim obok Damy z gronostajem Leonarda, Krajobrazu z miłosiernym Samarytaninem Rembrandta - Portret młodzieńca pędzla Rafaela Santi, bo o nim mowa wraz z rodziną Czartoryskich wędrował - z ziemi włoskiej do Polski, Puławy, Sieniawa, Paryż, Kraków, Drezno, Sieniawa jeszcze w rękach polskich. Czas II WŚ to grabież polskich zbiorów na olbrzymią skalę. Portret zdobi prywatna rezydencje gubernatora GG Hansa Franka. W styczniu 1945 roku, widziany po raz ostatni, trop urywa się gdzieś na Śląsku....
Czekając na informację że wreszcie został odnaleziony i wróci do Polski, mówimy o nim naszym uczniom. Mamy nadzieję że pośród nich są przyszli historycy sztuki, prokuratorzy, muzealnicy, którzy prace nad restytucją zagrabionych dzieł sztuki z kolekcji polskich kontynuować będą dalej.
A do czasu powrotu Portretu młodzieńca do Polski uczniowskie kopie dzieła Rafaela, na otarcie łez. Nad obrazem Rafaela, kopiując skupili się uczniowie klas V C i E.
Zapraszamy do GALERII
W. Kostecki
„Twoja Mikołajkowa paczka dla zwierzaczka” - akcja charytatywna

W naszej szkole od października do grudnia została zorganizowana akcja charytatywna pod hasłem:„Twoja Mikołajkowa paczka dla zwierzaczka” na rzecz schroniska w Puławach i Bronicach.

W ramach akcji uczniowie,nauczyciele przynieśli karmę, koce, pościel, poduszki, ręczniki, obroże, miśki, zabawki i inne akcesoria. Wszystkie zebrane dary przekazane zostały potrzebującym pieskom i kotkom.

Serdecznie dziękujemy za duże zaangażowanie i udział w akcji wszystkim o wielkim, ciepłym sercu, którym los zwierząt nie jest obojętny.

Konkurs recytatorski

3 grudnia w bibliotece odbył się III Szkolny Konkurs Recytatorski w klasach 1-3 oraz oddziałach zerowych. W tym roku konkurs tematycznie związany był z Bożym Narodzeniem i przebiegał pod hasłem „Pójdźmy wszyscy do stajenki”. Do finału przystąpiło po dwoje uczniów z każdej klasy – łącznie 34 dzieci. Pięknej recytacji świątecznych wierszy wysłuchało i oceniło jury składające się z dyrekcji naszej szkoły, nauczycieli, przedstawicieli Rady Rodziców oraz pań pracujących w Puławskim Domu Kultury „Dom Chemika”. Finaliści wykazali się bardzo dużymi umiejętnościami recytatorskimi i wszyscy otrzymali wysokie lokaty oraz nagrody.

Oto oni:

w kategorii dzieci z oddziałów zerowych

w kategorii dzieci z klas I

Imię i nazwisko dziecka

10.

Aleksander Greguła

1A

w kategorii dzieci z klas II

w kategorii dzieci z klas III

Leonard Junko

Patrycja Sadiki

3D

Zapraszamy do GALERII.

Wszystkim finalistom serdecznie gratulujemy!

Dzieciaki do rakiet

MAMY TO!!! Zajmujemy oficjalnie 44 miejsce co oznacza, że wygrywamy sprzęt dla naszych uczniów i szkolenia dla nauczycieli. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie. Razem możemy bardzo wiele zdziałać!

Dziękujemy serdecznie p. Agacie Kantorskiej, która była pomysłodawcą tego projektu.

Zajęcia z języka angielskiego na świetlicy

Uczniowie naszej świetlicy mają okazję uczyć się dodatkowo języka angielskiego. Panie Dominika Grzesiowska-Bicka i Elżbieta Mazurek prowadzą interesujące zajęcia językowe poprzez zabawę, śpiew, rysowanie, słuchanie płyt, oglądanie filmów.

Oto przykład ostatnich zajęć dla dzieciaków z klas pierwszych. Miały one  okazję połączyć zabawę z nauką i sztuką! Dzieciaki wybrali swoje ulubione zabawki a następnie za pomocą paluszków udekorowali swoje prace. Jak widać na załączonych zdjęciach - efekty pracy są kolorowo niesamowite!

Dominika Grzesiowska-Bicka