Listopad rok szkolny 2019/2020

Andrzejki w grupie 0c

W dniu 28.11(czwartek) grupa 0 c wraz z paniami wychowawczyniami świętowała "Andrzejki". Dzięki przygotowanym zabawom dzieci mogły przenieść się w magiczny świat wróżb i zerknąć w "przyszłość". Podczas zabaw uczniowie dowiedzieli się jaki zawód będą wykonywali w przyszłości oraz jakie imię będzie miał ich "życiowy partner". Dopełnieniem wróżb andrzejkowych były wspólne tańce przy muzyce oraz słodki poczęstunek.

Szkolenie Szkolnych Pocztów Sztandarowych

28.11.2019 r. w naszej szkole odbyło się szkolenie szkolnych pocztów sztandarowych. Arkana pracy pocztu zgłębiały obsady sztandarowe następujących szkół: Szkoła Podstawowa nr 1 im. T. Kościuszki w Puławach, Szkoła Podstawowa nr 2 im. K.K. Baczyńskiego w Puławach, Szkoła Podstawowa nr 3 im. J. Brzechwy w Puławach, Szkoła Podstawowa nr 6 im. Lotników Polskich w Puławach, Szkoła Podstawowa nr 10 im. Adama Mickiewicza w Puławach, Szkoła Podstawowa nr 11 im. H. Sienkiewicza w Puławach, ZSO1 im. KEN w Puławach,  ZSO nr 2 im F. Kniaźnina w Puławach, I Liceum Ogólnokształcące im. Ks. A. J. Czartoryskiego,  Zespół Szkół Technicznych im. M.C. Skłodowskiej w Puławach, Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Puławach, Zespołu Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza  w Kazimierzu Dolnym. W szkoleniu udział wzięło ponad 60 osób.

Za wsparcie merytoryczne szkolenia składamy serdeczne podziękowania płk. pil. Wojciechowi Pikule z 4 Skrzydła Lotnictwa Szkolnego z Dęblina. Dziękujemy za wsparcie organizacyjne mjr Sławomirowi Wiśniewskiemu Wojskowemu Komendantowi Uzupełnień WKU Puławy. Szkolenie przeprowadzili podoficerowie z Kompanii Reprezentacyjnej Sił Powietrznych 41 Bazy Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie, sierż. Sebastian Wojtaszek i st. kpr Damian Ostrowski.

Koordynator szkolenia  mgr Wojciech Kostecki

Mistrzostwa Powiatu Puławskiego w Szachach Drużynowych

27.11.2019 r. w Szkole Podstawowej w Osinach odbyły się Mistrzostwa Powiatu Puławskiego w Szachach Drużynowych. Naszą szkołę reprezentowali: Rodzoś Paweł, Hałas Damian, Włodarczyk Filip, Pochwatka Ksawery i Mazurak Natalia, a opiekunem była Pani Agata Kantorska.

Na zawody jechaliśmy w roli faworyta, ponieważ dwa lata z rzędu stawaliśmy na najwyższym stopniu podium i reprezentowaliśmy Powiat na arenie Wojewódzkiej. Sport jest jednak nieprzewidywalny i pełen niespodzianek. Po bardzo udanej pierwszej rundzie (w której wygraliśmy aż 4:0) przyszedł moment słabszej gry i w rezultacie jeden mecz przegraliśmy, a drugi zremisowaliśmy. Na domiar złego w ostatniej rundzie nasza szkoła pauzowała i nie mogliśmy poprawić swojego stanu punktowego. Podsumowując, zajęliśmy 4 miejsce i nie udało się nam powtórzyć sukcesów z poprzednich lat. Pomimo braku awansu do dalszych etapów rozgrywek, naszej drużynie należą się serdeczne GRATULACJE!!!

ZABAWA ANDRZEJKOWA W 0A

28 listopada w grupie 0A zapanowała magiczna atmosfera… Ten dzień był dniem radosnych zabaw, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło  ustawiania bucików, przekłuwania serduszek z imionami czy losowania kim zostanę w przyszłości. Zabawy przeplatane były tańcami oraz skocznej muzyce. W trakcie andrzejkowych zabaw dzieci raczyły się słodkim poczęstunkiem. Zabawa była przednia, dzieci wróciły do domu w doskonałych humorach.