Listopad - rok szkolny 2019/2020

Andrzejki w klasie 2c

Andrzejki to bardzo dobra okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie dla najmłodszych źródłem poznania tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, dają szanse oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat fantazji.

Dzięki wróżbom klasa II c poznała imiona się swoich przyszłych żon i mężów. Podczas zabaw tanecznych i ruchowych było dużo śmiechu. Nie obyło się też bez tradycyjnej wróżby z butami. Bawiliśmy się świetnie. Był również słodki poczęstunek.

Andrzejki w grupie 0c

W dniu 28.11(czwartek) grupa 0 c wraz z paniami wychowawczyniami świętowała "Andrzejki". Dzięki przygotowanym zabawom dzieci mogły przenieść się w magiczny świat wróżb i zerknąć w "przyszłość". Podczas zabaw uczniowie dowiedzieli się jaki zawód będą wykonywali w przyszłości oraz jakie imię będzie miał ich "życiowy partner". Dopełnieniem wróżb andrzejkowych były wspólne tańce przy muzyce oraz słodki poczęstunek.

Szkolenie Szkolnych Pocztów Sztandarowych

28.11.2019 r. w naszej szkole odbyło się szkolenie szkolnych pocztów sztandarowych. Arkana pracy pocztu zgłębiały obsady sztandarowe następujących szkół: Szkoła Podstawowa nr 1 im. T. Kościuszki w Puławach, Szkoła Podstawowa nr 2 im. K.K. Baczyńskiego w Puławach, Szkoła Podstawowa nr 3 im. J. Brzechwy w Puławach, Szkoła Podstawowa nr 6 im. Lotników Polskich w Puławach, Szkoła Podstawowa nr 10 im. Adama Mickiewicza w Puławach, Szkoła Podstawowa nr 11 im. H. Sienkiewicza w Puławach, ZSO1 im. KEN w Puławach,  ZSO nr 2 im F. Kniaźnina w Puławach, I Liceum Ogólnokształcące im. Ks. A. J. Czartoryskiego,  Zespół Szkół Technicznych im. M.C. Skłodowskiej w Puławach, Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Puławach, Zespołu Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza  w Kazimierzu Dolnym. W szkoleniu udział wzięło ponad 60 osób.

Za wsparcie merytoryczne szkolenia składamy serdeczne podziękowania płk. pil. Wojciechowi Pikule z 4 Skrzydła Lotnictwa Szkolnego z Dęblina. Dziękujemy za wsparcie organizacyjne mjr Sławomirowi Wiśniewskiemu Wojskowemu Komendantowi Uzupełnień WKU Puławy. Szkolenie przeprowadzili podoficerowie z Kompanii Reprezentacyjnej Sił Powietrznych 41 Bazy Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie, sierż. Sebastian Wojtaszek i st. kpr Damian Ostrowski.

Koordynator szkolenia  mgr Wojciech Kostecki

Paka dla puławskiego zwierzaka

Dnia 27 listopada 2019r. uczniowie klasy 3c uczestniczyli w warsztatach świątecznych zorganizowanych przez Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym w ramach akcji ŚWIĄTECZNA PAKA DLA PUŁAWSKIEGO ZWIERZAKA. W zamian za zbiórkę artykułów pierwszej potrzeby dla psów i kotów z puławskiego schroniska, tj. karmę, koce, smycze dzieci wykonały pod okiem instruktora ozdoby świąteczne, które będą ozdobą każdego domu. Dzięki zaangażowaniu dzieci udało się zebrać pokaźną paczkę potrzebnych zwierzakom rzeczy.

Zapraszam do GALERII.