Wrzesień - rok szkolny 2019/2020

Warsztaty ekologiczno - turystyczne

We wrześniu klasa 2c rozpoczęła drugi cykl warsztatów ekologiczno- turystycznych organizowanych w puławskim Młodzieżowym Domu Kultury. W trakcie tych zajęć uczniowie zgłębiają wiedzę przyrodniczą, poznają tajemnice, które skrywa otaczająca nas przyroda. Dzieci kształtują postawy proekologiczne, uczą się dostrzegania piękna w przyrodzie oraz okazywania jej szacunku. Rozwijają zdolności poznawcze, są uwrażliwiane na problemy środowiska przyrodniczego poprzez bezpośredni kontakt z przyrodą.

Klasy 2b i 2c na wycieczce w Wojciechowie

30 września 2019 r. klasy 2b i 2c wybrały się na wycieczkę do Wojciechowa. Dzieci zwiedziły Muzeum Minerałów. Wzięły udział w zajęciach edukacyjnych, podczas których poznały budowę Ziemi i różne rodzaje skał. Uczestniczyły w pokazie wybuchu wulkanu. Miały również okazję stać się poszukiwaczami złota. Klasy rywalizowały ze sobą w grze terenowej w pobliskim lesie. Na szczęście obu udało się znaleźć ukryty skarb.

Pobyt w Wojciechowie zakończył się ogniskiem, dzieci mogły wspólnie spędzić czas podczas posiłku, rozmów i zabaw integracyjnych.

Wycieczka rowerowa klasy 5F

W poniedziałek 30 września wraz z opiekunami wybraliśmy się na wycieczkę rowerową nad rzekę Kurówkę. Po sprawdzeniu stanu technicznego rowerów oraz podzieleniu się na kolumny wyruszyliśmy w drogę. Pomimo kapryśnej pogody humory dopisywały wszystkim, a wycieczka miała nie tylko charakter integracyjny i sportowy, lecz także edukacyjny.
Nad Kurówką, Pan Marcin Kika w bardzo ciekawy sposób opowiedział nam co to są meandry, jaki materiał skalny niesie ze sobą rzeka oraz w jaki sposób przebiega erozja brzegów rzecznych. Dodatkowo, nasz rajd był dla nas świetną okazją do sprawdzenia naszej wiedzy z dziedziny przepisów ruchu drogowego oraz znajomości znaków drogowych. Do szkoły wróciliśmy bardzo zadowoleni. To była wspaniała przejażdżka :)
Uczniowie klasy 5F
Dzień Chłopaka w grupie 0a

30 września 2019 r. w grupie 0A obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Dziewczynki wraz z wychowawczyniami Panią Moniką Szarugą i Panią Karoliną Korbus przygotowały niespodziankę dla chłopców… Każdy SUPER CHŁOPAK otrzymał medal oraz dyplom.

Chłopcy poczuli się wyjątkowo a uśmiechy nie schodziły z twarzy do końca zajęć.

Klasa 7d w Lublinie

Z okazji Dnia Chłopaka uczniowie klasy 7d wybrali się na wycieczkę do Lublina. Pierwszym punktem programu był spacer po Ogrodzie Botanicznym z przewodnikiem. Temat tej ciekawej lekcji biologii to „Zobacz, poznaj i pomóż je chronić. Polskie rośliny chronione, rzadkie i zagrożone”.

Następnie na Uniwersytecie Przyrodniczym uczniowie mieli przyjemność zobaczyć między innymi urządzenia służące do wyrobu wędlin czy makaronów, a także poobserwować pod mikroskopem bakterie oraz  wysłuchać interesującej lekcji na temat higieny żywności.

Zapraszamy do naszej GALERII.